www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

CUMPAR UN FENDER STRATOCASTER


Guest lulu
 Share

Recommended Posts

Jeanov, Lulu, Bullseye , billy cum preferi sa iti spunem ? Inteleg ca iti place forumul nostru insa clonarea are si ea o limita. Pe xbass ai deschis un topic similar. Poate ca uneori suntem ingaduitori si inchidem ochii la anumite chestii insa totul are o limita. Astept sa te explici. Sau nu .

http://www.xbass.ro/forum/viewtopic.php?t=1202

Link to comment
Share on other sites

man COSU

aici pe cuca asta intra cel putin 6 persoane

daca chiar vrei sa stii si dc

uite

aici este retea si am stabilit ca de aici sa se intre numa pe astfel de forumuri

ca ii un server care ii a lu Jeanov

si pe xbass.ro di greseala s-o pus topicu cu useru lu Jeanov(OUPS!!!)

asa ca.........

ma scuzati de faza asta da................

ii chiar "haioasa" :):)

oricum anuntu inca mai ramane

Link to comment
Share on other sites

LULU UITE O OFERTA PT TINE:

 

Imi vand chitara Fender Highway 1, Made in USA, asa ca daca stii pe cineva care vrea sa o cumpere sau chiar tu o vrei, atunci da-mi un email inapoi sau suna-ma la 0744.18.13.94.

 

Sa iti zic cum sta treaba cu chitara:

 

Marca: Fender

Model: Stratocaster, Highway 1

SN: Z4155551

Made In: USA

Culoare: Crem, Honey Blonde

Grif, Body: Rosewood, Modern "C" Shape

Taste: 22 Medium Jumbo

Doze: 3, 3 Vintage Style Single-Coil Strat Pickups cu Staggered Pole Pieces, Alnico Magnets

Bridge: Vintage Style Synchronized Tremolo

Strap Lock

Strap: Fender

Cutie: Gator

Corzi: D'addario 09mm

Model lansat in iulie 2002.

Chitara o am din august 2005, am cumparat-o din USA noua.

Garantie: pe viata in USA (printre putinele modele de Fender care au asig. pe viata). Daca sa intampla ceva o trimit inapoi si iti da un noua, dar nu se va intampla asta pentru ca stiu de ce iti da garantie pe viata: nu vei avea probleme niciodata cu ea.

 

E foarte usoara fatza de alte Fender si merg degetele foarte bine pe grif. Nu o vand pentru ca e proasta, vreau sa schimb tonul chitarii mele, sa trec pe Gibson.

 

Pret: 589 Euro Chitara

0 Euro 2 Seturi de Corzi D'addario 09

0 Euro Strap-Lock (Poti sari ca nu ti se desface breteaua de chitara)

50 Euro Cutia

639 Euro Chitara+Cutie+Corzi+Bretea Le dau doar impreuna.

Transport Gratuit oriunde in tara in orase mari. Proba in Brasov

 

Dupa cum vezi am pus si ceva poze cu chitara si o poti vedea.

 

ps: pozele sunt pe mail.numai daca esti cu adevarat interesat le postez.

Link to comment
Share on other sites

Transport Gratuit oriunde in tara in orase mari.
Am un prieten care locuieste (de fapt s-a retras) in comuna de bastina Ciocile, jud. Braila. Ce faci in cazul asta ? Nu i-o poti livra daca nu sta intr-un oras mare ?

:)

 

Tot offtopic... Si noi avem o retea aici de cateva calculatoare si va asigur ca toti care intra pe vreun forum, site, etc... au "cam" acelasi IP. :)

Edited by Catalin S.
Link to comment
Share on other sites

Am un prieten care locuieste (de fapt s-a retras) in comuna de bastina Ciocile, jud. Braila. Ce faci in caul asta ? Nu i-o poti livra daca nu sta intr-un oras mare ?

:)

 

 

nu stiu , nu ma intereseaza cum i-o livreaza in comuna ciomurlia sau cum era, ca nu e treaba mea.mai departe se descurca domnii intre ei.

Link to comment
Share on other sites

Am un prieten care locuieste (de fapt s-a retras) in comuna de bastina Ciocile, jud. Braila. Ce faci in cazul asta ? Nu i-o poti livra daca nu sta intr-un oras mare ?

;)

 

Tot offtopic... Si noi avem o retea aici de cateva calculatoare si va asigur ca toti care intra pe vreun forum, site, etc... au "cam" acelasi IP. ;)

Ai dreptate Catalin si acesta este motivul pentru care admini acestui forum sunt destul de indulgenti in privinta asta ... as vrea doar sa-ti cer si tie parerea in legatura cu urmatoarele ... ti se pare ca tipii astia trei chiar nu se cunosc? ... cel putin din posturile de mai jos eu asta am inteles... :)

