www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Solo Pe Acustica


Guest Punk
 Share

Recommended Posts

Guest Punk

as vrea un solo dragut < ma pasioneaza , observ > dar neavand electrica, imi va trebui un solo care sa aiba cea mai inalta nota pe tasta 15....

 

va multumesc !!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Is de acord cu Psyche. Ar trebui sa incepi cu inceputu daca esti acolo. Si chitara acustica are 20 de taste. Se pot folosi si alea daca exersezi mult. Important e sa poti prinde si tine notele fara sa folosesti degetul de sprijin (degetul mare). Si nu cred ca e indicat sa inveti numai anumite parti ale cantecelor. Ar trebui sa le inveti in intregime.

 

Cel putin asta e parerea mea. Sper ca te-am ajutat. :) BAFTA!

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
Is de acord cu Psyche. Ar trebui sa incepi cu inceputu daca esti acolo. Si chitara acustica are 20 de taste. Se pot folosi si alea daca exersezi mult. Important e sa poti prinde si tine notele fara sa folosesti degetul de sprijin (degetul mare). Si nu cred ca e indicat sa inveti numai anumite parti ale cantecelor. Ar trebui sa le inveti in intregime.

 

Cel putin asta e parerea mea. Sper ca te-am ajutat. :) BAFTA!

 

eu nu sunt de acord cu Psyche, tipul canta de cel putin 7 luni. In timpul asta sunt sigur ca stie game, pozitii si altele si poate face un solo asa de incepatori fara probleme. Poti incerca the godfather theme sau deep river blues(aici ia-o mai lent) si multe multe altele.

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
avand in vedere ca a postat aici m'am gandit k este incepator, de unde dreacu sa stiu eu de cate luni canta si ce a'nvatat el?! eu am zis asa in genere ca daca esti incepator e mai bine daca lasi solistica mai la urma...

 

pai nu stiu, si eu am presupus, m-am uitat de cand e logat pe forum

Link to comment
Share on other sites

Guest Punk

ca sa elucidez misterul :)) am chitara de 4 luni. asa ca nu pot spune ca sunt incepator. tin bareurile + acordurile de baza , melodii gen Love Story, Romanțã anonimã <mai greu>, Godfather Theme...

Multumesc celor care au raspuns.

Si nu , nu poti canta pana la 20 daca vrei sa ai o piesa cursiva....adica nu am spatiu unde sa bag mana...

si asa e, o sa vreau sa imi iau electrica mai tarziu si cred ca trebuie sa exersez de acum solouri :>

numai :) !

imi sunteti de ajutor!.

 

si app...mai stiti ceva de cel care facea lectii in romana? Giure? cu el am invatat...si acum vad ca nu a mai uploadat nimic de mult timp. !

 

Is de acord cu Psyche. Ar trebui sa incepi cu inceputu daca esti acolo. Si chitara acustica are 20 de taste. Se pot folosi si alea daca exersezi mult. Important e sa poti prinde si tine notele fara sa folosesti degetul de sprijin (degetul mare). Si nu cred ca e indicat sa inveti numai anumite parti ale cantecelor. Ar trebui sa le inveti in intregime.

 

Cel putin asta e parerea mea. Sper ca te-am ajutat. :) BAFTA!

 

 

cum adica omule sa tin notele fara sa ma folosesc de degetul mare ? :D)

nu inteleg

Link to comment
Share on other sites

Guest Distorsed

vrea sa zica in momentul in care urci mai sus de tasta 15 sa nu mai fii dependent de degetul mare ca si sprijin pe grif, deoarece in zona aceea numai te incurca ... efectiv din degete totul

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.