www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Automatisti


Elethan
 Share

Recommended Posts

Hehe si eu fac cu comandorul... ultimele laboratoare am avut noroc insa ca am facut cu barbosul ala care-i chiar de treaba...

 

Marea marea mea problema este ca ne-au schimbat laborantii la fizica.Faceam fizica lab cu Domnul Pusca, si chiar nu exagerez cand ii zic Domnul, pt ca am un respect foarte mare pt el.Super tare omu... acum ne-a bagat 2 tipe, si ne tot freaca cu referatele... ca nu-i place ca mi-a iesit panta la grafic cu juma de unghi mai mica decat trebuia... :):)

Link to comment
Share on other sites

Hai fratilor cum sa fie sperietoare? omu era corect in ceea ce priveste laboratorul sau :) chit ca parca ne-a pus pe mine si pe un coleg sa facem parca 2 laboratoare in plus era ok. Acum avem 2 tipe care ne cer sa nu facem graficele la fel si sa nu avem aceleasi tabele (chit ca datele sunt aceleasi de la experimente)

si... data viitoare o sa fie a 3-a oara cand ducem un referat la o lucrare pt ca ni l-a respins de 2 ori pe motive de "imprecizie in desen"... ce sa mai zici?

Link to comment
Share on other sites

Esti nebun?!??!?!

Cum sa le faci tata in excel? Ne-au si zis ca "dom'le daca le faceti pe calculator inseamna ca le-ati copiat de pe internet".

Vrei sa dea faliment aia de la hartie milimetrica?

Mancai-ar ciuma pe aia cu labu de elth unde am avut un rahat de laborator cu 12 grafice. Si cica e facultate de calculatoare. BLEAH!

Si ca tot mi-ati adus aminte . Trebuie sa plec la labu de fizica :)

Edited by Cosu
Link to comment
Share on other sites

ma dar profesorii de curs va plac?andrei,cupcea,astia...danila...adica pricepeti ceva?sau n-aveti treeaba :)

cu graficele am avut niste aventuri tare placute, la fizica...noaptea, la 3, dupa cateva beri, pe o lumina chioara rau, da-i tata pe hartie milimetrica, dimineata cand le-am dus am vazut ce-a iesit. eh..

Link to comment
Share on other sites

Esti nebun?!??!?!

Cum sa le faci tata in excel? Ne-au si zis ca "dom'le daca le faceti pe calculator inseamna ca le-ati copiat de pe internet".

Vrei sa dea faliment aia de la hartie milimetrica?

Mancai-ar ciuma pe aia cu labu de elth unde am avut un rahat de laborator cu 12 grafice. Si cica e facultate de calculatoare. BLEAH!

Si ca tot mi-ati adus aminte . Trebuie sa plec la labu de fizica :)

hehe...electronica rulz la faza asta :) 3 laboratoare, 3 excel-uri. io si colegu le facem pe bune, oricum.. in mare parte :)

Link to comment
Share on other sites

Elethan sunt 286 alea de la PLAS si am impresia ca sunt conectate la un server netware 386. Totusi am impresia ca sunt ultimele rable din politehnica. Restul au fost casate. Ca sa nu v-o luati in cap , la Universitate anul trecut programarea din anul 1 se facea tot pe asemenea scule :)

 

Hai ca deja imi fac draci. In loc sa fac laborator de fizica de 2h azi am facut 4h sa ma satur (si nu , n-am recuperat sau ceva , pur si simplu am facut 4h ca asa a vrut ala )

Edited by Cosu
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...
Guest Mojave

Hihi! Ce-mi place sa aduc la viata threaduri antice :)

Subscriu si eu... Poli Bucuresti - anul 2 (aproape 3) la automatica.

Si da, am facut si eu fizica sub "indrumarea" lui Pusca (aka marele alb), care ne spunea bancuri deshuchete pe la laburi, si a lui Paun, care pe la cursuri facea mici paranteze ca sa ne povesteasca despre ritualurile de imperechere la caprioare, ELTH cu Constantinescu, dar-ar raia in el, ca ne-a tinut 9 ore la examen, electronicile cu Surpi si cu celebra lui caciula de astrahan, and so on and so forth. Cu musiu Shotae inca n-am avut placerea, dar am "cetit" muuuulte lucruri general aplicabile prin jurnalul acela... o fi deformatie profesionala...

 

Cheers!

 

P.S. Opera noastra (a mea si a unui coleg) la un lab de ed :) Culmea e ca era bine:

picture194en9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lol, de ce sa nu fie bine? schemele alea erau trei lulele mai ales cu indrumarul in fata.Dilema era sa te prinzi ca ceea ce faci aproape nu are nici o legatura cu ce ti s-a zis la curs.Ps: trebuia sa folositi si voi niste fire de culori diferite... daca-i faceam asta lui shotae' facea o fata daia la noi si zicea "ce dracu ati facut MA aici???"

Link to comment
Share on other sites

Guest Mojave

Noi am facut cu un tip mai mult decat "de treaba". La sfarsitul semestrului omul si-a cerut scuze ca ne-a stresat cu referatele, as if...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.