www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #2


cearny
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu aş zice că stăpâneşti bine partea de frazaj, n-am observat nici o scăpare în improvizaţie. Singura sugestie ar fi să condimentezi cu câte un vibrato sau foarte foarte mici bend-uri (un sfert de ton) pe ici-colo, it just makes wonders la capitolul impresie artistică. Keep up the good work.

spyked multumesc pentru comentarii, si sfaturi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jaymz
:( O piesa cu multe, multe defecte :) cat de cat progresiva, exclusiv acustica, am ajuns la concluzia ca (inca) nu ma descurc sa cant pe distoarse :) sper sa fie pe placul cuiva, e o piesa la care lucrez de cand am pus prima oara mana pe chitara si inca nu o consider ca fiind gata, in fiecare luna apare cate o idee, un acord, ceva ce integrez in melodia asta .. it's the soundtrack to my life :)

Marius_M___Soundtrack_To_My_Life.mp3

Link to comment
Share on other sites

Dupa o mica absenta pe scena pieselor revin cu ceva mai special. Este un ritm de flamenco , bolero.... Pacat ca nu am avut clasica sa bag armonia si e soloul asadar piesa e pe electrica cu simulator de acustica... Sper sa va placa, am bagat si bongosurile si basul dar din software. :)

astept pareri

marius_tabac___flamenco1.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Felicitari, Marius, mi-a placut foarte mult piesa. :) Ce inseamna "e compozitia mea oarecum"? Ce si de unde ai furat? :)

Link to comment
Share on other sites

Felicitari, Marius, mi-a placut foarte mult piesa. :) Ce inseamna "e compozitia mea oarecum"? Ce si de unde ai furat? :)

e o piesa care mi-am amintit-o de acum vreo 6 ani cand aveam chitara prima data in mana si ascultam piesa la niste prieteni cum o cantau pe rece tot chitare clasice. contrabas si bongosuri si oarecum atat mi-am amintit nici nu stiu cine canta .. presupun ca paco de lucia... daca gresesc corectati-ma :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Mai, Bibi, mai, ai tu niste lick-uri absolut delicioase p-acolo... Bine bulan, curge bluzu'! :) :just_another_beerchug:

Link to comment
Share on other sites

Prima mea compozitie reala (adica nu ce-a iesit la nimereala pe grif, ci cu note cautate pe grif :) ). Avand in vedere nivelul meu, da... Da, ma mandresc (deocamdata :) ) (e ceva gen ala de 1-2 ani care a facut la oala si nu pe el). Si ca sa nu ma mandresc ca prostu' degeaba, astept feed-back. (Efectul folosit e cel mai aproape de ce era in cap la mine, dar desi nu imi place cum suna, din lene am tras asa).

 

 

Si tab-ul, poate se intelege mai bine... (arata ciudat, nu? :) )

Remember.mp3

Remeber_compozitie_proprie.gp4

Edited by GB
Link to comment
Share on other sites

Just another blues in E minor.

 

I give my thanks to those who listened... listen... will have listened to this. :)

 

Mie mi-a placut foarte mult, imi aduce aminte foarte mult ,atat ca stil de frazat cat si tonul chitarii, a Mark Knopfler , piesa "fade to black".(canti cumva cu degetele, sau folosesti pana?). rock on dude you're gettin' better every day.

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

Mulţumesc :) . Deşi am ascultat destul de puţin Knopfler (nu fiindcă nu mi-a plăcut, mai degrabă din cauză că tot timpul am găsit alte materiale decât Dire Straits la îndemână), adică ce o făcut el pe Sultans of Swing, cânt cu degetele aproape tot timpul fiindcă am control aproape complet asupra atacului, plus că odată ce m-am obişnuit mi s-a părut mult mai relaxant aşa decât cu pana.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Frumos, Spaicule, foarte frumos... As avea totusi o mica sugestie, si anume sa dai chitara solo un pic mai tare... :) :)

 

 

Si uite asa facuram o mie si una de posturi in topicul ista.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.