 

mah

care vreti sa o cumparati sau sunteti interesati,eu as zice sa il sunati pe Banica si sa il intrebati ce parere are de ea ;):o:o

oricum tre sa aibavreo 20 ani chitara aia

asa ca lemnu ii ff uscat si bla bla

da parca vad ca multi nu o cumpara ca scrie REGHIN

mah

daca suna bine

dc sa nu o cumparati

eeee

oricum succes :o:o

 

mah

mie mi-a zis un "bun prieten" de al tau

nu iti zic numele

da oricum nu mi-a zis JAN sau Jean sau oricum

el mi-a zis doar ca bati bine pt unu care a facut toba de 2 ani si ca nu putea sa se inteleaga cu tine si ca iti spunea sa faci ceva si ca nu ii respectai parerea

cii un "prieten"noul de al tau mi-a spus

ca sa stii si tu ce prieteni ai

sa deschizi si tu ochii

sa vezi cine te barfeste pe la spate si cine nu

asa ca KILL YOUR SELF

 

Jeanov felicitari ca ai avut curaj sa participi ;)

da ce probl de sanatate ai avut ca ai cantat asa in cat nu ma asteptam

da ce s-o intamplacat la Tapping-u ala ca nu prea l-ai inceput bine?

felicitari tuturor

 

 

pe mine va rog sa ma suzati

da in seara respectiva nu am putut mai mult ca RACELILE ****

 

soundu a fot asa: chitara Fender stratocaster Highway blabla---amplificator de 33W si el prin iesire headphones in line in

ca procesoru era la sala

faza cu tap-u BullsEye ma scuzati da daca chiar sunteti atat de curiosi mi-o cazut muci pe chitara

I'm blushing right now

 

asa ca ma scuzati

 

ma scuzati

DAR ALTECEVA DECAT CEI TREI NU STITI????? :):)

ASCULTATI GREG HOWE SI O SA VEDETI CINE E CEL MAI TEHNIC :(B);):o;)

 

MA SCUZATI DE FAZA

 

man COSU

aici pe cuca asta intra cel putin 6 persoane

daca chiar vrei sa stii si dc

uite

aici este retea si am stabilit ca de aici sa se intre numa pe astfel de forumuri

ca ii un server care ii a lu Jeanov

si pe xbass.ro di greseala s-o pus topicu cu useru lu Jeanov(OUPS!!!)

asa ca.........

ma scuzati de faza asta da................

ii chiar "haioasa" :D;)

oricum anuntu inca mai ramane

Link to comment
Share on other sites

da

deci daca vreti datele personale ale fiecaruia vi-i le dam

ca sa nu mai fie atatea...................

BullsEye s-a mutat in CJ

este unul din cei mai buni prieteni ai mei

da cand ii vb de cantat isi cam bate joc de toti

deci faza asta cu useru "lulu' ii numa pt topicu asta

dupa ce se rezolva toata treaba cu chitara se poate sterge si topicu si useru

 

have peace :)

Link to comment
Share on other sites

nu stiu care e treaba cu lulu (aka bullseye aka jeanov etc.), dar vad in fiecare zi conturi noi, iar pe multe se poate "citi" cu usurinta printre randuri "cont fantoma". e relativ logic: cine e destul de redus mintal sa isi deschida conturi fantoma, in cele mai multe cazuri nici nu are inteligenta necesara pt a le deghiza bine. si asta se vede: poze aiurea luate de pe web, posturi seci pe la "melodii la care lucram", "tonomat", "warm-up bible", oricum, texte care nu denota interes pt chitara, ci doar demersul de a aduna posturi (demers sustinut pana la 5-10 bucati) nu vreau sa se simta atins nimeni (poate cel mult cei in cauza :) ), dar cred ca adminii sunt multi prea toleranti.

 

pana la urma, nu e asa de tragic, cei care isi fac conturi aiurea sau conturi fantoma se vor disipa, vor uita de ele, membrii seriosi se vor cerne oricum. dar sa nu va mirati de ce se inscriu numai 3 sau 4 oameni la un duel. am simtit nevoia sa ma descarc putin nu pt ca ma simt personal amenintat, ci pentru ca efectiv ma deranjeaza prostia. nimeni nu castiga respect din voturi primite (chiar si pe bune) daca piesa nu e buna. eu asa vad lucrurile. eu cand ma inscriu la un duel (asta fiind doar a doua oara), ceea ce ma intereseaza cel mai mult sunt comentariile membrilor forumului, atat ale celor mai novici (care de multe ori au un simt muzical crud, dar proaspat si obiectiv), cat si ale celor cu multa experienta. parerile astea sunt singurul lucru pt care ma implic.

Link to comment
Share on other sites

...... ceea ce ma intereseaza cel mai mult sunt comentariile membrilor forumului, atat ale celor mai novici (care de multe ori au un simt muzical crud, dar proaspat si obiectiv), cat si ale celor cu multa experienta. parerile astea sunt singurul lucru pt care ma implic.

Te salut dmc .. ma bucur ca ai reusit sa te descarci ... iti multumesc personal ca te afli printre cei care reusesc sa inteleaga si partea utila a acestui forum, ... sigur, are si rol de divertisment la urma urmei. Asta e .. fiecare intelege ce vrea ...

Jeanov ai face bine sa lamuresti pe PM toata treaba asta cu unul din admini, asta daca nu ai facut-o pana acum. Hai sa lasam topicul mai departe sa se desfasoare asa cum ti-ai dorit. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.