www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Randall Kirk Hammett Signature Amp


Guest anghelescu

Recommended Posts

Guest anghelescu
e chiar tare! si pentru repetat si pentru scena ...

stie Kirk ce face :)

n-ai idee cati bani primeste sa zica "yeah...randall..its kickass"

kirk are o imagine..foarte foarte buna. multi incepatori sunt in stare sa dea cat nu trebuie pe o chestie la care kirk hammett a zis ceva despre.

din experienta mea..kirk foloseste rackuri complexe si ampuri diezel si mesa... decat o suma imensa l-ar face sa isi schimbe echipamentu...

Edited by anghelescu
Link to comment
Share on other sites

Guest chitaristul_innascut
eu am fost mai rapid :)

si ca o parere despre amp.. personala... nu imi place :) e imposibil sa isi lase kirk versatilitatea rackului pentru prostia asta :) probabil sa cante pe el numai in fata camerelor

 

nici de asta nu-i sigur ... nu cred eu k ar fi genul de persoana care face lucruri din astea ... oricum rackul lui e sfant pt el si nu-l va schimba pt nimic ....

 

chestia asta a fost facuta k sa aiba si el un signature model ... si randall? probabil k a fost primul lui amp ...

 

oricum pt el e un jaf penal dar pt noi ... astia muritori... e ceva destul de bun ...

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
nici de asta nu-i sigur ... nu cred eu k ar fi genul de persoana care face lucruri din astea ... oricum rackul lui e sfant pt el si nu-l va schimba pt nimic ....

 

chestia asta a fost facuta k sa aiba si el un signature model ... si randall? probabil k a fost primul lui amp ...

 

oricum pt el e un jaf penal dar pt noi ... astia muritori... e ceva destul de bun ...

neah... iti spun eu ca banii sunt la mijloc. ce il intereseaza pe el un model signature? din moment ce scoate ce ton a vrut si vrea din ce a avut pana acum. singuru motiv pentru care s-ar implica in toata chestia asta e o suma mare de bani...

Link to comment
Share on other sites

neah... iti spun eu ca banii sunt la mijloc. ce il intereseaza pe el un model signature? din moment ce scoate ce ton a vrut si vrea din ce a avut pana acum. singuru motiv pentru care s-ar implica in toata chestia asta e o suma mare de bani...

 

+1 si asta e valabil pentru orice produs signature al oricarui chitarist. Ca sa ajungi endorser si sa ai "signature stuff" trebuie sa scoti niscaiva albume care sa aiba succes, albume care nu sunt inregistrate folosind "signature stuff". In opinia mea singurele 2 chestii signature care merita cumparate sunt Gibson Les Paul si Ibanez JEM.

Link to comment
Share on other sites

+1 si asta e valabil pentru orice produs signature al oricarui chitarist. Ca sa ajungi endorser si sa ai "signature stuff" trebuie sa scoti niscaiva albume care sa aiba succes, albume care nu sunt inregistrate folosind "signature stuff". In opinia mea singurele 2 chestii signature care merita cumparate sunt Gibson Les Paul si Ibanez JEM.

Gibson Les Paul what signature?

http://www.gibsoncustom.com/flash/products...list_solid.html

A nu se uita totusi ca un signature de obicei reprezinta si colaborarea dintre artist si compania producatoare, deci produsul final va purta amprenta artistului. Ca preturile sunt umflate, asta-i alta treaba...

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
Mi se pare ca suna extrem de prost. Nici nu se compara cu celelalte module, nu mai zic de Egnater. De cand a plecat Egnater de la Randall nu mai suna nimic. parerea mea...

sunt sigur ca multi au aceeasi parere :)

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
Eu sincer nu inteleg cine ar vrea sa aiba un ton ca al lui kirk (ori e felul in care canta el ori sunt sculele pentru ca mie nu-mi place deloc cum suna)... si care-i ideea cu chitare signature for that matter.

nu toti chitaristii vor sa fie originali :) mai sunt si persoane...cu bani...care canta ca nu au ce face si vor sa sune ca... X sau sa aiba chitara ca a lu Y

Link to comment
Share on other sites

Guest guitar09
n-ai idee cati bani primeste sa zica "yeah...randall..its kickass"

kirk are o imagine..foarte foarte buna. multi incepatori sunt in stare sa dea cat nu trebuie pe o chestie la care kirk hammett a zis ceva despre.

din experienta mea..kirk foloseste rackuri complexe si ampuri diezel si mesa... decat o suma imensa l-ar face sa isi schimbe echipamentu...

esti sigur ca banii ar fi singurul lucru pt care kirk si-ar calca pe onoare si ar scoate un *****....

as he said:a avut un randall cu mult timp in urma si probabil ampul signature e facut doar ca sa isi puna amprenta asupra unei firme care poate l0a influentat.

nu cred ca e vorba de bani.......nu are destui?

si esti sigur ca vorbesti din experienta?

Link to comment
Share on other sites

Gibson Les Paul what signature?

http://www.gibsoncustom.com/flash/products...list_solid.html

A nu se uita totusi ca un signature de obicei reprezinta si colaborarea dintre artist si compania producatoare, deci produsul final va purta amprenta artistului. Ca preturile sunt umflate, asta-i alta treaba...

