www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Richie Kotzen: Rgc Meeting Budapest


Musaro Adriano
 Share

Recommended Posts

Salut baieti, ne am intors acu 2 zile de la concert lui Kotzen de la budapest, superb!!!! Cu ocasia aceasta a avut loc o intelnire intre RGC isti. Ne am adunat toti la Oradea din toate punctele al Romanie si am plecat cu bus spre Budapest. Aventura foarte frumoasa!!!

 

Kotzen a cantat cu un head si boxa conford si chitara Strato direct in head fara niciun procesor (nici macar un noise sopress), unica pedale erau un tuner si switch de la head. Puteti sa va inchipuiti ca sunetul vintaj asa rar lam intelnit, in particolar live unde nu este usor deloc sa te descurci curat cu un asemena sunet. Blues rock de calitate la greu si cateva ballade pentru fetite, care de altfel erau inebunite dupa el..clar!! Eu prietena mea lam lasata a casa special sa evitam discuti!! eh,eh :) !!! super show!!

In rest sunt foarte bucuros ca pana la urma mam intelnit cu cateva prieteni de la RGC cu care mai discutam pe net dintre care au fost: Art Vandalay, MarioD, Lukeblue, Bubu, Jeanov, baieti de cealalte cuvinte si alti!!!! Chestia aceasta ma facut mai felicit decat sal vad pe kotzen, in particolar ca am fost in laborator la ART si am vazut si ART si LUKE cantand live, belea, grooviessss!!!

Oricum toti au fost foarte amabili, va multumesc pe toti, a fost onoare din partea mea sa va cunosc si ce sa mai...Asteptam urmatoare etapa cu speranta de a fi cat mai multi de pe forum acest!!!!

Atasez cateva poze pentru cine din pacate nu a putut sa fie cu noi!!!! Numai bine si respect

post-3774-1205445664_thumb.jpg

post-3774-1205445783_thumb.jpg

post-3774-1205445813_thumb.jpg

post-3774-1205445855_thumb.jpg

post-3774-1205445896_thumb.jpg

post-3774-1205445960_thumb.jpg

post-3774-1205446002_thumb.jpg

post-3774-1205446069_thumb.jpg

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

Scuse nu am scris nimic despre pose:

in prima posa este jeanov, tare baiat!

in posa 5 tot grupu care a plecat din oradea

in posa 6 din stanga: eu, lukeblue, bubu, mariod, art vandalay.

in posa 7 in fata localului unde sa tinut concertu (superb localu) din stanga: Luke, art si bubu.

in posele 2348 este evident. richie, basistul, si echipamentul de ' BAZA'.

Numai bine!!

Link to comment
Share on other sites

Scuse nu am scris nimic despre pose:

in prima posa este jeanov, tare baiat!

in posa 5 tot grupu care a plecat din oradea

in posa 6 din stanga: eu, lukeblue, bubu, mariod, art vandalay.

in posa 7 in fata localului unde sa tinut concertu (superb localu) din stanga: Luke, art si bubu.

in posele 2348 este evident. richie, basistul, si echipamentul de ' BAZA'.

Numai bine!!

 

Felicitari!

Faine si pozele si intalnirea. :)

Mi'ar fi placut sa vin si eu sa va cunosc si sa'l ascult pe Kotzen ...dar jobu' nu prea imi da voie. :)

Link to comment
Share on other sites

Si eu zic felicitari, fain ca ati fost toti impreuna la concert! E misto ca mai nou se tin RGC Meetings si la Budapesta :)

 

@Hix: nu stiu ce ti se pare amuzant, jur! Sa nu zici ca nu ai auzit de el, ca nu stiu ce-ti fac! :)

A cantat si la Poison, pe "Native Tongue"

 

LE

Mai, asta a facut din Tele un trademark al lui, are si signature in Japonia. Cum se face ca a cantat pe Strat?????

Link to comment
Share on other sites

Salutare. Fratilor, a fost un show nemaipomenit. Am stat toti la cativa metri de Kotzen, grupati intr-o "haita" rgc-ista compacta :) Incredibil show, de o simplitate si un bun gust rar intalnite.

 

Toni, se pare ca Stratul pe care a cantat Kotzen era ceva signature si cred ca tot a lui. Exista deja pe Youtube filmarile de la concert al unui tip Roby care a stat exact langa noi si a filmat aproape tot concertul. Cautati pe Youtube "Kotzen A38" si apar toate filmuletzele de la Budapesta.

 

In rest ce pot spune, e ca ma bucur enorm ca am fost o gasca misto, ma bucur ca m-am imprietenit cu niste oameni mega misto (Adriano si Lukeblue) si ca am putut sa iau parte la un asemenea eveniment alaturi de prieteni dragi (Jeanov si MarioD) si colegi de trupa (Art Vandalay).

 

Va las aici un link la blogul meu unde am postat o recenzie a concertului la care am asistat Voyage 34

Edited by bubugral
Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

ma bucur foarte tare ca ati ajuns la concert. daca as fi stiut, as fi tras si eu o fuga cu voi (daca ma primeati, binenteles :) ).

ma intreb cand o sa il vedem si in Romania.

 

numai bine tuturor.

Edited by hututui
Link to comment
Share on other sites

Da domnilor, intr-adevar, concert de zile mari pe care de-abia il asteptam sa-l vad, fiind un fan kotzen , un artist complet care combina spectaculos abilitatile vocale si de songwriting cu cele chitaristice pe un background solid de rock , blues, soul, funk, fusion etc.

