www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Problema Digitech Df-7


Dementhor
 Share

Recommended Posts

eu nu am intalnit aparat care sa functioneze pe curent alternativ... scoate continuu.

 

nu a cedat nimic... mai sunt si altii care folosesc adaptoare cumparate din targ la pedale... alea mai scumpe au evident filtraj mai bun. in cel mai rau caz ar trebui sa huruie dar sa se auda.

 

sa inteleg ca pana la urma problema e din alimentare?

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca e mica probabilitatea, dar XVamp-ul si pedala au nevoie de aceeasi polaritate (centre-negative, etc.)? Oricum, e bine de incercat pedala cu baterie, si daca merge, recomand un power supply ca lumea, unul Boss crd ca e sub un milion, sau daca se planuieste achizitionarea mai multor pedale in viitor, un Rocktron, care vine cu daisy chain cu tot :).

P.S.: m-am tot uitat pe net, dar nu am gasit info cu polaritatea pt XVamp sau DF7 :).

Link to comment
Share on other sites

Scrie pe pedala, pe procesor, pe adaptor si pe 'ternet:

adaptorul DigiTech PS200R(-230) scoate 9,6V DC, maxim 300 mA. Partea exterioara a mufei e pozitiva (adica-i center-negative). Si merge si la RP50 si BP50.

adaptorul XV-amp scoate 9V AC, maxim 900 mA.

Nu stiu pe ce Net cautati voi de nu gasiti.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest alexpunk91
am cumparat aceasta pedala... fiind data la pachet fara adaptor am folosit unul de 9V si 600mA folosit si in cazul unui procesor x-vamp.

 

ideea e ca led-ul sta tot timpul aprins... oricat as apasa eu pedala. ... si nici nu reproduce vreun sunet.

 

are idee cineva care ar fi problema... ?

...probelma e fff grava...eu am patit asa cu tone overdrive...acelasilucru ...e cva bulit in pedala 100 % ..mi-e mi-auschimbat-o cei de la guitarshop..mi-a reparat-o tehnicianul de 3 ori si s-a bulit de fiecare data
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.