www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sustain Loong....?


Guest singuraticul
 Share

Recommended Posts

Guest singuraticul

salut?

ce ar trebui sa am - ce fel de lemn, chitara...etc(btw cant de vreun an jumate) ptr a tine un sustain lung....gen carlos santana in melodia europa...cand tine o nota vreo 35 de secunde?? am inteles ca nu tine de doze....

imi pare rau daca s-a mai discutat pe un alt topic(sper sa nu, totusi)....

astept pareri.....

Link to comment
Share on other sites

salut?

ce ar trebui sa am - ce fel de lemn, chitara...etc(btw cant de vreun an jumate) ptr a tine un sustain lung....gen carlos santana in melodia europa...cand tine o nota vreo 35 de secunde?? am inteles ca nu tine de doze....

imi pare rau daca s-a mai discutat pe un alt topic(sper sa nu, totusi)....

astept pareri.....

 

Raspunsul la dilema ta e simplu - FERNANDES SUSTAINER. Î-ți instalezi unul pe ghitarã ºi o sã ținã o notã cât vrei tu (sau mã rog, pânã se terminã bateria).

 

http://www.fernandesguitars.com/sustainer.html

Link to comment
Share on other sites

Ibanez, Gibson, Epiphone... depinde mult cum e construita chitara. Vezi ceva model string through body, head inclinat, toate duc catre sustain mare, desi am vazut ca modelul Yngwie Malmsteen de la Fender are un gain unlimited.

Link to comment
Share on other sites

Guest singuraticul

oki.ms de informatii

acuma....imi puteti recomanda un procesor de efecte care sa includa distors, sustainer wah etc ? cv pana in 1000 roni.

Link to comment
Share on other sites

Ibanez, Gibson, Epiphone... depinde mult cum e construita chitara. Vezi ceva model string through body, head inclinat, toate duc catre sustain mare, desi am vazut ca modelul Yngwie Malmsteen de la Fender are un gain unlimited.

Gain unlimited ? Vreau si eu din asta, trebuie sa bag cheaturi ceva ?

Link to comment
Share on other sites

Dar ca chitara.. cel mai bun sustain cred ca il are Les Paul`ul.. are acel sustain specific.. si am cronometrat.. cu Les Paul`ul meu pe un procesor Boss GT-8 .. pe un distors simplu ..de lead a durat 30 secunde :) p.s: cred ca lemnul de mahon

Edited by Maarkky
Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
Gain unlimited ? Vreau si eu din asta, trebuie sa bag cheaturi ceva ?

trainer... si apoi apesi si tu ..ce scrie acolo, de regula tastele F1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/11/12 ...depinde..ce selectezi acolo. gain unlimited, no sweat, ultra bottom , sustain unlimited...

 

le gasesti pe toate pe www.sunt-lenes-si-am-chitara-degeaba.ro

Link to comment
Share on other sites

Eu chiar am ramas cu gura deschisa cand master malmie arata sclavilor de pe scaune cum are unlimited sustain. "Is that a fender, or a guy playing backstage? :)) "

Edited by Valek
Link to comment
Share on other sites

oki.ms de informatii

acuma....imi puteti recomanda un procesor de efecte care sa includa distors, sustainer wah etc ? cv pana in 1000 roni.

Sigur, A.R.T. ECC -- are/face de toate, mai putin cartofi prajiti,...... sau ALESIS Quadraverb GT (asta e "de rack") -- face chiar si mai multe decit ART-ul (totusi NU face cartofi prajiti, nici asta...). @ 700 lei bucata (ambele Made in U.S.A.!). 0740924654. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
salut?

ce ar trebui sa am - ce fel de lemn, chitara...etc(btw cant de vreun an jumate) ptr a tine un sustain lung....gen carlos santana in melodia europa...cand tine o nota vreo 35 de secunde?? am inteles ca nu tine de doze....

imi pare rau daca s-a mai discutat pe un alt topic(sper sa nu, totusi)....

astept pareri.....

 

sustain natural mare gasesti pe chitarile cu constructie neckthru si string-thru... dar ca sa te tina EXAGERAT de mult se folosesc smekerii cum au exemplificat colegii.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.