In rest, sunet ca pe disc, feeling cat casa , acuratete, trupa buna (basistul avea pe langa groove si abilitati "lingvistice" de invidiat - limba ala Gene Simmons pe care nu ii era frica sa o foloseasca :) ) , si o lectie sanatoasa de cantat cum trebuie.

M-am simtit excelent in compania unor oameni foarte misto - Bubu si toata gasca de acolo, Adriano e foarte tare, m-am bucurat sa ma revad cu MarioD si cu Art, caruia tin sa-i multumesc si pe aceasta cale pentru gazduire, are o "cabana" de invidiat :) .

Cine mai concerteaza in A38 :) ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

@Toni:Kotzen are momentan in productie doua modele signature facute de cei de la Fender(Tele-ul TLR-155RK si Strat-ul STR-145RK).Primul model TLR a fost fabricat in 1991, iar primul STR in 2000. :)

 

http://fender.com/artists/index.php?id=80

 

Foarte fain concertul. :) Speram sa ajung si eu, dar din pacate nu am mai reusit.

Edited by Steven
Link to comment
Share on other sites

Eu va multumesc pe toti, a fost excelent, cer scuze numai ca eram foarte obosit, in rest mam simtit minunat cu voi, aveam sensatia de a sta cu niste prieteni cu care ne stim de mult. Merci mult inca o data pentru tot!!

Va fi in curand si M. Landau la A38!

 

Gata fratioare, ia inscrierile si reservam busu!!!! (numai sa nu fie aceasi bus...inca ma dor genuchi!!) :)

Numai bine si respect!!

Link to comment
Share on other sites

am sa va fur usor topicul:Kotzen se pare ca va fi si la noi, in vara,iar in organizarea aceleiai firme din Budapesta care a organizat acum la A 38,pe 27 martie,la Petofi Csarnok in Budapesta,Uriah Heep,in deschidere Trans Express,primul concert din seria 'Trans Express 20 de ani'

Link to comment
Share on other sites

am sa va fur usor topicul:Kotzen se pare ca va fi si la noi, in vara,iar in organizarea aceleiai firme din Budapesta care a organizat acum la A 38,pe 27 martie,la Petofi Csarnok in Budapesta,Uriah Heep,in deschidere Trans Express,primul concert din seria 'Trans Express 20 de ani'

 

The First Last Tour

 

LOL

 

succes

 

cred ca se va si auzi nu ca la Timisoara

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Salut baieti, ne am intors acu 2 zile de la concert lui Kotzen de la budapest, superb!!!! Cu ocasia aceasta a avut loc o intelnire intre RGC isti. Ne am adunat toti la Oradea din toate punctele al Romanie si am plecat cu bus spre Budapest. Aventura foarte frumoasa!!!

 

Kotzen a cantat cu un head si boxa conford si chitara Strato direct in head fara niciun procesor (nici macar un noise sopress), unica pedale erau un tuner si switch de la head. Puteti sa va inchipuiti ca sunetul vintaj asa rar lam intelnit, in particolar live unde nu este usor deloc sa te descurci curat cu un asemena sunet. Blues rock de calitate la greu si cateva ballade pentru fetite, care de altfel erau inebunite dupa el..clar!! Eu prietena mea lam lasata a casa special sa evitam discuti!! eh,eh ;) !!! super show!!

In rest sunt foarte bucuros ca pana la urma mam intelnit cu cateva prieteni de la RGC cu care mai discutam pe net dintre care au fost: Art Vandalay, MarioD, Lukeblue, Bubu, Jeanov, baieti de cealalte cuvinte si alti!!!! Chestia aceasta ma facut mai felicit decat sal vad pe kotzen, in particolar ca am fost in laborator la ART si am vazut si ART si LUKE cantand live, belea, grooviessss!!!

Oricum toti au fost foarte amabili, va multumesc pe toti, a fost onoare din partea mea sa va cunosc si ce sa mai...Asteptam urmatoare etapa cu speranta de a fi cat mai multi de pe forum acest!!!!

Atasez cateva poze pentru cine din pacate nu a putut sa fie cu noi!!!! Numai bine si respect

 

Merci Adriano pentru poza desi arat cam :) in poza aia :)

oricum concertul a fost bestial

ce sa zic despre Richie Kotzen?(care imi este artistul preferat)...pot sa zic ca a cantat ca pe inregistrari ba chiar cu mai mult feeling.

Johnny Griparic a fost basistul,tare misto basist si showman

Pat Torpey a fost tobarul,foarte misto a "cantat"

la un moment dat a inceput groov-ul de la piesa Take Cover de la Mr Big(pentru cunoscatori) si cei care eram in sala si stiam de piesa "ne-am speriat" ca o sa o si cante B):(

 

eu din pacate/fericire nu stiu,am fost cu alta masina dar de ajuns acolo am ajuns simultan si ne-am intalnit,am povestit a fost super misto sper sa ne revedem curand cu Adriano si Lukeblue si ca am fost alaturi de prieteni la un moment care ni(eu,Bubu,Marius,Cico-desperado,Calin Pop) il asteptam de multa vreme

si daca va vani si la noi in tzara....asta este...vom merge si la concertu' respectiv :1st:

 

ma bucur ca ne-am intalnit atatia oameni de pe rgc si cel mai mult chitaristi

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.