www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Help...


Guest Diana
 Share

Recommended Posts

Guest Diana

So ...am si eu o chitara ...clasica....si as dori nite sfaturi ...niste piese usoare pe care le as putea invata...si fara profesor...pt ca ...am cam avut probleme cu tema asta...so pls ...help me :) ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest guitar09

daca nu ma insel cand cumperi o chitara primesti un "fluturas" cu date tehnice despre chitara,cateva acorduri,si un cantec pt incepatori......

s-ar putea sa nu am dreptate, dar eu asa am primit

 

cam greu fara profesor ....acum ceva timp eram si eu in situatia asta si chiar nu stiam de unde sa "apuc" teoria muzicala,dar mi-am pus prof si e mult mai bine :)

Link to comment
Share on other sites

Guest guitar09

mi-am luat o hora reghin de la muzica si am primit la ea un "pliant" care include

-tipuri de chitare si denumirea componentelor

-mod de ingrijire a chitarei

-pozitia de cantat

-instructiuni de reglare a planeitatii gatului de chitara

-acordarea chitarei

-inlocuirea corzilor

-cantatul la chitara:dispozitia notelor pe gatul chitarei,"cateva acorduri pe care sa le incercati" si cantecul andrii popa. :)

Link to comment
Share on other sites

Piese usoare... Pai Jingle bells, Silent night (ca tot vin sarbatorile :) ), merge chiar si Flor de Luna al lui Santana o bucata... daca stii hammer on, pull of... diferite introuri sau refrene: Sweet dreams de la Marlyn Manson... Sweet Pandemonium de la Him... Intrarea pe acustica de la Fade to black (Metallica)... sunt mai multe...

 

later edit: postez ca orbul fara sa vad ca-i mort de mult topicul :)

Edited by GB
Link to comment
Share on other sites

mi-am luat o hora reghin de la muzica si am primit la ea un "pliant" care include

-tipuri de chitare si denumirea componentelor

-mod de ingrijire a chitarei

-pozitia de cantat

-instructiuni de reglare a planeitatii gatului de chitara

-acordarea chitarei

-inlocuirea corzilor

-cantatul la chitara:dispozitia notelor pe gatul chitarei,"cateva acorduri pe care sa le incercati" si cantecul andrii popa. :)

 

Foarte tare! :)

Link to comment
Share on other sites

dispozitia notelor pe gatul chitarei,

 

Sa inteleg ca daca nu au notele dispozitie intr-o zi poti sa nu le gasesti ca-s plecate toate la o bere?! :)

Bre nene, de la ce v-ati luat? NU vedeti ca postul e din luna iulie? Probabil ca si-a gasit prof pana acum sau s-a lasat de chitara. In orice caz nu cred ca mai stie de topicul asta. Nu mai dezgropati topicuri de-astea doar ca sa faceti posturi! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.