www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Pomoja_Razvan

PHASER (Resita)

Recommended Posts

Guest Lupoaica

dragute piesele. Voce buna :)

MAi trebuie lucrat un pic la versuri

sper sa o tineti tot asa si sa iesiti pe piata ca nu sunati rau de loc

cand ajungeti prin Bucuresti va scot neaparat la o bere ca mi-a placut de voi

cand aveti cantari pe aici postati pe thread'ul asta si la scena deschisa sa va vedem in actiune

De acord cu voi dragii mei colegi de forum...Gosse' Pawa :)! Mersi mult si abia astept si alte posturi!

V-am auzit si eu pe la rockcafe si mi-a placut. Din pacate la whiteriver nu v-am prins. Zic din pacate ptr ca sonorizarea era mai buna. Oricum fateti o treaba buna si sa o continuati tot asa!

A... sa nu uit, tipa de la voce face si ea o traeba excelenta si va potriviti la fix. Keep on rockin'! :)

Guest dadius

1. E o placere sa aud o trupa din Resita. Suntem cativa pe forum care stim ce greu e sa faci ceva in orasul asta.

2. Piesa "Pierduti in Noapte" imi place cel mai mult. Genul abordat nu e chiar pe gustul meu dar per ansamblu imi place.

3. Bravo

PS: Din curiozitate.Unde ati inregistrat piesele?

Cele 3 melodii, rearanjate si reinregistrate, mai multe puteti asculta aici: http://www.myspace.com/phaserband5

Voi reveni, in curand si cu alte melodii, sa le postez, din cele 9 inregistrate, pana acuma.

Astept pareriile voastre...Numai bine! :)

Phaser_1___Pierduti_in_noapte.mp3

Phaser_2___Fluturelu.mp3

Phaser_8___Ritm_vag.mp3

Piesele noi sunt cele care au si cifrele 1, 2 si 8 (am uitat sa mentionez)! Am mai pus aici, si cateva poze cu noi, de prin concerte si de la un photo session :) . O sa revin deasemena si cu mai multe poze, in curand...

Iar videoclipul piesei "Pierduti in Noapte" se afla aici:

post-3362-1222977037_thumb.jpg

post-3362-1222977056_thumb.jpg

post-3362-1222977078_thumb.jpg

post-3362-1222977115_thumb.jpg

post-3362-1222977139_thumb.jpg

post-3362-1222977181_thumb.jpg

post-3362-1222977214_thumb.jpg

post-3362-1222977257_thumb.jpg

post-3362-1222977279_thumb.jpg

post-3362-1222977352_thumb.jpg

post-3362-1222977429_thumb.jpg

post-3362-1222977524_thumb.jpg

post-3362-1222977610_thumb.jpg

post-3362-1222977802_thumb.jpg

Bravo domnule! Si pentru clip (Rock Cafe) si pentru evolutia trupei. Sunt cu ochii pe voi :)

Vad ca au facut fain la Teatrul de Vara, ultima data cand am cantat acolo (cu Rising Shadow parca a fost, in 2006) era santier, o zi am stat sa curat sculele de praf si mizerie...

O noua piesa, nepostata pana acuma. Sper sa va placa, are o tenta foarte funky, si un break mai ciudat pe la jumatate;)

P.S. - Multumim Toni, e de bine daca esti cu ochii pe noi! Au renovat acuma la Teatrul de Vara, noi avem acuma sala de repetitii acolo, fiindca e o noua directoare la Casa de Cultura a Studentiilor, si am incheiat un contract cu ei :)

Astept pareriile tale, cat si a altora, pe masura ce o sa mai uploadez piese...

Poate ne vedem cand mai ajungi prin Romania, pana atunci, numai bine, tie si tuturor! :)

Phaser_3___E_doar_un_salut.mp3

Inca astept opiniile voastre...daca nu, nu prea mai vad ce rost are sa tin topicul deschis, daca nimeni nu vrea sa-si dea cu parerea despre niste melodii...Sper sa primesc totusi un feedback de la voi :) Inca astept...Numai bine tuturor