www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Care Din Astea 2 Merita Mai Mult?


Guest Geliraden
 Share

Recommended Posts

Am si eu o dilema, din astea 2 chitari care ar fi mai buna...

 

http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=16

http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=20

 

Vreau sa sune bine atat pe clean cat si pe distors si sa fie ok pt genuri de la blues la metal...

Astept pareri, preferabil asupra dozelor si lemnului, ca aia ar fi cea mai importanta parte. :)

 

 

asta:

http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=17

singlecoil-urile alea ajuta la "partea de clean"

 

Emg-HZ-H3 merg pe clean dar nu-s asa "suparate" pt. distors.

 

 

Ca detinator de Jackson (dkmg) pot afirma ca toate sunt cam in aceeasi liga. Deci chitare bune, foarte bune.

 

Cum spune si teckus dk2 ti-ar oferi ceva mai multe posibilitati avand doze simple in centru si gat.

Acum depinde de tine. In orice caz, cum s-a afirmat si mai sus, EMG HZ sunt doze nu prea grozave. Deci daca vrei 2 humbuckere si gat maple, ia-ti dk2m (modelul asta am vrut eu sa-l iau, dar am optat pr dkmg cu emg active.).

 

Mergi si probeaza-le si asculta-le si asa vei alege cel mai bine. Repet, nu vei fi dezamagit de Jackson (cel putin modelele astea)!

Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Mersi mult pt raspunsurile (in mare) rapide si utile, mi-am cam facut o parere... raman la DK2 Upgrade, mi se pare o chitara mai versatila fata de una cu 2 humbuckere. Din pacate n-am cum sa testez, fiind din Timisoara... oricum din cate am tot auzit, pare o chitara chiar buna.

 

LE: stie cineva cum pot sa comand de pe guitarshop chitara pe o anumita culoare? sau daca macar prin Muzikia se poate asa ceva?

Edited by Geliraden
Link to comment
Share on other sites

....

LE: stie cineva cum pot sa comand de pe guitarshop chitara pe o anumita culoare? sau daca macar prin Muzikia se poate asa ceva?

 

Suna la guitarshop(Bucuresti) si fa comanda, baietii is foarte de treaba(eu am vorbit cu dl. Andrei Zarnoveanu). Comanda iti vine acasa cu un curier rapid(mie mi-a ajuns in sub 24 ore) transportul fiind gratuit(la comenzi peste 10 mil).

Apeleaza cu incredere :)

 

 

p.s. lasa prostiile de schecter(nu ca n-ar fi ok dar in romania n-am vazut ceva sa-mi placa), ibanez si alte balarii :) - Jackson ii motherfucker :)

Edited by teckus
Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Eu i-am cerut parerea omului si el mi-a dat-o, si culmea, a mai si subliniat faptul asta... deci da, probabil a gandit-o inainte sa o "scuipe" cum zici tu... si in plus, daca nu ai avut nimic de spus legat de topic, la ce ai mai postat?

 

N-o zic cu suparare, dar totusi, fiecare cu parerea lui... De gustibus non est disputandum!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

nu marshall mg, nu va mai luati marshall mg :) daca scrie marshall pe el nu inseamna ca suna ca un super lead

 

cred ca si spideru de la line6 suna mai bine ca alea, dar te-as indruma spre un amp mic pe lampi pt inceput (fender champ, ibanez valbee, vezi tu ce ti s-ar potrivi) si o pedala de od/distors, si eventual o pedala de eq (danelectro fish n chips e eftina si lumea zice ca-i buna)

Link to comment
Share on other sites

saptamana asta vreau sa-mi cumpar dk2m-ul si as vrea sa va-ntreb ce parere aveti de asta : http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1321

Se "potriveste" cu dk2m?Pot canta blues in combinatia asta cat si metal?

 

Cred ca asta se potriveste mai bine si e la aceiasi bani.

Edited by Blackthorn
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.