www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Coveruri Dream Theater


LORD-C
 Share

Vreti topic dedicat coverurilor Dream Theater?  

55 members have voted

  1. 1. Vreti topic dedicat coverurilor Dream Theater?

    • DA
      42
    • NU
      13


Recommended Posts

De cativa ani sunt pe forumu asta si abia acum m-am hotarat sa pun si io o inregistrare (sper sa fie de bine, desi astept cat de multe critici, ca vb aia, orice sut in dos e un pas spre linux :) ). Deci... am tras o parte din In the name of god... place tare piesa, insa nu am avut timp sa o studiez pe toata... sunt ceva gherle si cateva parti pe care le-am pus de la mine (ca n-am mai cantat-o de ceva timp si s-a uitat :) )... sorry for the sound, dar am tras cu mic de la laptop (deh' buget redus... ) :)

Enjoy!

in_the_name_of_god_part1.avi

Edited by Cosu
Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult pt aprecieri, sper sa pot face si mai mult... (cum termin de studiat piesa, promit sa o pun aici, dar mi-e teama ca o sa treaca ceva timp pana voi fi in stare B))

@Squire - :) 10x man

@Epsylon Curse - deocamdata nu sunt la nivelul la care sa pot canta Damage Control, dar promit ca peste cativa ani il voi posta cu mare placere... pana atunci poate reuseste cineva si il posteaza ;)... ar fi bestial... (am io in minte cine, dar sa vad daca-l conving ;), pana atunci ramane secret :))

@bassman - overture s-ar putea sa o fac, kiar mi-ai deschis apetitul, a trecut ceva timp decand m-am apucat sa o studiez si am lasat-o balta, chiar sunt curios cum o merge acum... :(...

@Megabot - Dance of eternity, la fel e crancen de grea piesa... mai am mult pana sa pot asa ceva si sper ca voi trai si ziua aia :)...

 

inca odata multumesc tuturor pt aprecieri

 

 

 

LE: am o idee... ce ar fi daca am shimba titlul topicului in "Topicul dedicat cover-urilor Dream Theater" si fiecare ar posta aici inregistrari ale lor la piesele DT (de preferat video, asa am putea sa vedem cum canta cineva anumite pozitii, etc... dar si audio e bine venit)?, ce ziceti? ar fi fain!

Edited by LORD-C
Link to comment
Share on other sites

se pare ca avem majoritare pozitiva, ca atare, se declara: TOPIC DEDICAT COVER-URILOR DREAM THEATER!!!, deci toti care aveti inregistrari de orice fel cu Dream (cantate de voi, fireste, sau de prieteni :)), sunteti invitati sa le postati aici, putem discuta despre ele si kiar sa le analizam, astfel nu avem decat de castigat toti (muzical vorbind).

 

 

So... Sa inceapa postarile!!! :) si... keep on rockin'!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

We want Erotomania! :) Mãi, îs complet de acord cu ideea. O sã bag ºi eu ceva cu vocea zilele astea, deºi nu va suna deloc excelent, fiindcã n-am nici sculele nici range-ul/timbrul lui LaBrie. Da' asta nu mã poate împiedica sã încerc.

Link to comment
Share on other sites

Guest alexm
Dacã-mi permiți... :)

 

Foarte tare!!! :)) Poate facem candva si live :))

 

 

poate reusesc pana maine se inregistrez si hollow years si poate faci tu vocea :(

Edited by alexm
Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88
Foarte tare!!! :)) Poate facem candva si live :()

poate reusesc pana maine se inregistrez si hollow years si poate faci tu vocea B)

 

Ar fi plãcerea mea. Pe-astea mai soft le duc sigur, la restul... Depinde de melodie. În general la melodiile mai recente nu mã încurc prea tare. În general. :)

 

Partea de fluier din Octavarium

 

 

Na ca am dat si cu vocea

 

 

 

Si pentru cine a ascultat Systematic Chaos, asta e una din partile alea mrf de synth ;)

 

:) Eu unul mai vreau.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest spyked88

Uai, uitasem de thread-ul ãsta. Sã vã deranjez urechile cu vreo douã cover-uri (dt classics).

 

@valentin23: Nu râdem; ba eu zic cã tragi bine pentru un începãtor. Ai câteva scãpãri (mai ales pe la bucãțile tematice ale chitarei), dar nimic care sã te descurajeze (menționez cã subsemnatul nu deține sângele necesar pentru a cânta acest gen de muzicã pe chitarã).

spyked_razor_s_edge.mp3

spyked_someone_like_him__medicate__full_circle1.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88
Vocea nu merge rau deloc, Spaicule, dar chitara, unde-i chitara?

Când o scoate Dream Theater ceva jazz mai lejer, fac ºi cover dupã ei cu toporiºca. Pânã atunci.. stay tuned. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.