www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Multiefects ZOOM


ciuci
 Share

Recommended Posts

Guest Unforgiven

sunt un mandru posesor de gfx-5 shi ma declar foarte multumit de el ... poate face mai multe decat stiu io sal pun sa faca shi il am deja de aproape un an ...treaba asta nu mi sa mai intamplat cu nimic pana acum Apropo de dezbaterea intre Zoom shi Boss nam auzit inca cum suna un procesor Boss dar sincer nici nu cred ca voi auzi in viitoru apropiat dintr-un singur motiv : mani . Asa ca desi proc Boss din cate stiu io sunt mai bune ca cele zoom ele raman un vis frumos despre care citesti si salivezi prin reviste de specialitate ...

 

acu cam terminat cu introducerea am shi io o-ntrebare...unde ash putea gasi efecte si distorsuri mai smechere pentru gfx-5. Sau daca altcineva mai are gfx-5, parca varu maftei, sa vorbim poate iese ceva constructiv.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am mai scris aici:

 

In sfarsit am cantat pe el, suna de intepenesti :)

Am "prestat" cu un fender american cu SD hotrails in bridge si cu un procesor zoom 505II bagat in send-return 'ul amplifului. Tot aud aici pe forum ca zoom-ul 505II nu are distorsuri bune mie unu mi se par super (am folosit urmatoarele setari: PatchLevel-17, C4, dt, Gain-25, EQ-29, Contur-10, znr/amp-A8, mod-of, DLY-H1, time5)

Sunt convins ca sunt si alte amplifuri care suna mai bine, dar eu am ramas impresionat cum suna asta.

 

 

In concluzie eu zic ca pt. o "jucarie" cum este 505II suna bine.

PS. se poate folosi in acelasi timp si distors si flanger si delay.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ca sa cumperi tu.

 

1.Eu nu am cumparat zoom 505II pt ca am vazut la Sambora. De fapt nu am cumparat de loc :))

2.Daca un chitarist apreciat face endorsement la niste scule, evident ca la mijloc e o suma frumusica.

Asta se stie, si e un lucru logic. Dar nu cred ca un chitarist de talia lui Sambora isi taraie reputatia in noroi facand reclama la un produs de calitate inferioara, chiar pentru o suma frumoasa. Pe termen lung poate pierde mai mult.

Oricum, pentru cat face pedaluta asta isi merita pretul. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.