www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Desfacuta


ciorap
 Share

Recommended Posts

Guest EPSYLON_CURSE

:):):):D Nu ma pot abtine

Da, asa trebuie sa arate, mai renunta la unu din pungulita si pune-l pe chitara.

Link to comment
Share on other sites

Daca reusesti sa pui cablurile alea groase ce le-ai cumparat azi (ma refer la corzi), probabil o sa-ti fortezi tremoloul (si griful). Pune-ti toate arcurile. O sa ai tremoloul mai rigid, dar asta nu-ti dauneaza. :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
de ce trebue desfacut o chitara noua? daca asa faci cu toate lucrurile noi,te uiti in interior,ce faci cu nevasta dimineata dupa nunta???

 

:):):D;):D:P:)

Link to comment
Share on other sites

Hai, mai, lasati omul in pace. V-ati gasit de mistouri! :)

 

Cum ti-am raspuns si in celalalt topic deschis de tine : sa nu pui cablurile alea (citat junk yard), adica acele corzi imense ca o sa-ti faci chitara praf. Cumpara-ti 0.09-0.42, mai pune un arc la tremolo, acordeaza standard in mi, vezi si puntea sa fie // cu corpul si gata!

 

Iar daca iti dai seama ca toate acestea te depasesc, vezi pe cineva care a mai facut asemenea operatiuni.

 

Ma intreb daca acel ibanez are "floyd" sau nu, sper sa nu...

 

Mult succes!

Edited by Dimitriyus
Link to comment
Share on other sites

Hai, mai, lasati omul in pace. V-ati gasit de mistouri! :)

 

Cum ti-am raspuns si in celalalt topic deschis de tine : sa nu pui cablurile alea (citat junk yard), adica acele corzi imense ca o sa-ti faci chitara praf. Cumpara-ti 0.09-0.42, mai pune un arc la tremolo, acordeaza standard in mi, vezi si puntea sa fie // cu corpul si gata!

 

Iar daca iti dai seama ca toate acestea te depasesc, vezi pe cineva care a mai facut asemenea operatiuni.

 

Ma intreb daca acel ibanez are "floyd" sau nu, sper sa nu...

 

Mult succes!

nu are floyd si chitara mio acordez in dropped d si de ce as avea nevoie de inca un arc daca imi iau corzi normale?

Link to comment
Share on other sites

Guest chitaristul_innascut

acolo in spate cu conteaza cum arata ... si oricum dece sa aiba un finnish mai "sexy" ...

si oricum nu prea conteaza ce finnish are chitara ... tu trebui sa stii cum sa vrajesti lumea cu ea! :)

cat despre arcuri: si eu am 2 arcuri la corzi de 0.09 ... si vreau sa schimb pe ceva mai gros, cred k 0.10 ar fi perfect ... si gandesc k e evident sa pun si al treilea arc ... ... ...

 

Sanatate!

Link to comment
Share on other sites

Guest Alexi256

asa trebuie sa arate.am si eu un squier standard pe care l-am desfacut pentru modificari...vopsire...si arata mai rau inauntru

a dat taranu' de chinez lacul acolo cu bidineaua.pur si simplu a aruncat o galeata de lac si apoi a intins-o putin.

toata electronica era prinsa cu un o substanta ce parea a fi silicon.deci....China :)

Link to comment
Share on other sites

Guest andypopa

Eee... "deci China".

Ofc arata mai rau inauntru, si ghici de ce: lumea nu se prea uita acolo.

 

@ciorap: Daca doar aspectul de nefinisat te deranjeaza, marea majoritate a chitarilor arata asa. Dar se poate rezolva =)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.