www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 88 - Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Duel 88 - Votare Si Comentarii  

54 members have voted

  1. 1. Duel 88 - Votare Si Comentarii

    • Metabog
      5
    • Kreatorul
      0
    • Dmc
      9
    • Iarina
      2
    • Rewinder
      1
    • Canstantzin
      0
    • Bolly
      13
    • Mysound
      0
    • Karpi
      7
    • Musaro Adriano
      11
    • Calimero
      1
    • Jem5555
      0
    • Cris_Floyd
      0
    • Deadletters
      0
    • Guitar_GRL
      1
    • Allynutz
      0
    • Chris27
      4


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

you welcome!!

Incerca daca ai timp necesar, dureaza un pic mai mult dar cred ca o sa fi multumita de resultat. Ciao

 

Excelente sfaturi , eu acelasi lucru ii sfatuiesc pe chitaristi , sa cante /compuna "vocal" o linie melodica apoi sa transpuna pe chitara .

 

In orice caz si eu cand nu am starea necesara intru in rutina si merg degetele singure , asta ar fi a doua posibilitate

de a compune , sa inregistrezi si cand iesi din tiparul obisnuintei cu cate un lick il inveti , apoi treci mai departe incadrand acest nou lic ksi il dezvolti p eo structura (in acest caz pa cea a BT-ului ) incercand rezolvari diferite.

 

Se mai intampla cand iesi din "tipare" si gresesti , apoi vezi ca este ceva foarte bun , inveti aceasta greseala o identifici dupa progresie /gama si o vei putea folosi .

 

Idea este sa ai cat mai multe licjuri proprii in asa fel chiar daca te repeti macar repeti ale tale ( hehe) multi chitaristi au livkurile lor specifice ce le delimiteaza stilul personal.

 

Si sa nu uitam..prima data trebuie studiat BT-ul atent identifici "cu ce seamana" din ce cunosti si incerci sa-l canti cat mai apropiat , armonia, trecerile ..numai dupa acea te apuci de partea de solo.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.