www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jam Jam Jam New Jam


bolly
 Share

Recommended Posts

e frumoas BT-ul

 

am cantat pe toata durata BT-ului

 

coane karpi... e teroare cu matale la jamuri....ba sari peste oameni...ba lungesti felia...si...in premiera...ai tras peste tot bt-ul :) .intr-adevar...bt-ul e f.frumos...esti scuzat oarecum.. B) la urmatotul bt voi pune nevoit titlul de magion...zacusca sau gem. :) ...(glumesc normal).apreciez contributia..oricum din 4000 de useri sunt vreo max 10 la jamuri sau dueluri...nu prea se omoara lumea cu cantatu pe rgc...MARE PACAT :( una peste alta...poate mai tragi mata o bucata..asa...ca de jam ;) numa bine :)

Edited by bolly
Link to comment
Share on other sites

coane karpi... e teroare cu matale la jamuri....ba sari peste oameni...ba lungesti felia...si...in premiera...ai tras peste tot bt-ul :) .intr-adevar...bt-ul e f.frumos...esti scuzat oarecum.. B) la urmatotul bt voi pune nevoit titlul de magion...zacusca sau gem. :) ...(glumesc normal).apreciez contributia..oricum din 4000 de useri sunt vreo max 10 la jamuri sau dueluri...nu prea se omoara lumea cu cantatu pe rgc...MARE PACAT :( una peste alta...poate mai tragi mata o bucata..asa...ca de jam ;) numa bine :)

multam ,

pai daca si asa cant la chitara , adica exersez in acelasi timp improvizez pe o tema , pe un fond .Si daca nu trebuie sa fac eu BT-ul e super.Apoi cand BT -ul nu este facut de mine este alta muzica si trebuier sa gasesc alte rezolvari .Asa mai scap de automatisme in progresiile armonice .Prea mult nu stau pe o improvizatie asa ca se intampla ca inspiratia mai vine si din muzica cunoscuta de pe discuri .In mod normal cand compun , reiau si ocolesc asemanarile .

 

Am mai spus si eu in diferite topicuri ca tineri ar trebui sa ia parte mai masiv la jam-uri si dueluri .Da-i mai comod sa "vorbim discutii" , hehe , cum spunea un prieten chitarist.

 

Totusi cred ca sunt cativa chiataristi care asculta ce canta alti si invata cate ceva ,chiar daca inca nu are initiativa s inca nu sunt pregatiti sa se confrunte cu "critica" colegilor .

Link to comment
Share on other sites

Vad ca e moda cu "one man show" :) ...asa ca am facut si eu o varianta, s-ar putea ca mixajul sa nu fie prea reusit, da` e tarziu si nu mai am chef de facut corecturi. Am coborat cu un semiton BT`ul pt. ca ...asa mi-a venit mai bine. :)

Enjoy!

 

P.S. foarte frumoase variantele de pana acum, felicitari!

 

 

da sunt frumoase , a ta este minunata +++ sau cu stelutze ******

 

SUPER ..MINUNAT

 

Da , eu nu suport jamurile in care canta chitaristi unul dup acelalalt cu diferite stiluri si de obicei fara nici o trecere de l aun stil al celalalt , nu sunt OK ca sa ma exprim mai elegant.

daca difera doar maniera de interpretare este altceva , dar de obicei nu iese nimic ca lumea , sa nu vad G3-uri unde cei mai vestiti fac scandal gratuit impreuna pe scena , sunt de groaza ca incepatorii.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.