www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

M-am Idragostit!


Recommended Posts

Foarte tari astia de la Warmoth...eu mi-am facut ca sa zic asa , un "Dream Strat" la ei...toate componentele , inclusiv dozele si , si cu niste "features" SF m-au costat in jur de 1300 de dolari...cu transportul si cu TVA-ul din vama ar iesi la max 1700 de dolari deci cam 1200 de euro...o suma deloc mare pentru o chitara construita exact dupa specificatiile tale cu lemne si hardware de foarte buna calitate...din sutele de review-uri puse pe net despre Warmoth , 99% din ele sunt pozitive...m-am gandit serios sa imi comand o chitara de la ei...daca sunt oameni interesati o sa pun deseara toate specificatiile pentru stratul descris mai sus...si ca sa fiu on-topic , corpul acela este intr-adevar super :)

Link to comment
Share on other sites

Zicea un "mester" p'aici mai de mult ca nucul nu ar fi un lemn bun pentru chitara ... in your face MoFo!

 

Si lopata mea e din walnut :)

 

lemnul de nuc este excelent , dar mie personal nu-mi place nuc natur sa nu arate chitara ca si o masuta de cafea bidermayer .

 

Sa fie vopsita chitara , sau baituita cu negru sau visina putreda .Si Gibson baituieste mahonul sa fie rosiatec .De exemplu un mahon frumos nici nu se lacuieste ci se da cu motorina-"arsa" si se slefuieste arata super .

Link to comment
Share on other sites

Foarte tari astia de la Warmoth...eu mi-am facut ca sa zic asa , un "Dream Strat" la ei...toate componentele , inclusiv dozele si , si cu niste "features" SF m-au costat in jur de 1300 de dolari...cu transportul si cu TVA-ul din vama ar iesi la max 1700 de dolari deci cam 1200 de euro...o suma deloc mare pentru o chitara construita exact dupa specificatiile tale cu lemne si hardware de foarte buna calitate...din sutele de review-uri puse pe net despre Warmoth , 99% din ele sunt pozitive...m-am gandit serios sa imi comand o chitara de la ei...daca sunt oameni interesati o sa pun deseara toate specificatiile pentru stratul descris mai sus...si ca sa fiu on-topic , corpul acela este intr-adevar super :)

 

Bafta multa.Eu am dat pe chitara mea 2000 de euroi (incluzand transportul si vama) si nu-mi pare rau,ba dimpotriva.Pot sa spun ca ,pana mi-am luat chitara asta (pe care o poti vedea dand click pe al meu personal profile), timp de 17 ani am cantat pe un Ibanez Roadstar II Series(foarte misto de altfel),dar, in momentul in care mi-am luat Charvelul,viata mea (chitaristica) s-a schimbat cu totul.Neaparat trebuie sa-ti iei chitara care iti place.Mult succes. :)

Link to comment
Share on other sites

Eu as zice sa pastram un singur topic despre subiectele legate de Warmoth...poate chiar acesta, in care sa ne dam cu parerea , sa schimbam idei si de ce nu sa ne aratam frumusetile comandate de acolo.. :) Asa cum am precizat si in celalalt topic , ma gandesc serios sa imi fac un Custom Strat la ei ... astept cu nerabdare sa mai schimb pareri cu ceilalti "fani" Warmoth :)

Edited by zzz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.