www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pentru Cei Care Totusi Mai Cred...


AddRien
 Share

Recommended Posts

tot d-ala chinezesc? :):)

cere-ti scuze imediat.Atat de la mine cat si de la Adi de la Valcea

(nu de alta,da s-ar putea sa citeasca asta si sa ma trezesc intr-o dimineata cu gatu taiat)

Link to comment
Share on other sites

Guest Manolescu
nope

Burstbucker Pro

 

Sweet!

 

Cu magnet Alnico 5 presupun. Sau poate sunt mai din inainte. :)

Edited by Manolescu
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Barbarossa... in cuvintele prietenilor mei de peste ocean: I call dibs! Daca vinzi vreunu din LP-uri... sunt abonat. Just say the word... bani se gasesc. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Stiu... dar, vezi tu... o chitara misto care apare la vanzare e scuza perfecta pentru a mai cumpara una. Asa, pentru una noua e nevoie de mai multa convingere, mai ales la scorurile astea. :)

Link to comment
Share on other sites

He he. La o prima vedere am crezut ca-s dublate in Photoshop. :) Abia cand am deschis poza mi-am dat seama de diferente. Mai rare cazurile in care ai doua chitare identice...

 

Exista totusi. Uita-te la artistii astia care au zeci,chiar sute de chitare. Multe dintre ele sunt identice, cel putin ca aspect.

Aici iti dadeai seama mai usor ca nu sunt identice. Ce te faci insa cand sunt doua chitare, aceleasi model, dar culoare mata? Oricum, interesanta poza, si mai ales continutul. Asteptam pareri pro-Gibson. Nimeni nu zice nimic. Sunteti nemultumiti?! :):)

Link to comment
Share on other sites

Nimeni nu zice nimic. Sunteti nemultumiti?! :):)

 

Sunt foarte nemultumit de faptul ca nu detin un Gibson, si sunt convins ca majoritatea forumului e de acord cu mine.

Link to comment
Share on other sites

Pentru Cei Care Totusi Mai Cred..., Only a Gibson is Good Enough!

 

na, vrei comentarii ?? poftim, ca zici ca-i liniste si oamenii "ie" nemultumiti

 

da ba, io INCA mai cred, dar cu amendamentul urmator: fara "only".Deci "a Gibson is Good Enough!"

 

si da, imi lipseste un fender ... dar doar fizic, ca altfel nu-i simt lipsa :) si nici de-al dreq n-o sa-mi iau, na ! (mint, la un YJM m-as baga :) )

 

si relativ la firmele "alilalte", nu-s exclusivist - imi place MULT SZ-ul de la Ibanez si Horizon-ul de la ESP

 

concluzie: mai trebe un YJM si-un SZu

Link to comment
Share on other sites

na, vrei comentarii ?? poftim, ca zici ca-i liniste si oamenii "ie" nemultumiti

 

da ba, io INCA mai cred, dar cu amendamentul urmator: fara "only".Deci "a Gibson is Good Enough!"

 

si da, imi lipseste un fender ... dar doar fizic, ca altfel nu-i simt lipsa :) si nici de-al dreq n-o sa-mi iau, na ! (mint, la un YJM m-as baga :( )

 

si relativ la firmele "alilalte", nu-s exclusivist - imi place MULT SZ-ul de la Ibanez si Horizon-ul de la ESP

 

concluzie: mai trebe un YJM si-un SZu

 

:) Ba, tu-mi citesti visele?! :) Si eu mi-as lu un YJM. Si un SZ, ca e a dreaq de meserias floydul ala si corpul e din mahon.

Cu banii pe care i-am dat pe gipson puteam sa imi iau un YJM (mai adaugam putin) sau doua SZ-uri. Si totusi nu mi-am luat...pentru ca nu cred ca se potriveste: un SZ is good enough! ;)B)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
Numa' ca SZ n-are floyd... :)

 

Haidi bre... te iei si tu de detalii d-astea minore. Omu vroia sa zic S dar tastatura aia nemernica tot ii punea Z-u dupa :)

Link to comment
Share on other sites

:) Ba, tu-mi citesti visele?! :) Si eu mi-as lu un YJM. Si un SZ, ca e a dreaq de meserias floydul ala si corpul e din mahon. Cu banii pe care i-am dat pe gipson puteam sa imi iau un YJM (mai adaugam putin) sau doua SZ-uri. Si totusi nu mi-am luat...pentru ca nu cred ca se potriveste: un SZ is good enough! :oB)
Nu stiu unde mi-a fost capul. Visam deja! :) N-am fost atent, intra-devar ma gadisem la floyd Zero Resistance! ;)
Si zero sonerii aiurea la telefoane... ;) In alta ordine de idei, bah Adriene, cat ai dat tu pe Gibson-ul ala mah? Ca din cate stiu eu un YJM e pe undeva pe la 1500 USD. Parca un gibon era mai scump.
Am Gibson Les Paul Studio. Asta e un pic mai ieftin decat YJM. :(
Link to comment
Share on other sites

Am trecut (DOAR TEMPORAR !!!!!!) in categoria 'ONLY 3 GIBSONS ARE GOOD ENOUGH',al patrulea s-a mutat aseara (contra unei sume corespunzatoare) la @lukeblue in garsoniera.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.