www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Grafica cu chitare


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest Sheriff

Kramer guitars

sunt mai multe pagini cu "finishes" p-acolo pe undeva; sniff around

 

Kramer au fost cele mai "la moda" chitare de metal pentru trupele aparute in perioada anilor '80, mai ales in prima parte. Acest lucru s-a datorat in parte faptului ca pentru o bucata de vreme au fost singurele chitare pe care se monta tremoloul Floyd Rose (dezvoltat de Floyd Rose, impreuna cu Kramer si Eddie Van Halen) preum si altor inovatii tehnice (unele copiate de pe la Jackson/Charvel, dar despre astea prin alt thread...). Un alt motiv: multitudinea de finisaje ciudate, numai bune pentru genul "hair-metal" din perioada aia.

 

Un Nightswan sau un Baretta II...yummy...

 

Si inca o treaba:

http://www.simscustom.com/html/chrome_zone.htm

Un JEM7BRMR facut de oamenii astia... eh? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Bine, sunt 2 JEM-uri chrome pe pagina aia, io ma gandeam la ala fara LED-uri, cu "salata"/frunze pe tastatura.... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest DeathWarden

multumim tuturor petru poze :) oricum "toporu" lu simmons mi se pare cea mai originala forma de kitara. super MARFA. si sgu ala emerald burst era o frumusete.

adi de ce nutzi plac sgurile ??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 9 months later...
Guest Mordecast

Bai frate sunt tare faine...Dar tre' sa te intreb si eu ce te-a intrebat altu':sunt pe bune?

Si apoi de unde ai tu pozele astea?Cat costa?(nu ca as avea eu bani ,dar sunt mai masochist din fire :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Aia neagra mai arata intr-un fel... :)

Chiar nu inteleg obsesia oamenilor astia de a schimonosi un intrument precum chitara(unele modele sunt de-a dreptul execrabile :) ).

 

@Geologu:Cred ca aia e cea mai naspa, aiurea, nasola sau cum vrei sa-i mai zici chitara dintre toate de p'aci :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Firebrand

ce creatura inventiva este omul :) ...totusi...chestia aia cu doua "capete" mi se pare cea mai ciudata.Faina mi se pare aia cu vulturul, ma rog , relativ faina :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Seraph

post-734-1141369194_thumb.jpg@Johnny I: Parca aduce un pic cu Garfield, exceptand culoarea, binenteles. :)

 

:)))))

daca as canta pe asa ceva probabil as ajunge in scurt timp idolul gradinarilor, prescolarilor etc ...

cu riscul de a rata aceasta ocazie, o sa ma tin departe de ea..

desi m'a amuzat cel mai mult pana acum :)

Link to comment
Share on other sites

E facut de ESP :) :) :(

Sau in fine de o ramura a celor de la ESP . Apare in catalog la fel ca alea in forma de pusca laser din Gundam :)

 

Si daca malex nu ma crede uite si poza in magazin :

http://shw.fotopages.com/5942881/Its-a-god...MON-GUITAR.html

 

si tema cantata de data asta pe doua Ibanez Paul Gilbert :

http://video.google.com/videoplay?docid=-8...4526&q=Doraemon

Link to comment
Share on other sites

Guest Seraph

E facut de ESP :(B);)

Sau in fine de o ramura a celor de la ESP . Apare in catalog la fel ca alea in forma de pusca laser din Gundam :)

 

damn.. :)

ma face sa ma gandesc mai bine.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Sorin

Piese pentru colectionari probabil.... :) parca le gasisem pe un site...cred ca edroman.com sau ceva de genu.... Acustica aia cu motiv egiptean e un must have..... By the way ...gasisem pe un site o acustica de 100.000 de dolari... That is weird :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.