www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Teze Cu Subiect Unic


Guest ain't-affraid-to-die
 Share

Recommended Posts

Guest ain't-affraid-to-die

deci va rog....cei care au dat....cum sunt.,...ca ma trec apele numai gandindu-ma :):D:):)

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa-ti faci griji, nu trebuie sa te stresezi. Nu stiu cum e cu tezele astea cu subiect unic da pe vremea mea(tare batran is) cand dadeam testele nationale eram crispat ca bou, sa realizez dupaia ca-s 3 exercitii pe o foaie de hartie...chiar foarte usoare. Am luat nota mica(7,35) dar deh nu invatasem si oricum m-am simtit bine numa sa vad ca daca invatam puteam sa iau nota mare. In principiu orice examen e usor daca inveti. Si stresul e inutil...te face sa uiti si ce nu stii. La anu bacu...sper sa mai traiesc pana atunci. Ideea e ca nu te omoara nimeni acolo, e un test ca oricare altul doar ca nu poti copia(teoretic).

Link to comment
Share on other sites

Guest ain't-affraid-to-die

:) nu e vorba de invatat....de invatat invats....problema mea e ca uneori de emotie uit tou :).... :)

 

later edit: TEORETIC nu poti copia...la noi in scoala s-a copiat pe rupte

Edited by ain't-affraid-to-die
Link to comment
Share on other sites

Guest ain't-affraid-to-die

:D @Dimitriyus: NU AM COPIAT NICIODATAA SI NICI NU AM SA O FAC clear?

 

 

:) spaima mea e matematica....nu romana ca aia e usoara....da eu ce papuci ma fac la algebra? :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
NU AM COPIAT NICIODATAA SI NICI NU AM SA O FAC clear?

Asa au zis tocilarii de la mine din clasa (fosta clasa) cand am dat Testul National (no offence) si cum profii se faceau ca nu vad ... cum tzop "Copy Paste"

Mi-e mi-se pare o prostie chestia cu tezele unice ... Examenul rulzz, daca la examen prindeai profi buni, copiai fata de ei :)

Eu inainte de examen trebuia sa merg la meditaii si mergeam pe un camp unde erau multe cirese si bagam in mine pana pocneam. Nu am pus mana de loc pe carte (am luat si o nota pe masura efortului 7.96). Nu-ti fa griji, numa nah, sa nu fi Emo sau ceva :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ain't-affraid-to-die
:) dude... chiar am vorbit serios si sa moara pisica bunicii daca mi-am invatat in orale....nu invat decat la testele anuntate si la teze....in rest cu ce raman din clasa....nu vreau sa supar fanii stilului emo da ar fi mai bine sai expedieze undeva pe o insula de unii singuri pt ca deja m-am saturat de ei :)
Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

Ai trecut a 7-a ?

 

Hm...eu am trecut a 8-a...si eram exact ca tine , cu tezele :)) ....sunt normale ...n-ai de ce sa te temi

Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat

Sunteți culmea, e vacanta :)) Eu oricum acu' câțiva ani am dat capacitatea și m-am speriat pe degeaba.Nu am putut copia dar a fost relativ ușor.

In vacanta nu vorbim despre probleme școlare pentru ca dãuneazã. :)

Link to comment
Share on other sites

Mi-e mi-se pare o prostie chestia cu tezele unice ...

Eu inainte de examen trebuia sa merg la meditaii si mergeam pe un camp unde erau multe cirese si bagam in mine pana pocneam.

Nu-i de mirare... :) scuze, nu vreau sa ofensez, a fost doar o gluma, mai inveselim spiritele triste din cauza tezelor... bla bla bla

Oricum, :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
Nu-i de mirare... laugh.gif scuze, nu vreau sa ofensez, a fost doar o gluma, mai inveselim spiritele triste din cauza tezelor... bla bla bla

Oricum, funnypost.gif

Ti-am zis ca lipseam de la meditatiile de romana :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ain't-affraid-to-die

depinde de ce profesor pica de supraveghetor sper sa pice o chioara...sau sa-si uite diriga ochelarii acasa...

