www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cantaret Incepator


Guest Hybrid The Broken Dreamz
 Share

Recommended Posts

Guest Hybrid The Broken Dreamz
ca o chitara bass electric vrei sa spui sau ca o chitara electrica?

 

ca una cu bass electric

 

inelectul meu nu prea dezvoltat imi spune ca "JFOAD" nu este "cateva cuvinte" :)

 

apropo... din ce film prost e replica asta?

 

Se pare ca primatele nu au descoperit prescurtarile :)

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
ca una cu bass electric

 

 

 

Se pare ca primatele nu au descoperit prescurtarile :)

 

 

Afara de faptul k foarte rar ma bag si eu in seama ca o primata ce sint , tin sa te anunt k esti f nesimtit si chiar ma intreb cum de au acesti oameni ( primate cum ne denumesti ) rabdare intelegere sa-ti explice ceva . Habar nu ai ce vrei nu sti sa vb consideri ca esti discriminat ( n00b-ule ) iar cei de aici se cred zei si nu vor sa-ti dea focul ........... Domnu cu trupa !! AUTODIDACT suna cunoscut ???

 

O zi buna si invata mai intii si mai de toate sa fi civilizat ......... daca te vei urca pe scena cu aceleasi INTELEPCIUNI.... vei parasi scena in 2 minute ..........

Link to comment
Share on other sites

Hey dude. Faptul ca vrei mai multe informatii despre chitara ne da impresia ca nu esti pregatit sa ai o trupa inca. Problema este ca sunt o gramada de trupe care se dezbina dupa 2 repetitii pentru ca membrii nu stiu inca sa cante bine dar totusi se apuca sa cante.

 

Stiu ca pare ciudat, dar atunci cand te apuci sa inveti chitara, are loc un fenomen ciudat:

 

Indiferent la ce nivel esti, ti se pare ca esti bun, dar dupa ce mai inveti putin iti dai seama cat de prost cantai. Si asta se aplica la orice nivel, nu numai la incepatori.

 

Asa ca pur si simplu tine-te de studiat, cantatul la chitara nu e ceva care se invata in doua zile, si nu exista limita de "skill".

 

+ mai trebuie sa mai faci cateva puncte de skill la capitolul bun simt. Cu atitudinea asta nu o sa ajungi departe nici in muzica nici in viata. Chitara se invata de la alti oameni, iar daca tu alienezi pe toata lumea nu mai ai de la cine sa inveti, ba mai rau nu mai da nimeni un ban pe tine si nu mai ai ce sa faci. Mai stiu un tip caruia am incercat sa-i ofer un loc la un radio online (sa I se difuzeze 2 piese) si cand a intrat sa vorbeasca cu tipul de la radio s-a purtat ca un nesimtit si bye bye radio.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.