www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #2


cearny
 Share

Recommended Posts

Guest arosulescu

mai intr-adevar ... nu stiu cum de am mai nimerit acordurile alea... a fost cel mai ostil mediu in care am cantat vreodata...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

track 11

 

track 10

 

.track 9

Gata acum am inseles cum merge.....sper ca ivi place ....toate chitare si bass sunt facute de mine...pentru orce comment...intrebare sau injuratura puteti me gasiti pe yahoo messenger id meu este ladolcevitadicorrado .... imi pare rau ca nu scriu bine in romana ve rog spunetemi unde gresesc asa invaz mai repede ciao ciao

lam pus pe telefon ..piesa ta...nu iti cer daca faci la fel cu mp3 mei...dar sper ca le descarci...ciao

 

Ce pot zice decat frumos, lucrat impecabil :)

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca mai e pana la urari si colinde, dar un gand bun nu strica niciodata...

 

...asa ca... sa va fie buzunarul plin de bunatati, sa aveti sanatate cat cuprinde si tot binele din lume sa va fie in tot si in toate!

 

(in orice moment)

 

Frumos... Vantul, niste zurgalai fini si apoi o chitara acustica f reusita :) Frumoase si urarile :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Foarte frumos, Spaicule, foarte frumos... :) Ce nu m-a gadilat prea bine la timpan a fost ca nu ai si tu o pauza pe ici pe colo...Cat ii negativul, atat ii si solo-ul... Mai lasa-l sa respire oleaca... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

track 11

track 10

track 9

...sper ca ivi place ....toate chitare si bass sunt facute de mine...pentru orce comment...intrebare sau injuratura puteti me gasiti pe yahoo messenger id meu este ladolcevitadicorrado ....

De ce in "privat" si nu aici pe forum?

:)

Link to comment
Share on other sites

Galagie direct din iad (Timpuri Intunecate)... urechi din tabla aveti nevoie pentru a asculta asa ceva. Galagia aceasta este demonstrativa pentru un amplificator de chitara electrica lucrat in regim DIY.

 

Judgement este o incercare de a canta cu foarte putin overdrive (din acelasi amplificator) intro-ul unei celebre piese a formatiei Anathema.

 

Mentionez ca nu sunt chitarist de profesie (imi cer scuze pentru greselile comise dar chitara este un accesoriu pe care-l utilizez cu placere in foarte putinul timp liber pe care-l am la dispozitie), automatica si electronica sunt domeniile mele.

 

Nu dati cu parul (decat daca e necesar).

 

ALEKS

Alex___Timpuri_intunecate__demo_.mp3

Judgement_Intro_by_ALEKS.mp3

Edited by ALEKS
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

absolut superb... tu canti aici? .. piesa e a ta?

 

 

Stiu ca mai e pana la urari si colinde, dar un gand bun nu strica niciodata...

 

 

 

tu vorbesti serios? faci ca si corraxe sau chiar esti tu asta care canta in halu asta...? m-ai lasat cu gura cascata... genial

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

era o intrebare retorica ... sunt unii chitaristi care canta absolut minunat dar s-a demonstrat ca mai si fura piesele altora de pe afara... stiu ca nu e cazul tau tocmai din cauza asta te-am intrebat la modul retoric.

 

m-ai surprins in modul cel mai placut... sper sa nu ma intelegi gresit ( referitor la comparatia cu corraxe)

Link to comment
Share on other sites

era o intrebare retorica ... sunt unii chitaristi care canta absolut minunat dar s-a demonstrat ca mai si fura piesele altora de pe afara... stiu ca nu e cazul tau tocmai din cauza asta te-am intrebat la modul retoric.

 

m-ai surprins in modul cel mai placut... sper sa nu ma intelegi gresit ( referitor la comparatia cu corraxe)

 

Mi se intampla sa ma influenteze muzica pe care o ascult (cine nu trece prina asa ceva...?), insa niciodata nu am "furat" in mod constient, nici macar muzicile altora de afara pe care le-as fi presupus necunoscute. Ma bucur ca ti-a placut piesa, cu atat mai mult cu cat a fost un exercitiu de sinceritate muzicala...si sunt mai multe piese in acest demers....pe care poate, cine stie, o sa le mai postez din cand in cand aici

 

Voiai sa spui ca, virgula, corraxe s-ar fi lasat influentat de piesele altora mai mult decat trebuia? Ma tem ca inca nu am inteles comparatia cu el...poate ca nu sunt in tema...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.