www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Help!


Guest TepesVoda
 Share

Recommended Posts

Guest TepesVoda

Salutare...am o mare neleamurire...va rog sa ma ajutati sa identific si eu o chitara...o sa-i atasez poza...nu stiu ce model e si cam catzi bani merita..am gasit s-o cumpar de la un batran..se aude bine de auzit dar cum o cheama si catzi bani merita chiar n-am idee..multumesc anticipat...

post-5698-1202738234_thumb.jpg

post-5698-1202738249_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest TepesVoda
Salutare...am o mare neleamurire...va rog sa ma ajutati sa identific si eu o chitara...o sa-i atasez poza...nu stiu ce model e si cam catzi bani merita..am gasit s-o cumpar de la un batran..se aude bine de auzit dar cum o cheama si catzi bani merita chiar n-am idee..multumesc anticipat...

 

 

am uitat sa va spun ca pe spatele cheitelor scrie made in w germany...altceva nici un indiciu..haide-ti fratilor...astept pareri...cum o cheama si catzi bani merita?...si sigla dintra cheitze imi pare supercunoscuta dar nu stiu unde am mai vazut-o

Link to comment
Share on other sites

Guest TepesVoda
am uitat sa va spun ca pe spatele cheitelor scrie made in w germany...altceva nici un indiciu..haide-ti fratilor...astept pareri...cum o cheama si catzi bani merita?...si sigla dintra cheitze imi pare supercunoscuta dar nu stiu unde am mai vazut-o

 

 

m-a sunat batranul..pretul pe care il cere e 300 ron...ce spunetzi?..merita?...mosul tot bate campii ca e copie de pe gibson si ca sigla dintre cheitze e de fapt vechea sigla gibson...copii gibson in western germany?...hmmm..greu de crezut...astept pareri...

Link to comment
Share on other sites

Guest singuraticul

nu stiu altii cum sunt...dar mie imi place:))

negociaza pe la 250 lei si iao......inclus si tocu?;:)

btw....am o chitara asemanatoare....veche de vreo 25 de ani.....nu cant pe ea ca am epiphone goth....insa daca nu mi l-as fi luat epi i-as fi schimbat dozele...si as fi cantat pe aia...

faza cu chitarile mai vechi este urmatoarea(cel putin la Hora noastra) : lemnul e foarte bun....cel putin la vechea mea chitara....nush ce ii insa e foarte grea.....oleaca mai putin cu vreo 2kg ca epi meu care e mahon

 

umila mea parere

Link to comment
Share on other sites

Guest TepesVoda
nu stiu altii cum sunt...dar mie imi place:))

negociaza pe la 250 lei si iao......inclus si tocu?;:)

btw....am o chitara asemanatoare....veche de vreo 25 de ani.....nu cant pe ea ca am epiphone goth....insa daca nu mi l-as fi luat epi i-as fi schimbat dozele...si as fi cantat pe aia...

faza cu chitarile mai vechi este urmatoarea(cel putin la Hora noastra) : lemnul e foarte bun....cel putin la vechea mea chitara....nush ce ii insa e foarte grea.....oleaca mai putin cu vreo 2kg ca epi meu care e mahon

 

umila mea parere

 

mi-au trecut prin mana chitari roamnesti dar te asigur ca asta e al nabii de usoara fata de tot ce am vazut chitara romaneasca

Link to comment
Share on other sites

Guest singuraticul

tepes voda....

io nu am modelu asta de chitara...

greseala mea...trebuia sa zic ca am o hora...cred....ca nu scrie nimic pe ea.....care e foarte grea....si nusj ce lemn are....nam o poza la indemana... e un model destul de vechi...are 2 doze single coil..is.mai mari decat de obicei...si are switch din ala alb..deci e romaneasca :)..are si o culoare placuta...un maro deschis...combinat cu rosu...cand fac sau gasesc vreo poza...arat

Link to comment
Share on other sites

Am un prieten care a cumparat asa ceva tot de la un mos cu 200 lei...am cantat pe ea si...nu pot sa zic ca e cine stie ce...plus ca a avea si un mic defect.Daca tii musai sa o cumperi mai negociaza pretul. :)

 

 

puntea si switchurile sunt ca pe reghinul meu vechi copie nereusita de stratocaster. Dozele sunt din alt film. Daca tie ti se pare ok, comoda si ca suna bine mai negociaza si ia-o, ca decat vreun Delson sau mai stiu eu ce in banii aia.....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.