www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 6 - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel 6 - Votare  

33 members have voted

  1. 1. Votati interpretarea preferata

    • abdul jazzix
      17
    • baumwolle
      3
    • hipjim
      6
    • lukeblue
      2
    • spyked88
      1
    • un_om
      4


Recommended Posts

Guest Baumwolle

Hehe, iar sunt primul care-i trage cu impresiile. :)

 

Incep prin a spune ca a fost foarte greu sa aleg pe cineva, toti fiind foarte buni, avand o abordare originala a piesei.

 

Abdul_Jazzix, cateva pasaje foarte bune, felicitari!Suna foarte frumos chitara ta.S-o porti sanatos!

 

Hipjim, inspirat subtil din Satriani, delicat, curat...Meriti un vot.

 

Spyked, foarte bine, inceputul vine foarte frumos.Tonul chitarii este excelent.Bravo!

 

Lukeblue, mi-au placut in special "gajgaielile", dupa cum le spune Elethan, palm-mute-urile intr-un alt limbaj, pe care le faci pe fundal.Tonul este bun, dar parca un pic prea dur.

 

Un_Om, marturisesc ca m-am inspirat putin de la tine cand am facut improvizatia mea.Mi-a placut tare mult tema/refrenul ce se repeta in anumite momente cheie ale piesei.Felicitari!

 

Clasament nu va pot da, asa cum am spus si mai sus, imi este imposibil sa fac o ierarhizare concreta.

 

Felicitari tuturor! :)

 

Edit:chiar daca mai exista un insomniac(buna seara, Preo :( ), tot eu sunt primul cu impresiile :)

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

abdul, e grozav ce ai facut acolo. o bucata de muzica in toata puterea cuvantului. te-am votat fara remuscari. lukeblue si hipjim au facut si ei treaba buna. sincer, cred ca luke nu a fost in forma. track-ul asta pur si simplu nu suna bine impreuna cu o chitara atat de distorsionata. dupa urechea mea, cel putin.

Link to comment
Share on other sites

gata, am votat. nu e rau ce am ascultat. cel mai aproape de sufletul meu a fost abdul, urmat de lukeblue. oricum, mi'a placut. bravo tuturor. un_om .. ai cantat si tu misto, dar m'au zgariat inaltele din tonul tau. plus ca asa se simte si mai mult sunetul digital.

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

wow,cat te-ai imbunatatit baumwolle :) call me crazy,but my vote goes to him :)

orikum si ceilalti au fost impresionanti..chiar va felicit!! bravo :)

Edited by rhcp_guitarist
Link to comment
Share on other sites

Votul meu a mers tot carte tine,Baumwolle!!cand am ascultat cantecul am sesizat cat de clar si frumos ai interpretat,totul a curs asa de frumos si limpede!!chiar mi-a placut!succes in continuare :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

TB_TM, fiecare are dreptul sa voteze pe cine vrea, dar Spyked, ca si mine, de altfel, a votat piesa care i se parea cea mai buna, chiar daca nu este a lui.Se numeste fair-play.

 

Thnx, Marineatzo! :)

 

EDIT:TB_TM, am observat si eu... :)

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Abdul a facut dupa parerea mea cea mai buna improvizatie de pana acum .. din cate am auzit.

Cred ca merita un premiu special al juriului :)

 

Nu serios .. nu vreau sa fiu rau cu ceilalti ..sau sa-i descurajez... dar nu prea exista termen de comparatie intre piesa lui si celelalte.

Felicitari.

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

mare curiozitate spyked88 are de ex. "0 votes". Nu se poate ca un participant sa se voteze singur? :)

Ar fi fost un pic cam aiurea să fac asta, nu? :) L-am votat pe Abdul, fiindcă merită. Eu sunt mulţumit dacă măcar v-a plăcut improvizaţia aia, e mai important decât voturile. Pe lângă asta, sper să nu fie ultimul duel la care voi fi participat.

