www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[concurs]fac Cadou Un Pedalboard


dani
 Share

Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oameni buni...ma simt bine ca a fost activitate pe topicul asta:)am stat ca pe ace cat timp a durat oncursul:)a bucur ca s-au postat piese care mai de care..si bune si rele:)va multumesc pt atentie:)

 

Sper sa nu fie primul si ultimul concurs de genul asta:)am eu in gand niste chestii....secret:)

 

v-am salutat cu foarte mult respect dragi colegi rgc-isti.

Link to comment
Share on other sites

Guest Player_1

meritam sa vedem si noi o poza cu pedalierul? nu de alta dar sunt tare curios cum a iesit. Cand o fi gata pune si tu o poza p-acilea.

multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

in sfarshit am reushit sa fac poze pedalierului:)

 

Chiar imi place mult cum a ieshit...si cu atat mai mult,faptul ca va face fericit pe cineva(addRien), ma bucura si mai mult.:)

 

imi cer scuze ca a intarziat atat de mult construirea lui...insa am fost in sesiune si a mers mai greu:)

 

fabricarea lui a durat cel mult 3 zile:)dar in conditii normale cred ca reusheam si in maxim doua zile...chiar si intr-o zi daca era nevoie urgenta:)

 

am atasat poze cu el din mai multe unghiuri si pozitii:)ultimele 3 poze sunt de o calitate mai slaba deoarece sunt facute cu un telefon(se consumase bateria la aparat).veti gasi o poza cu pedala danelectro si una cu pedala, strapul si pedalierul:)

 

sper sa va placa si voua cum mi-a placut si mie.daca aveti vreo intrebare sau o nelamurire sau orice altceva...nu va sfiitzi sa intrebatzi:)

 

numai bine oameni buni...va salut cu drag si ne auzim la urmatoarul eveniment de genu:)

 

va salut :) ...Dani

Edited by dani
Link to comment
Share on other sites

dap:)abia maine sper sa fac rost de poza(e la frate-miu in telefon si il vad rar)

 

oricum am bagat in el catev pedale...le pot enumera(sa va datzi seama in fct de marime)

 

o pedala de volum, un dist metal muff(care e mare, cam cat 2 bossuri), un compresor normal, un eq normal si unul cu 10 benzi(cat 2 bossuri)un delay?(care iarashi e maricel, un wasaby delay, nu-i cat 2 bossuri dar e mare si ala), apoi...un noise suppressor, un chorus micutz, si un footswich de la la amp(2 butoane deci cat 2 pedale aprox) si un overdrive micutz.

 

in total 10 pedale...insa..4-5 dintre ele ocupa loc aproape dublu ceea ce ma duce cu gandul la ce a zis burb...si damn.chiar potzi baga 15:))

 

da ..na...la mai multe:)pedalierul a plecat de la mine...e in drum spre addrien:)o sa auzim parere lui directa

Link to comment
Share on other sites

am revenit dupa cum am promis si cu pozele cu pedalierul si cateva pedalutze:)pozele sunt facute repede inainte sa-l impachetez...drept urmare pedalele nu sunt cablate nu sunt aranjate:)dar..e loc si pt cablare:)tocmai acum am vazut si eu ca unul din egalizatoare e pus cu susul in jos:))

 

dupa cum vedeti...e olecutza incapator:)

 

numai bine dragi forumisti:)va salut cu respect,Dani

post-1491-1203121024_thumb.jpg

post-1491-1203121079_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hehe, intre timp pedalierul a ajuns la mine! Dani, iti multumesc, you did a GREAT job! Sincerc recomand tuturor sa apeleze la Dani. E un om deosebit, serios si care face treaba buna. Pentru ceva home-made, calitate e de invidiat! Spor maestre si la mai mare!

Promit sa pun poze cand se aduna ceva pedale.

Inca o data mult :):):) !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.