Link to comment
Share on other sites

Stiti ce ma mira pe mine?

 

Dar intai sa va spun o mica poveste.

 

Acum ceva ani cand am fost cu o bursa de studii in Brest (in Franta) am constatat ca acolo nu se copiaza, aproape ca nu exista conceptul (in fine, sa nu exagerez). Daca te prindeau copiind te excludeau de la cursuri, sau te exmatriculau. La examene se intampla sa ai foi de ciorne de culori diferite, sa nu poti pasa colegului o mica fituica.

 

Sa revin : la noi constat, mai ales printre cei de pe la 12-13 ani, pana la facultate(nu vreau sa generalizez) ca ideea de baza nu e "ma pregatesc, invat si voi obtine un rezultat bun; si daca se mai poate si discuta cu colegul colega, e altceva", ci "mama, mama, sper sa putem copia!"

 

Si oameni buni, mai puneti mana pe o carte, un manual...

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
Stiti ce ma mira pe mine?

 

Dar intai sa va spun o mica poveste.

 

Acum ceva ani cand am fost cu o bursa de studii in Brest (in Franta) am constatat ca acolo nu se copiaza, aproape ca nu exista conceptul (in fine, sa nu exagerez). Daca te prindeau copiind te excludeau de la cursuri, sau te exmatriculau. La examene se intampla sa ai foi de ciorne de culori diferite, sa nu poti pasa colegului o mica fituica.

 

Sa revin : la noi constat, mai ales printre cei de pe la 12-13 ani, pana la facultate(nu vreau sa generalizez) ca ideea de baza nu e "ma pregatesc, invat si voi obtine un rezultat bun; si daca se mai poate si discuta cu colegul colega, e altceva", ci "mama, mama, sper sa putem copia!"

 

Si oameni buni, mai puneti mana pe o carte, un manual...

 

Am discutat despre asa ceva cu profa mea de psiho ... mi-a zis clar ROMANULUI NU-I PLACE SA INVETE ... Romanul vrea salarii mari si economie dar vrea totul pe nimic, sa pice din cer.

de vina sti ce ii? Stilul invatamantului Romanesc.

La noi se baga pe gat toate materiile vrei nu vrei. Dincolo in schimb ... iti alegi frumos materiile. Eu de exemplu nu vreau sa fac desen, sunt anti talent ... de ce trebuie sa imi f*t mediile pentru o materie care nu o doresc si nu ma va ajuta in viata??

Romanului i-se baga pe gat materia ca apa intr-o sticla ... de multe ori dai si pe langa. Dincolo se invata putin si cand iti alegi o specializare de abea atunci inveti mult, si profii isi dau interesul si te fac sa intelegi.

E o poveste lunga si eu acuz total stilul de invatamant romanesc :) ... traiasca Ceasca'

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

Guest ain't-affraid-to-die
:) da ce-i gresit daca retin din clasa? :) ....si imi mentin parerea....nu am copiat si nici nu voi copia....nu ii suport pe cei care copiaza(s-a copiat si de la mn la teza de la romana sem 2 si i-am zis dirigai)...mi se pare total idiot sa faci asa ceva...de ce nu poti invata ca sa iti iei nota pe merit...daca as copia as avea capu gol.... :D si toate notele mele sunt luate pe retinut din clasa si tocit bine unde e cazu....asa ca.... :) (doar pt cei care nu copiaza)
Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
unsure.gif da ce-i gresit daca retin din clasa? unsure.gif ....si imi mentin parerea....nu am copiat si nici nu voi copia....nu ii suport pe cei care copiaza(s-a copiat si de la mn la teza de la romana sem 2 si i-am zis dirigai)...mi se pare total idiot sa faci asa ceva...de ce nu poti invata ca sa iti iei nota pe merit...daca as copia as avea capu gol.... death.gif si toate notele mele sunt luate pe retinut din clasa si tocit bine unde e cazu....asa ca.... respect.gif (doar pt cei care nu copiaza)

