www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tatuaj Chitara


canstantzin
 Share

Recommended Posts

intrebare intrebatoare. vreau sa mi iau o chitara acustica de munte and stuff dar vreau sa o personalizez in sensul ca vreau sa o pictez pe toata in multe culori cat de mult o sa i schimb soundul? vreau sa o am asa de distractie si show deci nu trebuie sa sune impecabil. si cel mai importnt : ce uleiuri sa folosesc? .... sa folosesc uleiuri normale ? poate stie cineva. nu o pictez eu o picteaza cineva ce se pricepe deci termenii plastici sunt bineveniti.

Link to comment
Share on other sites

Autocolant, ca-l poti da jos/schimba ulterior.

Problema-i ca e deja finisata chitara, ar trebui dat lacul jos, tratata bine, vopsita si lacuita din nou in final. Depinde si cum vrei s-o vopsesti: unele lucruri le poti face doar cu aerograful, unele doar cu ulei s.a.m.d.

Cat despre sunet, nu e o problema daca n-ai pretentii extraordinare, dar din nou conteaza ce folosesti: un kil de clei de oase cu siguranta influenteaza mai mult decat un strat fin de acrilic sau PVC.

Link to comment
Share on other sites

marker sau autocolant nu se preteaza pe ce as vrea eu. eu as vrea o pictura efec

tiva pe ea in uleiuri acum nu prea stiu de care sa

folosesc. dar eu sunt de parerea ca nu o sa i schimbe radical soundul, sa nu mai

 poti scoate ceva din ea acuma cine stie si cu uleiurile 

astea cum e......mersi oricum ptr sugestii 

Link to comment
Share on other sites

pai ai putea sa pui autocolant. te poti duce la o firma care distribuie autocolante, iti cumperi culorile care te intereseaza (mat, nu lucios, pentru ca arata mult mai bine), iti faci un design pe calculator, vectorizat, dupa care te duci la o firma si iti decupeaza modelul la plot-cutter. Eu zic ca ar arata mult mai bine decat vopseaua, dar fiecare cu ideile si preferintele sale. :)

Link to comment
Share on other sites

pai ai putea sa pui autocolant. te poti duce la o firma care distribuie autocolante, iti cumperi culorile care te intereseaza (mat, nu lucios, pentru ca arata mult mai bine), iti faci un design pe calculator, vectorizat, dupa care te duci la o firma si iti decupeaza modelul la plot-cutter. Eu zic ca ar arata mult mai bine decat vopseaua, dar fiecare cu ideile si preferintele sale. :)

 

da dar cu autocolant nu poti sa faci umbre mijto si tot felul de figuri mai stiu eu ce detaliu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.