www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Phenomenon La Taverna


Guest PhenomenOn
 Share

Recommended Posts

Au cantat bine , felicitarii .

Singura observatie , s-au cantat piesele mai lent decat ar rebui si a fost gre de cantat la chitara si la voce.Este greu sa tii sunetele lungi ,Dar s0au descurcat foarte bine.Atentie la ritm.

 

FELICITARII

 

si lui Rares si domnului Balasa precum si profesorului , se vede rezultatul muncii sustinute.

 

La Mai Mare

Link to comment
Share on other sites

Au avut o prestatie care le face cinste.

 

Mie mi-a placut vocalistul, cel putin la Smoke on the water chiar a cantat bine, restul pieselor nu prea au fost pe vocea lui. E tanar, are timp destul sa progreseze.

 

As vrea sa ii mai pot asculta peste cativa ani sa vedem unde au ajuns, oricum pentru varsta lor se descurca foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

Au cantat:

 

Deep Purple - Smoke on the Water

Deep Purple - Perfect Strangers

Status Quo - Rockin' Over the World

 

Vocalistul face mai mult umbra stativului de microfon. Ar trebui sa lucreze la capitolul miscare scenica. Piesele cantate au fost prea dificile pentru vocea sa. Se vede (si se aude) ca se forteaza. Tousi are 16 ani. Daca isi forteza prea tare vocea incepand de acum, risca sa aibe consecinte imprevizibile pentru viitor. Basistul mi s-a parut putin mai slab pregatit. Poate a fost de vina faimoasa sonorizare TVRista. Mi-a placut in schimb claparul. Chitaristul si tobarul au o foarte frumoasa atitudine "rock". :D Oricum, trupa este pe drumul cel bun. :) Rares a spus despre PhenomenOn ca sunt "noua explozie in domeniul muzical". :P

Mie mi se pare ca vocalistul se misca destul de mult pentru cat de bine si exact canta.Nu stiu ce ai fi vrut,sa alerge prin sala?pe scena aia de 1 m 50 adancime,plina de pedale,prtocesoare si stative,ce sa fi facut mai mult? Nu putea sa dea din cur ca alea de la Millenium,nu? sau nu cred ca era bine,oricum :D Eu n-am constatat ca s-ar forta,de altfel e un solist care face canto si stie exact cat poate sa forteze.Parerea mea este ca are o voce foarte coapta pentru varsta pe care o are,iar el canta si muzica usoara,cu piese muuuuult mai dificile decat Perfect Strangers,crede-ma ! Basistul este,in opinia mea,cel mai talentat pe instrumentul sau dintre cei 3 frati,si da ceata de pe acum la multi basisti care canta in trupe cu pretentii.Il suspectez de auz absolut,dealtfel :)

Cat despre Andrei,eu cred ca ar face fata cam in orice trupa din Romania.

Parerea mea......

De altfel acolo s-a auzit beton,parca toata cantarea s-a auzit mai bine ca de obicei la Taverna.Ce au macelarit aia in car,nu stiu.Dar sunt patit :)

Link to comment
Share on other sites

"aia in car" macelaresc intotdeauna - asta-i meseria lor, nu?....

 

mi-au placut copii! bravo andrei si bravo celorlalti din trupa!

Link to comment
Share on other sites

Vãzut, plãcut. :)

O recomandare, totuși, de spectator: poate cã ar fi fost mai bine sã alegeți altã piesã în locul "Rockin' all over the world", prea ușuricã pentru potențialul vostru. Una pe care sa "rupeți" instrumentele ar fi fost mai potrivitã și mai de efect, mai ales pe final.

Baftã!

 

PS: Patoi m-a omorât! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX

si mie mi-a placut, singura problema a fost ca ghitara nu s-a auzit deloc, da' deloc. In rest, super :)

Milenium,meh. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn

multumim foarte mult

 

si mie mi-a placut, singura problema a fost ca ghitara nu s-a auzit deloc, da' deloc. In rest, super :)

Milenium,meh. :)

 

intr-adevar, niste persoane ne-au spus ca nu s-a auzit chitara, pe cand alte persoane au zis ca s-a auzit prea tare chitara si a acoperit vocea... ciudat :)

Link to comment
Share on other sites

intr-adevar, niste persoane ne-au spus ca nu s-a auzit chitara, pe cand alte persoane au zis ca s-a auzit prea tare chitara si a acoperit vocea... ciudat :)

Chitara n-am auzit-o deloc in timpul solo-ului de clapa de la Perfect Strangers. Am crezut la un moment dat ca ai lasat deliberat volumul jos tocmai pentru a iesi clapa in fata, pentru ca exact la final si-a revenit chitara.

