www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nu Se Mai Fac Concursuri?


sterush
 Share

Recommended Posts

Guest pioana
se mai fac concursuri pe forum?

 

Man, e de abia 5 ianuarie!

Lasa-i sa-si revina dupa beti ...aaa..mancarea de la Craciun! :):)

Link to comment
Share on other sites

Concursuri avem in permanenta, vezi "Duelul chitaristilor". Dar vom mai avea si altele, stai linistit. Depindem in asta si de sponsori, pentru a avea ce sa va oferim ca premiu.

 

Am mutat threadul de la "Cafenea" aici, pentru ca e mai potrivit subiectul.

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Ma inscriu eu, in sensul ca daca s-ar face un concurs as participa financiar la fondul de premii. Conditia ar fi ca concursul sa nu fie de facut solo peste un negativ, ci de compus un cantec.

Link to comment
Share on other sites

Guest MCMUSIC

In luna Februarie 2008, M&C Musical Instruments Distributor va organiza, prin intermediul RGC, cateva concursuri cu premii pentru chitaristi.

Link to comment
Share on other sites

se mai fac concursuri pe forum?

 

Depinde de care concurs vrei

 

Daca se fac o conditie ar fi ca participantii sa aiba si activitate pe "rgc.ro" la "Dueluri" .

 

Ca sa se poata urmari activitatea , nivelul de instrumentist , indemanarea, cunostintele etc ..Asa s-ar putea vedea daca intradevar el a facut sau cantat o piesa .

 

Ca sa fie treaba cat mai OK .

Link to comment
Share on other sites

Depinde de care concurs vrei

 

Daca se fac o conditie ar fi ca participantii sa aiba si activitate pe "rgc.ro" la "Dueluri" .

 

Ca sa se poata urmari activitatea , nivelul de instrumentist , indemanarea, cunostintele etc ..Asa s-ar putea vedea daca intradevar el a facut sau cantat o piesa .

 

Ca sa fie treaba cat mai OK .

aici nu prea sunt de acord.de exemplu "eu" (oricine) dc nu particip la dueluri inseamna ca nu stiu sa compun o piesa si sa o cant la nivel de duel?asta tb demonstrat live ca si la concursul precendent mcmusic

Link to comment
Share on other sites

aici nu prea sunt de acord.de exemplu "eu" (oricine) dc nu particip la dueluri inseamna ca nu stiu sa compun o piesa si sa o cant la nivel de duel?asta tb demonstrat live ca si la concursul precendent mcmusic

 

 

am propus pentru "rgc.ro" , ce inelegeri face rgc.ro cu MCMUSIC este altceva .

 

eu am urmarit un singur "concurs" ultimul ...a fost ceva jaaaalnic , dar probabil nefiind altii s-a mers cu " pe astia-i avem cu astia defilam" .

 

pe de alta parte habar nu am cum canti , si cum canti live , chiar daca te aud la dueluri .. etc dar totusi a-mi pot face o imagine generala si daca-i mai bine in realitate este super .

 

Membri rgc.ro care au activitate si mentin in functiune acest site trebuie cumva respectati.

 

Cei care apar din senin doar la un "concurs cu premii" ar trebui sa plateasca o taxa de inscriere ( dar probabil sunt probleme fiscale etc...) .

 

Eu am acces la unele siteuri pe gratis ....DAR...daca vreau sa iau parte la un concurs se plateste cate 30$ pe piesa .Si poti sa-ti pui piesa de 100 de ori in acelasi concurs daca platesti 100 x 30$ adica 3000 $ si ai sanse mai mari ca sa te bage-n seama juriul etc...

 

Pe toate siteurile ce le stiu membri care se inscriu si platesc o taxa au avantaje ! Nu zic ca este OK cu siteurile din west , m-am si certat cu cativa ..este una sa ai 300$ venit pe luna si alta sa ai 4000$ . DAR asta e .Vrei sa castigi trebuie sa investesti , sau munca sau bani .Doar dupa acea poti sa-ti ceri drepturile .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.