www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Garantie Ibanez S670fm


Guest Superman
 Share

Recommended Posts

Guest Superman

sal as vrea sa imi raspunda un reprezentant MC Music legat de garantia chitarei mele mi s-a rupt floydul acum ce imi faceti?

 

imi schimbati floydul, chitara, sau va bateti joc de mine cand vin cu ea acolo?

 

vreau sa stiu asa ca fapt divers sa stiu daca ma car din alexandria pana la voi acolo

 

 

 

 

 

ce vedeti cu linia rosie mi s-a rupt de la floyd

post-5404-1212649363_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

sal as vrea sa imi raspunda un reprezentant MC Music legat de garantia chitarei mele mi s-a rupt floydul acum ce imi faceti?

 

imi schimbati floydul, chitara, sau va bateti joc de mine cand vin cu ea acolo?

 

vreau sa stiu asa ca fapt divers sa stiu daca ma car din alexandria pana la voi acolo

 

 

 

 

 

ce vedeti cu linia rosie mi s-a rupt de la floyd

 

 

Cred ca cel mai bine ar fi sa iei legatura AICI!

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

deep purple perfect strangers steve morse style

 

am postat aici ca de cele mai multe ori cand ma duc cu ceva la garantie ori se face ca nu stie nimic si e vina mea si alte chestii isi bate joc de mine si ma trimite acasa sau la altcineva si sunt si eu curios ultima oara cand am scris mail acolo am primit raspuns peste 1 saptamana.

 

am vazut ca exista reprezentanta mc music aici paote raspunde

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman
nu inteleg clar ce ai rupt...soclul in care se baga maneta sau maneta?

soclul in care se baga maneta

 

mi m-am crizast cosule dar asa ca fapt divers daca e sa reszolv ceva sa se rezolve cand citesc ami multe persoane daca ma duc personal sunt trimis acasa cu coada intre picioare asa daca sunt ami multe persoane care citesc si nu m-ar ajuta si mi-ar da cu "jet" le-ar scade ratingul si nu vreau asta vreau doar sa am floydul folositor chitara e bestiala imi place foarte mult si cand am ales modelul 40% din alegerea mea a fost pt floyd o chitara cu floyd original nu cred ca imi prtmit si care sa sune frumos si cum vreau imi palce modelul asta daca as face review as pune 9/10 dozele sunt putin cu noise si greu feedback cu ele si poturile daca intrau pe parcurs in sunet nu din prima totul era ok 100% in rest imi palce

Link to comment
Share on other sites

soclul in care se baga maneta

 

mi m-am crizast cosule dar asa ca fapt divers daca e sa reszolv ceva sa se rezolve cand citesc ami multe persoane daca ma duc personal sunt trimis acasa cu coada intre picioare asa daca sunt ami multe persoane care citesc si nu m-ar ajuta si mi-ar da cu "jet" le-ar scade ratingul si nu vreau asta vreau doar sa am floydul folositor chitara e bestiala imi place foarte mult si cand am ales modelul 40% din alegerea mea a fost pt floyd o chitara cu floyd original nu cred ca imi prtmit si care sa sune frumos si cum vreau imi palce modelul asta daca as face review as pune 9/10 dozele sunt putin cu noise si greu feedback cu ele si poturile daca intrau pe parcurs in sunet nu din prima totul era ok 100% in rest imi palce

 

1. Semnele de punctuatie n-au omorat pe nimeni.

2. Trimite-le totusi un mail si tine cont de punctul 1 cand il redactezi.

3. Zi-ne si cum ai rupt bucata aia de metal sa stie lumea daca sa se fereasca de tipul ala de bridge.

 

Edit: Acu am vazut ca i-ai raspuns lui Cosu la 3. N-ar strica totusi niste detalii.

Edited by Adi
Link to comment
Share on other sites

1. Semnele de punctuatie n-au omorat pe nimeni.

2. Trimite-le totusi un mail si tine cont de punctul 1 cand il redactezi.

3. Zi-ne si cum ai rupt bucata aia de metal sa stie lumea daca sa se fereasca de tipul ala de bridge.

 

adi te asigur ca e ceva la mijloc mai mult decat spune pt ca acel tip de bridge este f solid si rezistent avand o conceptie inovatoare.si vorbesc pt ca am avut ocazia sa cant de multe ori pe o chitara cu un zero rezistance la un prieten.el o are de un an si ceva si abuzeaza...

Link to comment
Share on other sites

Acum incep speculatiile. Sunt bune sistemele tremolo de pe Ibanez, sau nu?