Link to comment
Share on other sites

si mie mi-a placut, singura problema a fost ca ghitara nu s-a auzit deloc, da' deloc. In rest, super :)

Milenium,meh. :)

 

daca nu te superi la ce emisiune te-ai uitat ? sau nu ai avut ton la TV .

 

Basul si Orga sunau foarte fara armonici degeaba am dat eu bass si inalte ( eu ascult prin mixer prin PC de la placa TV cu casti ), chitara a sunat bine , doar o singura data la o intrare volumul a fost prea mare dar s-a redus imediat. La partile de backguitar volumul era foarte mic fata de tobe .

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
daca nu te superi la ce emisiune te-ai uitat ? sau nu ai avut ton la TV .

 

Basul si Orga sunau foarte fara armonici degeaba am dat eu bass si inalte ( eu ascult prin mixer prin PC de la placa TV cu casti ), chitara a sunat bine , doar o singura data la o intrare volumul a fost prea mare dar s-a redus imediat. La partile de backguitar volumul era foarte mic fata de tobe .

 

nu stiu ce sa zic, dar in afara de rifful de la smoke on... n-am inteles nimic din ce a facut andrei la chitara, s-a auzit extrem extrem de incet.

Link to comment
Share on other sites

multumim foarte mult

 

 

 

intr-adevar, niste persoane ne-au spus ca nu s-a auzit chitara, pe cand alte persoane au zis ca s-a auzit prea tare chitara si a acoperit vocea... ciudat :)

e de la emisia stereo a tvr-ului.suma mono nu se mai emite,daca n-ai tv stereo,asculti un singur canal.Unii leftul,altii rightul,ca asa-i in tenis :)

Link to comment
Share on other sites

Basistul mi s-a parut putin mai slab pregatit. Poate a fost de vina faimoasa sonorizare TVRista. Mi-a placut in schimb claparul. Chitaristul si tobarul au o foarte frumoasa atitudine "rock". ;) Oricum, trupa este pe drumul cel bun. :) Rares a spus despre PhenomenOn ca sunt "noua explozie in domeniul muzical". ;)

1.draga dle junkyard,eu nu am vazut emisiunea pt ca la camin(de 3X :) ) nu am tv.insa iti pot spune cu mana pe inima ca ala micu de la bas este absolut bestial si ca sunt fanul lui pe vecie si ca sper sa il vad multi ani de acum inainte pe scena.personal,consider atitudinea lui mult mai potrivita varstei lor si de mare bun simt.imi asum responsabilitatea declaratiei ca nu iti trebuie ochelari si nu trebuie sa cauti chitara pe la sireturi ca sa pari cool pt ca asta au facut jdemii de altii inainte si cu tot respectul pentru andrei pe care il consider un chitarist de mare viitor poate ca ar tb sa umble putin la prezentarea asta ,zic eu, exagerata.am avut ocazia sa ascult un track inregistrat de baietul cu basul(imi cer scuze am uitat cum il cheama)din prima pt o piesa phenomenon.spune-mi cati basisti sunt in stare sa faca asta?

tanarul cu vocea ,daca imi permiteti o gluma nevinovata s-a uitat cred la pablo francisco prea mult:u're soft,u're smooth,u're silky..girl :) cei care stiu pe pablo francisco vor intelege ce am vrut sa spun

2.la tvr ,tata,e naspa cu sonorizarea.in culise ce se mai asculta dream theater :P ca in rest :D

3.ne cam roade ficatul ca au ce sa sa se prezinte pustii,nu? :D

bravo lor.cu mici schimbari pe care le-am sugerat mai sus care tin de gustul meu personal,fenomenii sunt tari de tot frate

Link to comment
Share on other sites

@Rares & Mihai: Dupa cum am scris si in postul initial, trupa este pe drumul cel bun. :) Consider ca o critica sincera este mai folositoare decat 100 de laude. Numai bine!

Da! Una sincera si avizata,da !

Link to comment
Share on other sites

@Rares & Mihai: Dupa cum am scris si in postul initial, trupa este pe drumul cel bun. :) Consider ca o critica sincera este mai folositoare decat 100 de laude. Numai bine!

a da,nu te supara ca nu m-am luat de tine,pur si simplu nu aveam la postul cui sa dau reply :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.