Link to comment
Share on other sites

o pauza lunga fara internet, si inca tot nu s-a rezolvat ca lumea... sunt in deplasare... in sfarsit, nu mai am pe cine sa critic asa dur ca altadata. :)

pai, sa vedem:

 

abdul jazzix - se vede dom'le stofa de profesionist! felicitari! toti avem cate ceva de invatat din improvizatia ta. keep on with the good playing!

 

baumwolle - inspirat sau nu (de la cine?) e pe zi ce trece mai binishor. ce daca altii alearga de nebuni pe corzi, pentru inceput e cel mai bine sa iti obisnuiesti urechile degetelor cu gamele si modurile, fie si la "ralenti". bafta in continuare! sa te vad la rock'n'roll.

 

hipjim - uite unu' care a facut doua solo-uri intr-unul singur. frumos tonul clean sau cu ceva chorus, cred ca da bine pe piesa asta, si ai facut bine ca nu ai luat-o razna cu viteze sau balarii... good work!

 

lukeblue - ca de obicei, stii sa alegi bine tonul, si blues-ul iti curge prin vene, cu sau fara viteza. deh, mai sunt si ceva impuritati, neconcordante, dar se iarta. ar fi fost super daca incercai ceva pe breakuri, nu?

 

spyked88 - vorba lui bumbacel, ai avut pasaje excelente, dar ai stricat mult cu bendurile neinspirate. ramane de vazut daca cu asta se rupe inima targului. una peste alta nu e chiar rau.

 

un_om - bag mana in foc ca e un domeniu de care nu prea te-ai apropiat pana acum, dar se vede ca esti in stare sa te acomodezi repede. din nou tonul sarmos zgarie rau de tot. prea mult drive si saturatie. as zice ca e mai bine decat la duelul precedent. tine-o tot asa!

 

domnilor, un fel de clasament ar fi: abdul, lukeblue, un om, hipjim, spyked, baumwolle.

dar unde e moisoiu??? :)

Link to comment
Share on other sites

Se intampla aici o treaba destul de nasoala...

Eu sunt convins ca majoritatea celor care au votat nu au ascultat toate piesele concurente :)

Nu vreau sa contest nicidecum "suprematia" lui Abdul Jazzix dar daca va uitati in dreptul fiecaruia la nr. de download-uri veti obserava ca spyked88 are de 2 ori mai putine decat ceilalti. (??!!)

Mie mi s-a parut foarte placuta improvizatia lui... eh... ca mi-a placut alta mai mult...

 

Concluzia ar fi ca in momentul in care post-ez acum sunt 27 de voturi si nimeni nu are la fel de multe download-uri... :)

Link to comment
Share on other sites

s'ar putea sa ai dreptate. eu am spre exemplu am luat piesa lui abdul de pe threadu precendent. cel cu postarea de melodii. dupa ce am ascultat, am fost 99% convins ca pe el o sa'l votez. totusi, din fair play am decis sa le ascult pe toate, si nu imi pare rau pentru ca a fost o runda misto. insa, amintesc posibilitatea ca lumea sa fi ascultat melodii imediat dupa ce a postat improvizatia, deci pe threadul precedent.

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

TB_TM, nu fi rău :) . adunate cu ascultările de pe topicul de înscrieri, cred că dispare problema asta. mulţam fain că îmi ţii partea, dar scopul participării nu era nici de departe adunarea de voturi, ci pure entertainment. chiar n-are rost să iasă o (altă) ceartă din asta, e decizia userilor pe cine ascultă şi votează. părerea mea :) .

Edited by spyked88
Link to comment
Share on other sites

Eh... am facut si eu o afirmatie inocenta...

