www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 74 - Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Duel 74 - Votare Si Comentarii   

36 members have voted

  1. 1. Duel 74 - Votare Si Comentarii

    • DanTheBest
      0
    • adi24
      2
    • Monoxide
      0
    • nico
      1
    • ntt
      0
    • Malmsteen
      1
    • felixanu'
      1
    • kirkapocaliptic
      1
    • TB_TM
      1
    • karpi
      2
    • El Mano
      6
    • Calimero
      1
    • vidaest
      0
    • Monyo
      5
    • flavius
      1
    • steve morse
      2
    • guitar_grl
      3
    • odiseus
      0
    • miRRor
      1
    • bolly
      8


Recommended Posts

Guest guitar_grl
moi? :)

 

vad k sa tzine olteanu bine :( ...deci nu stiu cum sa zic,dar da cand am ascultat-o am zis k va castiga..acum om vedea :) cum decurge in continuare treaba... Dar dak va fi asa inseamna k ar trebui sa zic mai des: "o sa i-au restantele" :)

Link to comment
Share on other sites

na...m-am intors...am gasit cum se voteaza si pe viitor ma descurc...nu ma lasa sa votez...s-au inchis urnele?...pe viitor voi incerca sa votez dupa valoarea ghitaristului si nu dupa pupicuri sau simpatii...voi incerca sa fie duel de ghitaristi si nu flirtclub...vorba lui Karpi...pe negativul de la 75 habar n-am ce-as putea sa trag sa fie original...m-am gindit sa extrapolescu "podul de piatra"...hahaaaaaa...ce ziceti?

Edited by El Mano
Link to comment
Share on other sites

Guest guitar_grl
pe viitor voi incerca sa votez dupa valoarea ghitaristului si nu dupa pupicuri sau simpatii...voi incerca sa fie duel de ghitaristi si nu flirtclub...

...asa e :) ...numa k baietzii astia vor km multe B) ... Oricum "pipiku"nu a fost in schimbul votului k sa fim clari :) ... nu imi place sa joc murdar :) .. Si la urmatoarele dulele asi prefera sa primesc comenturi seriose de la cei care ma voteaza..k sa stiu si eu de ce merit votu ala :(

Sa castige cel mai bun ;) ..good luck!

Edited by guitar_grl
Link to comment
Share on other sites

Guest fenderstrfat

Imi vine sa si rad... El mano ce-as putea sa-ti raspund eu si tie acum... De unde sa incep? :))

1. Ai sa razi dar chiar pe tine te-am votat la acest duel (a fost cam greu dar am facut-o). Eu n-am participat (voi participa la 75)...

2. A fost o gluma ceea ce am scris eu. Sa mai destind atmosfera... Dar ce sa-i faci in ziua de azi simtul umorului e un lucru din ce in ce mai rar intalnit... In postul meu scria ca e un vot virtual pentru guitar_grl.

 

P.S. pentru guitar_grl: Sper sa mai primesc inca un pupik :)) Sper ca vezi ca ma cert cu lumea din cauza ta...

Link to comment
Share on other sites

Imi vine sa si rad... El mano ce-as putea sa-ti raspund eu si tie acum... De unde sa incep? :) )

1. Ai sa razi dar chiar pe tine te-am votat la acest duel (a fost cam greu dar am facut-o). Eu n-am participat (voi participa la 75)...

2. A fost o gluma ceea ce am scris eu. Sa mai destind atmosfera... Dar ce sa-i faci in ziua de azi simtul umorului e un lucru din ce in ce mai rar intalnit... In postul meu scria ca e un vot virtual pentru guitar_grl.

 

P.S. pentru guitar_grl: Sper sa mai primesc inca un pupik :) ) Sper ca vezi ca ma cert cu lumea din cauza ta...

hohoooooooooo...succes :)

Link to comment
Share on other sites

saluti Karpi!Saluti RGC....am prins un netclub in Nurenberg...cum votez?...e destul sa scriu aici urmatoarele?...Vot pt Karpi...mi-a amintit de still got the blues si asta m-a topit...dak tre votat undeva anume presupun ca sapt viitoare cind sosesc acasa mai am timp?

