www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Site In Limba Romana Pentru Studiul Chitarii


giure
 Share

Recommended Posts

scuze de raspunsu ala asa...dar eram intr-o foarte mare graba si nu am stiut cum sa scriu mai repede...oricum respect munca pe care of aci...acum am de asteptat sa-mi vina setul de corzi (asta pe marti-miercuri :) )...tocmai am rupt mi-ul subtire aucm 2 zile

stai linistit...nici macar nu am luat-o ca o ofensa, ci ca o doleanta sau comentariu constructiv....:)

Link to comment
Share on other sites

Guest blackraven

foarte tare, frate! :(:) abia astept sa vad cum explici chestiile mai complexe :) . nu ca as fi mare chitarist dar acordurile de baza le stiu deja. Mi-a placut adaptarea "Fade to black" :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Iata ca lectia 3 a iesit si ea si incheie cu acordurile de baza. De acum nu mai suntem incepatori de nivel 0. Suntem incepatori de nivel 1 din 5:)

Succes la lecturat

Cursuri de chitara cu Giure

 

 

sweet :) ...in prima lectia nu mi-a placut cum cantam eu Vremuri...nu stiam bataia...din a 2 lectie... a fost altceva..keep up the good work :) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ever long2411

gg Alex

felicitari! ai tot respectul meu pt cate ai facut

 

E foarte util blog-ul.. mi-am luat chitara electro-acustica de 2 saptamani si blogul tau ma ajuta ff mult.. incet si sigur :(

 

 

Tot asa in continuare :):):)

Edited by ever long2411
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest knightwolf256

Multumesc , multumesc , multumesc , nu o fi cel mai tare site pentru asa ceva , dar felicitari pt straduinta , perseverenta , s.a.m.d. , e un inceput bun , poate asa vor aparea mai multe site-uri in romana dedicate acestui aspect . Succes ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest Stefa
Iata ca a venit si clipa mult asteptata atat de mine si sper si de voi. Am lovit cu sticla de sampanie proiectul de care vorbeam acum cateva saptamani. De acum invit pe toata lumea sa viziteze acest blog in premiera in limba romana despre studiul chitarii. Abia cand am trecut la treaba am vazut cat e de dificil sa filmezi. Imi cer scuze pentru inerentele balbe. Am tras multe duble dar in final sper sa fi iesit bine.

Astept feedback-ul vostru atat pe blog cat si aici pe rgc. Daca discutiile se vor precipita (si sper sa se precipite) o sa iau o decizie de stabilire a unui colt de discutii pe forumul rgc evident cu sprijinul jupanilor de pe aici:).

Nu uitati sa cititi intai introducerea chiar daca se afla mai jos in pagina ca sa aflati ce si cum. Puteti folosi pt. navigare indexul din dreapta site-ului.

Va urez succes si rabdare...

 

Cursuri de chitara cu giure

 

Foarte frumos Felicitari!! ...se vede ca pentru tine chitara e ceva foarte important. :)

Mult succes in continuare si multumim pentru ceea ce faci pentru lumea chitarii :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Alex_Alfa

Giure, multumesc! Lectiile tale m-au invatat sa fac primii pasi in ceea ce priveste chitara, cu mult inainte de a ajunge aici pe forum.

Astept cu nerabdare noi lectii din partea ta :)

 

Toate cele bune!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Ionutpk

demult' cautam sa te felicit:)....acu' ceva vreme am invatat foarte multe chestii din lectiile tale:)...bravo:)...dar totusi eu stiu cat asteptam lectiia 5-6 sa apara:))...hai mai repede cu lectiile:)...asta ar' fii un tip:)..

 

bafta mare

Link to comment
Share on other sites

Salutare :)

Postez aici ca sa nu mai fac 7 topicuri.

Cam cat timp mi'ar lua sa invat teoria sa zic asa avand in vedere ca nu am pus mana niciodata pe o chitara?

Nu vreau sa cand fluent gen X / Y , doar sa invat notele, cum sa tin chitara, unde sa tin mana pentru nota cutare, etc, restul .. ma descurc eu

Nu vreau ceva de performanta .. doar pentru mine

Link to comment
Share on other sites

Guest catalindinuion
Salutare :)

Postez aici ca sa nu mai fac 7 topicuri.

Cam cat timp mi'ar lua sa invat teoria sa zic asa avand in vedere ca nu am pus mana niciodata pe o chitara?

Nu vreau sa cand fluent gen X / Y , doar sa invat notele, cum sa tin chitara, unde sa tin mana pentru nota cutare, etc, restul .. ma descurc eu

Nu vreau ceva de performanta .. doar pentru mine

 

Depinde de cat timp vrei sa dedici pentru studiu. Trebuie sa mergi pe doua cai: 1 studiu de teorie (adica sa inveti ce e ala un acord, cum se compune, tipurile de acorduri, gamele, ce note sunt in game bla bla) si 2 dexteritate (stai si exersezi pana incepi sa capeti forta in degete, dexteritate, incet incetisor trebuie sa faci corect nu sa fi rapid). Te gandesti la ce stil vrei sa abordezi (depinde ce chitara ai si ce configuratie (daca e electrica). Dar ce ti-am scris mai sus e obligatoriu. O sa-ti ia mai mult timp daca esti dezorganizat si incepi sa inveti 20 de lucruri deodata. Cauta si defineste-ti o structura de invatat, acomodeaza-te cu chitara si fi total chill and relax. E ca si cum te-ai caca. Nu te crispezi niciodata. Cu cat stai mai relaxat si esti intelegator cu tine si capacitatea ta de a invatat un instrument cu atat o sa inveti mai repede. Remeber: progresiv, nu te arunca la chestii mari.

Link to comment
Share on other sites

E ca si cum te-ai caca. Nu te crispezi niciodata. Cu cat stai mai relaxat si esti intelegator cu tine si capacitatea ta de a invatat un instrument cu atat o sa inveti mai repede. Remeber: progresiv, nu te arunca la chestii mari.

 

 

ok +1

 

aici a fost funny rau:))haha'

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.