www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #2


cearny
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum se poarta acum urarile de sarbatori, adaug aici si pe a mea, sub forma muzicala. O mica bucata acustica, parte dintr-o piesa cunoscuta, excelenta. Am vrut sa incerc reghinul tunat cu un humbucker de Epi in bridge :) (cand voi avea baterii la camera foto, pun si poze), si noul guitar rig 2.2... sper sa va placa! Numai bine tuturor si sarbatori fericite! Distrati-va si pentru mine, ca eu pe 25 si 31 decembrie sunt de garda la spital... :)

felixanu_____Trilogy__acoustic_part_.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Va urez la toti...

Sarbatori fericite!

... si sa va aduca "mosul" tot ce va doriti.

________________________

 

Am atasat si un BT, pentru cine vrea sa se joace cu el:

:)

Edited by leo2pop
Link to comment
Share on other sites

Craciun Fericit tuturor!

Sa dea Domnul sa fim mai buni anul viitor!

In loc de "la revedere" las aceasta mica piesa a lui nenea Yngwie de pe cand avea vreo 21 de ani...(am "bagat" si ceva variatiuni).

Farewell.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

Fiindcã în ceea ce priveºte tradițiile creºtine ºi colindele stã prost, moº spaicu nu poate sã vinã cu altceva decât un bluz bun, care sper sã înmoaie inimile forumiºtilor.

 

Sãrbãtori fericite!

blec_dog.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest comosicus22

ma bag si eu in seama......

 

vroiam sa va las p'aci si io o melodie doua dar l-am ascultat pe muky si m-am razgandit.

ma complexeaza mult muky asta. :)

esti tare ......

Link to comment
Share on other sites

Guest comosicus22

Daca vreti sa va lasati de chitara cautati pe yuotube cu "tomatito-tangos" si o sa vedeti o lectie de chitara din care ar trebui sa invatam ca 90% din chitaristii lumii ar trebui sa se apuce de agricultura.(sunt atat de miscat de tipu' ca m-am pregatit si pt morala de off topic). muky...ce zici de ala.....

Link to comment
Share on other sites

azi, de ziua mea de nume, am reusit sa inregistrez o mica bucata la care tin foarte mult. in consecinta, o supun ascultarii, aprecierilor si criticilor domniilor voastre. :) stiu ca nu e cel mai bun ton, dar, deh... :)

bucata face parte din Sonata in C major pentru flaut, clavecin si viola da gamba, BWV1033, compusa, bineinteles, de nemuritorul Johann Sebastian Bach. :)

La Multi Ani! tuturor Ionilor (cu nucleu de RGC-ist), fie ei pozitivi sau negativi! :(

felixanu____Menuet_I_II__BWV_1033_.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

pai la multi ani domne doctor ! si atunci se cuvine sa iti fac si io un scurt cadou , mai ales ca am si lipsit vreo trei stamani de pacilea asa ca...

Link to comment
Share on other sites

pai la multi ani domne doctor ! si atunci se cuvine sa iti fac si io un scurt cadou , mai ales ca am si lipsit vreo trei stamani de pacilea asa ca...

am auzit... asa ca: multam fain, andrei! La Multi Ani! si tie, multa muzica buna si concerte pe masura talentului tau! :)

ce mai, nu pot "zice" decat atat, vorba unuia:

post-425-1168376602_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.