 

Gibson Les Paul e prin definitie o chitara signature. A fost creata de Les Paul in colaborare cu Gibson. Daca nici asta nu inseamna signature ...

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
esti sigur ca banii ar fi singurul lucru pt care kirk si-ar calca pe onoare si ar scoate un *****....

as he said:a avut un randall cu mult timp in urma si probabil ampul signature e facut doar ca sa isi puna amprenta asupra unei firme care poate l0a influentat.

nu cred ca e vorba de bani.......nu are destui?

si esti sigur ca vorbesti din experienta?

credema..banii niciodata nu pot fii de ajuns..cu mici exceptii :)

 

nu prea ai adus argumente bune ... ca sa sustina ideea ca... vrea sa isi puna amprenta asupra unei firme :)

 

sa fim seriosi.. macar daca ar fi vrut sa faca asta...ar fi scos un amp cu un ton mai bun.

 

si da...am fost si eu nebun dupa metallica..si ... din ... 86-87 pana azi are rack... pentru live-uri... majore.iar pentru cluburi si etc foloseste mesa, diezel..sau..la un concert am vazut ca cantat pe tsl100 halfstack (ca al meu :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest guitar09

scuza-ma daca am gresit dar am vazut un comment la prezentarea ampului de catre kirk care seamana izbitor de mult cu ce ai scris intr-unul din posturile tale de mai sus.

 

Rayvann4ever (7 hours ago) Show Hide Marked as spam 0 pixel-vfl73.gif pixel-vfl73.gif Reply losers... get you own tone, stop buying all this commercial bull crap

he probably gets a lot of money to say "yeah.. randall.. its kickass"

from what i know, kirk uses mesa/dizel amps and complex rack units. only a huge sum of money would make him replace his gear.

 

mi se pare o traducere din engleza in romana :) .that's all.

 

 

mai exista posibilitatea ca acela sa fie contul tau de pe youtube si chira tu sa fi cel ce a postat comentul.in cazul asta m-am inselat.sorry :)

Link to comment
Share on other sites

scuza-ma daca am gresit dar am vazut un comment la prezentarea ampului de catre kirk care seamana izbitor de mult cu ce ai scris intr-unul din posturile tale de mai sus.

 

Rayvann4ever (7 hours ago) Show Hide Marked as spam 0 pixel-vfl73.gif pixel-vfl73.gif Reply losers... get you own tone, stop buying all this commercial bull crap

he probably gets a lot of money to say "yeah.. randall.. its kickass"

from what i know, kirk uses mesa/dizel amps and complex rack units. only a huge sum of money would make him replace his gear.

 

mi se pare o traducere din engleza in romana :) .that's all.

 

 

mai exista posibilitatea ca acela sa fie contul tau de pe youtube si chira tu sa fi cel ce a postat comentul.in cazul asta m-am inselat.sorry :)

cate tricouri cu metallica ai?am inteles ideea kirk asta nu are nevoie de bani si e incoruptibil :)

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
scuza-ma daca am gresit dar am vazut un comment la prezentarea ampului de catre kirk care seamana izbitor de mult cu ce ai scris intr-unul din posturile tale de mai sus.

 

Rayvann4ever (7 hours ago) Show Hide Marked as spam 0 pixel-vfl73.gif pixel-vfl73.gif Reply losers... get you own tone, stop buying all this commercial bull crap

he probably gets a lot of money to say "yeah.. randall.. its kickass"

from what i know, kirk uses mesa/dizel amps and complex rack units. only a huge sum of money would make him replace his gear.

 

mi se pare o traducere din engleza in romana :) .that's all.

 

 

mai exista posibilitatea ca acela sa fie contul tau de pe youtube si chira tu sa fi cel ce a postat comentul.in cazul asta m-am inselat.sorry :)

omfg... are you serios?!?! lol....cat de low ma crezi sa copiez din engleza in ro commenturi dupa youtube? sa fim seriosi... probabil nu sunt singurul care crede ca acel lucru..... NU TE_AI GANDIT CA POATE CINEVA A COPIAT COMMENTUL MEU? :) (un roman)

LE1:

profilul aluia

"Rayvann4ever

Joined: March 18, 2006

Last Login: 1 day ago

Videos Watched: 689

Subscribers: 7

Channel Views: 494

 

Age: 27

Country: Romania "

 

case solved... commentul meu a fost copiat acolo...de aici

lol

 

LE2:ca sa iti dovedesc.. clar ce s-a intamplat. timeline-u e urmator

-21 ianuarie am postat eu commentul ala initial

-22 ianuarie marti... o zi de la postarea commentului meu aici

-23 ianuarie.. commentul de pe youtube apare ca posta "1 day ago" deci nu are cum sa fie postat inaintea mea

concluzie, userul acela este si un user de pe rgc

 

numele accountului meu de pe youtube e anghelescu :(

 

LE3: http://forums.rgc.ro/index.php?showuser=3017

Edited by anghelescu
Link to comment
Share on other sites

si avand in vedere ca amandoua parerile sunt justificate si bazate pe fapte, exista sansa ca doi oameni sa fi ajuns la aceeasi conlcluzie

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.