 

interesant stil asa copilaresc are nenea el mano asta... :(

in alta ordine de idei, sper ca nu toti ascultatorii sunt asa inexplicabili, cel putin nu asa multi au laudat improvizatia fada si tonul (timbrul) "stup de albine pe sarma" al lui Karpi... si, daca e vreo fraza din "Still got the blues" pe acolo, atunci eu ma pot mandri ca am folosit ceva din "Far beyond the sun", nu? :)

pentru conformitate, primele note din piesa lui karpi aduc, cu indulgenta, cu ceva din "The Loner" a aceluiasi Gary Moore. :)

 

offtopic total: as fi curios sa ascult ceva creatii/interpretari ale unor elevi ai distinsilor profesori prezenti acilea (el mano si karpi)... :)

Link to comment
Share on other sites

offtopic total: as fi curios sa ascult ceva creatii/interpretari ale unor elevi ai distinsilor profesori prezenti acilea (el mano si karpi)... :)

 

Prezent!!! din partea Domnului KARPI!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Prezent!!! din partea Domnului KARPI!!! :)

Apropo votul!

Steve Morse - avand in vedere ca erai beat de a dracu' :) ... ca o incurajare!!!

Evident ca mi-au placut bolly (meriti sa castigi duelul) si El Mano (e evident ca nu te-ai "atins" prima oara de acest stil).

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

interesant stil asa copilaresc are nenea el mano asta... :(

in alta ordine de idei, sper ca nu toti ascultatorii sunt asa inexplicabili, cel putin nu asa multi au laudat improvizatia fada si tonul (timbrul) "stup de albine pe sarma" al lui Karpi... si, daca e vreo fraza din "Still got the blues" pe acolo, atunci eu ma pot mandri ca am folosit ceva din "Far beyond the sun", nu? :)

pentru conformitate, primele note din piesa lui karpi aduc, cu indulgenta, cu ceva din "The Loner" a aceluiasi Gary Moore. :)

 

offtopic total: as fi curios sa ascult ceva creatii/interpretari ale unor elevi ai distinsilor profesori prezenti acilea (el mano si karpi)... :)

 

Improvizatia mea nu are nimic cu Moore "Still got the blues" . este vorba de menuett , progresia armonica ce sta la baza piesei lui GM. @El Mano a avut o observatie in legatura cu progresia si cu stilul "obsedant" care se aude in sute de piese ,citat @El Mano:

"...de altfel din cite am ascultat la duel 74 de ex am fost singurul care a considerat tonica Sol Major si nu m-am lansat in celebrele cvarte ale lui Bach din la minor..."

.El a reusit sa "ocolesca" acest sablon si cred ca improvizatia sa este cea mai reusita ..Eu nu am ocolit progresia am urmarit structura BT-ului si am avut in vedere sa nu semene a Moore. Dar atmosfera ,sau sonoritatea duce spre cunoscutul hit asta a simtit @ElMano .Pe de alta parte bluesul nu se copieaza doar se asculta sau se studiaza apoi se canta , bluesul este o stare ce nu poate fi reprodusa la fel de fiercare data nici chiar de acelasi artist.

Link to comment
Share on other sites

La provocari prefer sa nu raspund...sint ff ocupat cu persoana mea...adica m-am provocat pe mine insumi...eu vin dupa o pauza de vreo 25 de ani si vreau sa reintru in performantza...indiferent daka place sau nu cuiva...fiecare face ce poate...Bolly mi-a placut...chiar dak m-am si ciondanit cu el...Karpi mi-a placut...si...inca ceva...la mine primeaza ce face ghitaristul respectiv si nu tonul...cind o sa fie concurs de "sonorizare" sigur k voi tzine seama si de asta...din pacate deocamdata multi imi spun..."mey ce bine suna"...eu as fi preferat..."mey ce bine ai cintat"...mai insist...mersi pt complimente

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.