www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #2


cearny
 Share

Recommended Posts

neata....mai pun si eu din cand in cand/.....nu suna ea prea bine...dar e trasa din prima si e majoritatea improvizatie....e un gary moore-the loner...succes la ascultat :)

 

....sunt niste greseli ...dar testam audicity sa vad daca inregistreaza...si deah :) ..hai gata

Gary_Moore___The_Loner.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

neata....mai pun si eu din cand in cand/.....nu suna ea prea bine...dar e trasa din prima si e majoritatea improvizatie....e un gary moore-the loner...succes la ascultat :)

 

....sunt niste greseli ...dar testam audicity sa vad daca inregistreaza...si deah :) ..hai gata

 

Fain asa Burb... mai apari si tu odata la 5 ani... of :)

 

Imi place ce canti tu acolo dar vezi ca falsezi destul de urat la bend-uri. SIGUR poti mai bine :(

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

Postez un backing-track de pe un alt forum.

Eu am bagat cam pana la 1:39. Cine vrea poate sa continue. Se poate lungi daca sunt mai multi amatori.

Poftiti!

 

 

super, super misto. imi place super tare inceputul, m-a luat cu tremurici si imi mai plac si tonurile.

imi mai place si ca se vede si personalitatea ta, chiar daca se simte influenta lui jeff beck, un chitarist pe care il ador.

bravo si mai piese de factura asta. am intarziat cu reply-ul pentru ca de-abia am observat postul tau.

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

ma gandeam sa o continui chiar tu. trebuie doar sa astepti sa vina inspiratia (asa cred ca eu ca e mai bine).

acum, sincer sa fiu, eu m-am jucat cu restul negativului, dar nu a fost sa fie. e foarte greu sa continui o asemenea piesa si sa spui cu adevarat ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest mircea

Am invatat piesa noua si tare sunt mandru :( Fac mentiunea ca vocea si chitara(reghin) au fost inregistrate in acelasi timp si cu acelasi microfon - prin urmare chitara se aude cam incet :) . Tare-s curios cum ar fi sunat piesa daca aveam corzi de metal... :)

 

Nu e exact ca originala ... intotdeauna cand invat o piesa a altcuiva am grija sa-mi las amprenta pe undeva (poate si din cauza ca mi-e lene sa fiu atent la fiecare detaliu) :)

 

Enjoy

 

 

si da, stiu ca nu se scrie asa B)

Link to comment
Share on other sites

Guest Angus Malmsteen

Prima parte a capriciului 5 al lui Paganini, cat pot :) , imi pare rau dar e inregistrat foarte in graba si foarte prost, ca sa auziti bine dati boxele mai tare. A trebuit sa bag microfonu in cutie ca sa se auda cat de cat.

caprice5.mp3

Link to comment
Share on other sites

"a) In prima SAPTAMANA se va face un thread unde se va atasa un backing track ales de un admin al rgc.ro. cei care doresc sa intre in duel trebuie sa ataseze pe threadul duelului backingtrack-ul impreuna cu improvizatia lor pe respectivul backing track sub forma de fisier mp3".

Unde am gresit ? In general , cant mai mult in week-end la chitara , din motive de servici . Internetu' il vad tot la servici , si acum , gandindu-ma ca-i marti deadline-ul , am ales sa nu-mi revad locul de munca duminica . Kwakazza_Duel_38.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Work-in-progress sau nu, mie mi-a placut, Cearny... Poate chitara ar fi mers data un pic mai tare... :)

 

Intrebare de ignorant: cum ai tras?

Link to comment
Share on other sites

Realizez fara modestie ca o sa cam poluez sonor, dar na, dc nu zice nimeni nimic voi trai cu gandul ca merge...

So, m-am jucat azi dimineata prin guitar rig si au rezultat 2 chestii total diferite pe care apoi le-am lipit asa cum au iesit, fara editare fara nimic. Intrebare - cum suna?

Pareri sincere va rog, dar fara injuraturi directe :)

Multumesc.

Playing_around.mp3

Link to comment
Share on other sites

Am observat ca am probleme la arpegiere, vibrato, frazaj si panatie :) Asa ca m-am pus pe lucru. Un work-in-progress.

 

PPostum™: Tari Apocalyptica astia, canta piese de la Metallica mai dur decat Metallica :)

e ok , o singura observatie ,frazarea si restul este OK ..incearca sa faci imparteala precum ai " canta" vocal . La aceasta " voce" sa raspunzi cu solo daca vrei , depinde ce structura vrei sa folosesti in dezvoltarea piesei orice ar fi ea blues , rock , sau alt gen de muzica instrumentala.Apoi poati sa improvizezi cum vrei dar sa pasrtrezi structura de " melodie" .La capete de fraza la rezolvarea cadentei se simte ca nu se rezolva chiar 100% bine.

Dupa o improvizatie mai furtunoasa are efect mare sa revii la " tema" , la inceput , simplu cu " voce" si raspuns cu chitara .

Link to comment
Share on other sites

.. si asa sa ramana .. bag seama ca ne-ai facut cadou un cantec de ziua ta, si nu orice .. un blues .. multumim frumos!!! ... sa ne traiesti Lucian si sa nu te lasi de cantat fiindca ai multe sanse sa reusesti. Nu renunta la scoala .. ai tot timpul si pentru muzica. Frumoasa piesa postata si cu mult bun simt interpretata ... Aud cumva si o muzicuta acolo? .. nu-mi spune .. :)

 

hmmm .. 18 ani spui? ... La multi ani!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.