Nu de alta dar am primit si eu kitara si o sa particip si eu si na... :)

Kiar daca n-am decat 2 sapt experientza la electrica... si nici un an in total... particip! Important e sa nu ma fac prea tare de k-k-o. Kiar e fun! :)

Edited by TB_TM
Link to comment
Share on other sites

domnilor, un fel de clasament ar fi: abdul, lukeblue, un om, hipjim, spyked, baumwolle.

dar unde e moisoiu??? :)

 

pai nu e...ca moisoiu e un pic ocupat + ca de data asta el a furnizat bt-ul,si a considerat ca nu ar fi corect sa participe. :)

oricum,multumesc ca te-ai gandit la mine...

i'm very very shy

 

am votat cu abdul.mi-au mai placut spyked si lukeblue.

Edited by Moisoiu
Link to comment
Share on other sites

Abduljazzix - s-a integrat perfect in linia melodica, a dat maximum. as vrea sa-l ascut si cu un solo de rock.

Baumwolle - e pe langa gama, parca e la restaurantul "neon" din eforie, inainte de '89

Lukeblue - f. bun in prima parte, se incadreaza in tema ca si abduljazzix, in partea a doua, insa, pe "scream", a dat cateva rateuri, a stat mai mult in afara armoniei, dar important e ca are idei. mai bun ca blaumwolle.

Spyked - chitara nu e acordata ca si tema. putine idei, dar fixe. poate fi untehnician f. bun, iar daca s-ar muta cu mai multa usurinta spre tastele 15-22 ar fi ok. benduri prea scurte, finalul in schimb destul de bun.

Un om - efect prost ales, solo de slow-rock. se vede ca e un heavy-metalist care a nimerit prost intr-un concurs spre jazz. a ales un riff mai degraba bun pentru melc-melc codeobelc.

Hipjim - La fel de bun ca abduljazzix, intre cei doi e destul de greu de ales. il aleg insa pe abduljazzix pt ca e mult mai inventiv si mai relaxat. acopera tot griful. hipjim m-ar fi dat gata daca ar fi punctat si cu cateva flagiolete.

Link to comment
Share on other sites

Guest abdul_jazzix

Dmc are dreptate, este frumoasa bucata Lui Abdul. De departe cea mai speciala improvizatie pe care am avut ocazia sa o ascult pe acest forum. O dovada de cunoastere muzicala, rafinament, tehnica si nu in ultimul rand bun simt muzical. Daca organizatorii concursului ar face un soi de finala a finalelor, la sfarsitul anului, cu siguranta aceasta improvizatie ar trebui sa fie selectata si ar cantari greu in procesul de jurizare. Nice work Abdul!

P.S misto tonul chitarei,ce este, Ibanez cu semirezonanta? ca Gipson nu e, dupa urechile mele:)

 

Mersi mult de complimente...

Chiatara e un Godin Multiac Jazz, hollowbody...Am si niste poze pe forum...Da-i un search..

Link to comment
Share on other sites

Abduljazzix - s-a integrat perfect in linia melodica, a dat maximum. as vrea sa-l ascut si cu un solo de rock.

Baumwolle - e pe langa gama, parca e la restaurantul "neon" din eforie, inainte de '89

Lukeblue - f. bun in prima parte, se incadreaza in tema ca si abduljazzix, in partea a doua, insa, pe "scream", a dat cateva rateuri, a stat mai mult in afara armoniei, dar important e ca are idei. mai bun ca blaumwolle.

Spyked - chitara nu e acordata ca si tema. putine idei, dar fixe. poate fi untehnician f. bun, iar daca s-ar muta cu mai multa usurinta spre tastele 15-22 ar fi ok. benduri prea scurte, finalul in schimb destul de bun.

Un om - efect prost ales, solo de slow-rock. se vede ca e un heavy-metalist care a nimerit prost intr-un concurs spre jazz. a ales un riff mai degraba bun pentru melc-melc codeobelc.

Hipjim - La fel de bun ca abduljazzix, intre cei doi e destul de greu de ales. il aleg insa pe abduljazzix pt ca e mult mai inventiv si mai relaxat. acopera tot griful. hipjim m-ar fi dat gata daca ar fi punctat si cu cateva flagiolete.

 

 

WOW! tipu' asta "fara ocupatie" ne-a facut praf pe toti! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.