www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

putin ajutor!!!!


Guest littleP
 Share

Recommended Posts

Guest littleP

salut tuturor, sper sa ma simt bine aici cu voi (acesta este primul meu post). As vrea sa cer ajutor celor care trec prin asta si anume: as vrea sa exerses la chitara si sa devin bun la acest lucru dar nu pot ;) Adica am potential dar jocurile imi rapesc timpul. Eu spun ca sambata dupa amiaza voi canta la chitara si cand pleaca taicameu de pe calculator ce credeti ca imi vine sa fac.......sa ma joc pe calculator si asta fac pana vin parintii sa ma certe ca am stat prea mult si ca imi stric ochii bla bla bla :). Imi place chitara enorm dar niciodata nu pot sa cant la ea ca imi vine sa ma joc pe calculator, si credeti sau nu ma plictiseste dar simt nevoia sa ma joc :). E ca un drog care iti distruge viata si de aceea vreau sa ma las de el dar nu stiu cum sa fac acest lucru :) Nu stiu cum sa incep. M-am lasat odata si a mers foarte bine pana cand am inceput sa-i aud pe colegii mei ce mai fac la nu stiu ce joc si imi fac pofta :( ! M-am gandit sa sterg toate jocurile si sa ii ignor pe colegi, dar poate exista o metoda mai simpla pt a ma lasa de jocuri si de aceea am hotarat sa va cer sfatul si sper sa ma ajutati cum puteti B). astept raspuns :o

Edited by littleP
Link to comment
Share on other sites

Guest littleP

apucate de sex,de fumat,de droguri,de beut,o sa uiti in timp de jocuri.

 

oaaaa de ce nu m-am gandit la asta ca ma lasam de mult de jocuri :) ..................am doar 14 ani :)

 

Dar cand taica-tau sta la calculator de ce nu canti la chitara ?

 

sunt intra 8-a si nu prea pot sa cant ca dimineata cand el sta pe calculator eu trebuie sa scriu si sa invat iar in vacanta dimineata taicameu nu e pe calculator deci nu prea merge decat sa ma las de jocuri :)

Link to comment
Share on other sites

Guest littleP

bine daca vrei sa o spun mai pe direct :) . Asculta eu vreau sa invat chitara sa sa ma las de jocuri dar nu sa ma las de un drog si sa ma apuc de 60 care imi vor face viata mizerabila. Daca crezi ca asta e o solutie atunci gandestete.....tu chiar ai face asta ca sa te lasi de niste jocuri amarate :) (asta daca nu le faci deja :) )

Link to comment
Share on other sites

instaleaza-ti pe calculator soft-uri de muzica, chiar pentru chitara - guitar pro, guitar rig s.a.m.d. si, gandindu-te la ele ca la niste jocuri, butoneaza pana le gasesc dracii - cu chitara-n brate. in mod cert vei fi atras... si poate cu putina sansa si bunavointa vei scapa de mania jocurilor.

daca nu, ai rabdare ... ca odata cu varsta si problemele care vor aparea in viata ta (de om matur) SIGUR vei scapa de boala jocurilor (n-o sa mai ai timp :) )

 

bafta multa

Link to comment
Share on other sites

clar.bautura se intelege de la sine,fumatu e costisitor,dar mere o tigarea de foi cand e bugetu mai cuprinzator,in rest sunt dependent 25 din 24 si 8 din 7 si 13 din 12 si 370 din 356 de chitara.sa iti spun ceva,postu tau e complet inutil e asa o joaca.daca vrei sa te lasi de ceva,o faci si gata.daca vrei sa canti serios la chitara,atunci nu mai freci menta la calculator si stai pe chitara.asa tu doar spui ceva ptr a arata ce?ca vrei sa canti la chitara,ca vrei sa ajungi mare.join the club mate,mai sunt inca 1000 ca tine.vrei sa te diferentiezi,apuca intrumentu(a se intelge chitara) si canta.jocurile nu fac decat sa iti busheasca okii si sa iti strice comportamentul.e un fapt cunoscut.hai noroc.

Edited by jacksonman
Link to comment
Share on other sites

Guest littleP

bine asta chiar ma ambitionat :) oricum ceream un sfat.....eu am incercat sa nu te jignesc dar nu mai conteaza. Multumesc Malex. Si scuzele mele jacksonman daca te-am jignit cumva. Nu ma asteptam sa fii chiar asa de direct :)

Link to comment
Share on other sites

bine asta chiar ma ambitionat :) oricum ceream un sfat.....eu am incercat sa nu te jignesc dar nu mai conteaza. Multumesc Malex. Si scuzele mele jacksonman daca te-am jignit cumva. Nu ma asteptam sa fii chiar asa de direct :)

 

nu te ataca - aici este o comunitate de oameni care de multe ori discuta la modul direct, fara menajamente si de cele mai multe ori fara perdea :(:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ibanez Man

Deci, faza sta in felul urmator. Chitara, cand incepi, e plictisitoare. Cel putin asa mi s-a parut mie. Dupa ce inveti sa schimbi bine acordurile, vezi ca-ti iasa niste melodii, incepe sa devina interesant. Si o sa le lasi pe jocuri. De la un hobby treci la altul. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

mane, dak vrei sa te lasi de jocuri inseamna ca nu vrei sa te mai joci. dak nu mai joci inseamna ca jocurile nu isi au rostul pe calcul tau deci DELETE da-le dreq

Link to comment
Share on other sites

Guest littleP

doar ce le-am sters pe toate cu cea mai mare ura :). Si asa e la inceput e plictisitor dar cand te aprofundezi in lumea chitarei incepe sa devina din ce in ce mai interesant

Link to comment
Share on other sites

...ce credeti ca imi vine sa fac.......sa ma joc pe calculator si asta fac pana vin parintii sa ma certe ca am stat prea mult si ca imi stric ochii bla bla bla :). Imi place chitara enorm dar niciodata nu pot sa cant la ea ca imi vine sa ma joc pe calculator, si credeti sau nu ma plictiseste dar simt nevoia sa ma joc

Iti vine sa te joci pe calculator in loc sa iti vina sa canti la ghitara, simti nevoia sa te joci pe calculator in loc sa simti nevoia de canta la ghitara. Deci, e foarte simplu: vei canta la ghitara numai atunci cand vei avea cu adevarat aceasta nevoie. Probabil ca pana atunci trebuie sa iti satisfaci nevoia de jocuri...

Link to comment
Share on other sites

Este o varsta pentru toate. Tarziu mi-am dat seama ca jocurile sunt o pierdere de timp si ca imi fac praf creierii.. cam dupa 3 ani.. aveam degetele praf.. nu mi le folosisem niciodata pe CEVA, statusem numai pe W-A-S-D. In momentul in care am dat de 6 corzi, nimic nu a mai fost la fel.. sa vezi cu ochii tai ca nu tre' sa faci cine stie ce upgrade calculiciului, ci TIE.. cea mai buna investitie. Tot ceea ce bagi in chitara acolo ramane.. probabil ai observat ca sunt zile bune si zile proaste cand te joci.. vor fi si la chitara timp de un an, apoi vei avea parte numai de bucurii.. tine minte: exercitiul dezvolta atat mana, cat si urechea. Nu mai pierde timpul! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Si mie mi-a placut sa ma joc, dar cu timpul, cam, din clasa a 10a asa, m-am plictisit pur si simplu.O sa vina de la sine, dar trebuie sa ai si un pic de vointa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.