www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum E Cu Garantia Asta De 3 Ani...?


Guest Raynnbow
 Share

Recommended Posts

Guest Raynnbow

Salut!Am vazut ca thomann ofera garantie 3 ani,chiar si la un guitar set sub 100 EUR se da 3 ani...in fine.....in ce consta mai exact garantia asta?

Edited by Raynnbow
Link to comment
Share on other sites

Guest Raynnbow
Cea mai tare intrebare de cand sunt pe forum !

 

 

Care e problema ta?Nu am voie sa intreb!Sunt si eu un incepator si vreau sa stiu cateva lucruri,ca e prima oara cand vreau sa-mi cumpar ceva de pe thomann.Ai fi tu mare chitarist acu.....

Link to comment
Share on other sites

Raynnbow, daca pana acum nu stii o boaba de engleza, e timpul sa te-apuci. Fara gluma.

http://www.thomann.de/gb/helpdesk_warranty.html

 

" Perishable items such as strings, drumsticks, batteries (also rechargeable ones), tubes, bulbs and crossfaders are of course not returnable (go figure :-) ). Signs of wear are only covered, if they occurred despite appropriate care or because of demonstrably bad workmanship. In other words: even an expensive trumpet looks pretty bad after a while if you don't wipe off sweat and spit. We're very obliging, but neither we nor the manufacturer can be held responsible for inappropriate care :-)

From now on, the respective instruments are delivered with basic care tips. For perishable items as well as products whose manufacturer offers a warranty period longer than 3 years, the manufacturer's warranty is valid, of course."

Link to comment
Share on other sites

Care e problema ta?Nu am voie sa intreb!Sunt si eu un incepator si vreau sa stiu cateva lucruri,ca e prima oara cand vreau sa-mi cumpar ceva de pe thomann.Ai fi tu mare chitarist acu.....

Mi-a venit sa rad cand am auzit de garantie 3 ani la corzi. Nu te ataca si tu acum ca n-am dat cu parul.

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni omul se refera la packetele numit "guitar set" sau "guitar pack" . Chitara+statie+husa+pene etc... intr-o cutie de carton colorata.

Thomann iti da garantie pentru ce nu este consumabil evident.

No shit, man! Ce naiba i-a apucat pe toti? Omu' n-a zis nimic de nici o coarda, el vorbea de chitari! Snappy rgc-isti.... :)

@Raynnbow: produsele, chiar si in halul asta de ieftine (citeste: de calitate slaba/entry level) sint acoperite de garantie, care in lumea ..., hmmm, mai "civilizata", chiar se respecta. Cu alte cuvinte, daca s-a intimplat ceva nashpa cu ostromentu', si nu e din cauza vreunui abuz/accident, etc., (deci sub conditii normale de utilizare), atunci il trimiti la un service center desemnat de fabricant (in termenii de garantie) unde baietii iti repara SAU iti inlocuiesc scula, in functie de ce e mai fezabil pentru ei la momentul respectiv. (nu stiu cum e in Germania, dar in state, de exemplu, TREBUIE de asemenea sa obtii in prealabil un cod de control ce va insoti produsul -return authorization number /R.A.#). ATENTIE: chiar daca baietii "acopera" eventuala reparatie in totalitate, TU esti raspunzator de cheltuielile de transport.... Asa ca din punctul asta de vedere incearca sa-ti iei o pedala, ceva, iar nu pian cu coada :)

In alta ordine de idei, daca iti iei chitara (sau chiar "pack") SUB 100 de iepuroi, chiar nu poti avea pretentii, asa ca la banii astia vei trage de scule pina crapa, fara sa iti mai faci griji de vreo garantie (decit daca sint distruse direct din ambalaj).

Succes la cumparaturi! :)

Link to comment
Share on other sites

Mr. Raynnbow a intrebat in postul initial daca, in cazul in care vrea sa cumpere un guitar pack sub 100 de euro, garantia acopera si corzile. De-aici a si inceput distractia. Dupa care, vazand ca iese urat, si-a editat postul.

In rest, guitarhead cred ca l-a lamurit.

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

Mr. Raynnbow a intrebat in postul initial daca, in cazul in care vrea sa cumpere un guitar pack sub 100 de euro, garantia acopera si corzile. De-aici a si inceput distractia. Dupa care, vazand ca iese urat, si-a editat postul.

In rest, guitarhead cred ca l-a lamurit.

E bine ca s-a lamurit totul.

 

 

@others

Cei care vor sa continue mistoul sa o faca pe barba lor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.