 

Cert e ca s-a rupt. Daca nu s-a urcat cu picioarele pe tremolo, sau daca nu a tras cu cheia franceza de el, nu avea de ce sa se rupa.

 

Cu siguranta va fi "inspectata" si "diagnosticata" de cei de la magazin si probabil se va actiona in consecinta, ce atata bla-bla...

 

 

 

Si mai supermane, eu zic sa nu scrii, ca poate cine stie ce or sa inteleaga aia incercad sa-ti citeasca misiva...

Link to comment
Share on other sites

soclul in care se baga maneta

 

mi m-am crizast cosule dar asa ca fapt divers daca e sa reszolv ceva sa se rezolve cand citesc ami multe persoane daca ma duc personal sunt trimis acasa cu coada intre picioare asa daca sunt ami multe persoane care citesc si nu m-ar ajuta si mi-ar da cu "jet" le-ar scade ratingul si nu vreau asta vreau doar sa am floydul folositor chitara e bestiala imi place foarte mult si cand am ales modelul 40% din alegerea mea a fost pt floyd o chitara cu floyd original nu cred ca imi prtmit si care sa sune frumos si cum vreau imi palce modelul asta daca as face review as pune 9/10 dozele sunt putin cu noise si greu feedback cu ele si poturile daca intrau pe parcurs in sunet nu din prima totul era ok 100% in rest imi palce

 

Eu stiu ca ZR de la Ibanez e un sistem bun de tremolo si destul de solid. Poate ca a avut doar ghinion. Calin de fapt e un baiat de treaba cand stai direct de vorba cu el, aici pe forum in schimb este mult mai impulsiv. Sfatul meu este sa te duci cu chitara la garantie ca te vor ajuta, dar nu ar strica sa dai un telefon inainte ca sa "pregatesti terenul". Daca stii sa fii diplomat cu cei din service nu ai decat de castigat, daca ii iei de sus s-ar putea ca singurul care are de suferit sa fii tot tu. Bafta.

Link to comment
Share on other sites

@Superman: Nu stiu ce sa zic... dar cu modul asta de abordare sigur te vor trimite la plimbare, sau cum zici tu, isi vor bate joc de tine. Sfatul meu este ca daca stii sa scrii un mail oficial civilizat, cu inteles, cu semne de punctuatie si tot ce trebuie, fara greseli de ortografie, din care cititorul sa inteleaga din prima despre ce e vorba, deci, daca poti chestia asta, scrie-le un mail si vezi ce iti raspund. Daca nu poti (nu e nicio tragedie, aici suntem chitaristi nu profesori de romana) atunci du-te personal si incearca sa fii civilizat. Daca nu se rezolva, tot civilizat le explici despre oficiul pentru protectia consumatorului etc... vezi tu. Din pacate, daca nu reusesti sa le impui respect prin modul in care te prezinti, asa se intampla, isi bat joc de tine. Asta e lumea in care traim. Bafta!

 

LE: si tine-ne si pe noi la curent cu ce se mai intampla

Edited by Faust
Link to comment
Share on other sites

Sunt excelente (ma refer la sistemele de tremolo Ibanez numite de ei EDGE, LoPRO EDGE, EDGE PRO si mai nou EDGE Zero). LoPro Edge am pe primul meu Ibanez si l-am folosit excesiv timp de 6 ani (momentan m-am calmat cu stilul asta de expresivitate in interpretare, doar rar mai ating maneta, insa imi place stabilitatea ce o ofera un astfel de bridge).

 

IN 12 ANI NU AM RUPT NIMIC LA CHITARELE MELE (am rupt doar corzi) !

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

:)) da si eu am crezut ca e foarte bun si este exact ce am nevoie dar nu inteleg cum s-a rupt daca intrebati eu nu tin bara de tremolo pana in fund o tin putin mai ridicata si mai sus pt ca asa cant eu si asa sunt obijnuit si sa se miste putin mai franata in rest o folosesc mai si abuzez dar o folosesc 40% din tot ce cant are tremolo...

 

s-a rupt s-a rupt paote am prins un model mai fraged ... asta e astept sa ajung in buc si le fac o vizita cu chitara :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ExTrode
chuck norris nici corzi n-a rupt :):)

 

http://www.chucknorrisfacts.com/ intrati aici si cititi :D

"Chuck Norris is the reason why Waldo is hiding.

 

When the Boogeyman goes to sleep every night, he checks his closet for Chuck Norris.

 

Chuck Norris counted to infinity - twice.

"

 

double lol :)

Edited by ExTrode
Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

:)) ala nu rupe corzi si eu rup floyd =))

 

cum draq vine asta

 

da stiu ala nu a cantat la chitara

 

sau a cantat ? :-?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.