Tu vrei sa pari o fetita prea desteapta mama (sunt sigur ca esti dar nu exagera) ... reti tu ce reti din clasa dar trebuie invatat si acasa daca vrei o nota buna si sa fi sigura ca nu pici dezele unice ... bafta

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

Guest ain't-affraid-to-die

la faza cu retinutu din clasa ma refer la celelalte materii....nu romana si mate...(la algebra recunosc ca sunt prastie...da ma straduiesc) la teze cel putin la romana am tocit de facusem manualu cu toate exercitiile...

acum sincer: mi s-a intamplat sa iau note mai mici dupa ce am invatat acasa...fata de ascultarile in care nu invatasem acasa...poate e noroc poate nu.,...DA AM PROMIS ANU ASTA SA MA APUC SERIOS DE CARTE... :) (sa vedem cat ma tine)

Link to comment
Share on other sites

Guest ain't-affraid-to-die
Am discutat despre asa ceva cu profa mea de psiho ... mi-a zis clar ROMANULUI NU-I PLACE SA INVETE ... Romanul vrea salarii mari si economie dar vrea totul pe nimic, sa pice din cer.

de vina sti ce ii? Stilul invatamantului Romanesc.

La noi se baga pe gat toate materiile vrei nu vrei. Dincolo in schimb ... iti alegi frumos materiile. Eu de exemplu nu vreau sa fac desen, sunt anti talent ... de ce trebuie sa imi f*t mediile pentru o materie care nu o doresc si nu ma va ajuta in viata??

Romanului i-se baga pe gat materia ca apa intr-o sticla ... de multe ori dai si pe langa. Dincolo se invata putin si cand iti alegi o specializare de abea atunci inveti mult, si profii isi dau interesul si te fac sa intelegi.

E o poveste lunga si eu acuz total stilul de invatamant romanesc :) ... traiasca Ceasca'

 

 

de acord la faza ca se baga in noi ca apa in sticla....sunt multe...si multe nici nu o sa le folosim...adica daca o sa ne angajam nu o sa ne ceara nimeni sa le facem compuneri argumentative la diverse poezii&co(doar daca nu ne facem profesori

Link to comment
Share on other sites

Guest pasarel

nu copiezi, inveti pentru test, stii cum era mesaju ala care circula pe y!m, cu cele 4 minciuni ale studentului..

lasa ca vezi la liceu cum incepi sa copiezi ca in 5-8 nici nu e asa mare materia ca sa te mai deranjezi sa copiezi. Asa ziceam si eu, nu copiez ca nu are sens, pt ca atunci luam doar 10 si la fizica si la chimie ca din 3 lulele 3 surcele era gata materia, acu abia scot un 6 hai poate 8-9 cu colega, nu se prind materiile astea de mine :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
nu copiezi, inveti pentru test, stii cum era mesaju ala care circula pe y!m, cu cele 4 minciuni ale studentului..

lasa ca vezi la liceu cum incepi sa copiezi ca in 5-8 nici nu e asa mare materia ca sa te mai deranjezi sa copiezi. Asa ziceam si eu, nu copiez ca nu are sens, pt ca atunci luam doar 10 si la fizica si la chimie ca din 3 lulele 3 surcele era gata materia, acu abia scot un 6 hai poate 8-9 cu colega, nu se prind materiile astea de mine smile.gif

:) +1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Freak KiTTy

ma abtin eu acum sa nu zic ceva ca sunt in clasa cu ea :) ..la urma urmei chiar daca stai de vorba cu un coleg de alaturi la o lucrare nu e tot copiat ? sau schimb de pareri .. :) ... :)

 

chestia e ca nu trebuie facut caz din asta .. e o teza ce mare tam tam ..acum nu trebuie sa faci cunoscute probleme legate de teze pe forumuri serioase unde te lamuresti in legatura cu o problema legata de chitara ta si altele .. :D

sa nu va para ca am ceva cu ea .. gasiti subiecte mai interesante de vorbit ..chiar daca e cafenea si vacanta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest hermina

ce mi-as dori sa dau capacitatea :) ...chiar in fiecare semestru cate o teza e prea stresant...dar in fine...m-am obisnuit...in cele din urma :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.