www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fanclub Grosmann


Guest anghelescu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest anghelescu
Ceva poze de la cantarea cu pricina de la Tulcea. Chitara este a unui prieten. Tipul ala inalt, blond, este un tip de prin Polonia, de la ceva trupa, si a spus ca si lui i-a placut chitara. :)

 

mega.deb , arata bine chitara aia a ta :(

bv artimus... bine ca ai pus pozele...sa nu mai comenteze unii aiurea :)

 

Bai stii ce n-am inteles io? De unde ai nascocit tu fantezia asta ca tre sa canti prea belea ca sa "meriti" sculele alea de firma grea? Atata timp cat oamenii au muncit din greu ca sa castige banii pentru sculele alea inseamna ca le merita; nu vad unde e problema. Exista o destul de mare diferenta intre abilitatile tehnice la instrument si a fi in stare sa apreciezi o scula de calitate.

daca nu puteti sa va luati de chitarile grosmann..luati-va de om.... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Nu stii ce vorbesti puiule. Domnu Iorga a zis-o extrem de prost la faza cu "hai sa va vedem cu ce intrgistrari profi va laudati". Iar io nu ma iau de grosman, cel putin nu pentru chitare, care mi se pare excelente pentru nivelul lor de pret. Si chiar si la partea de servicii eu unul ma declar multumit, gagiu' mi-a retastat o chitara acu vreun an si ceva absolut bestial. Si mai am prin scandurile astea de p-acilea diverse piese grosman (switchuri, pot-uri si alte prostii) care functioneaza impecabil de o buna bucata de vreme.

Problema mea cu Cristi se refera la paranoia lui si la teoriile astea ale conspiratiei referitoare la RGC, MC Music, CIA, Mossad si cine naiba o mai fi zilele astea pe lista, care conspira domne toti sa il aduca pe el la sapa de lemn.

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

Ca sunt niste chitari bune pentru banii aia nu a negat nimeni, dar ma deranjeaza ca domnul G mai are din cand in cand izbucniri in care compara chitarile lui cu fender, gibson sau mai stiu-eu-ce

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
Nu stii ce vorbesti puiule. Domnu Iorga a zis-o extrem de prost la faza cu "hai sa va vedem cu ce intrgistrari profi va laudati". Iar io nu ma iau de grosman, cel putin nu pentru chitare, care mi se pare excelente pentru nivelul lor de pret. Si chiar si la partea de servicii eu unul ma declar multumit, gagiu' mi-a retastat o chitara acu vreun an si ceva absolut bestial. Si mai am prin scandurile astea de p-acilea diverse piese grosman (switchuri, pot-uri si alte prostii) care functioneaza impecabil de o buna bucata de vreme.

Problema mea cu Cristi se refera la paranoia lui si la teoriile astea ale conspiratiei referitoare la RGC, MC Music, CIA, Mossad si cine naiba o mai fi zilele astea pe lista, care conspira domne toti sa il aduca pe el la sapa de lemn.

nu..ai inteles gresit :) m-am referit la Iorga..ca te iei de el.... ma rog... poate nu am formulat propozitia cum trebuie si a parut ca o chestie ofensiva..... my apologies

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Nu e nevoie de scuze man :). M-am luat de Iorga si cred ca pe buna dreptate, dupa cum am explicat in primul post referitor la faza cu meritatul chitarelor. Asta-i tot :)

Link to comment
Share on other sites

Nu stii ce vorbesti puiule. Domnu Iorga a zis-o extrem de prost la faza cu "hai sa va vedem cu ce intrgistrari profi va laudati". Iar io nu ma iau de grosman, cel putin nu pentru chitare, care mi se pare excelente pentru nivelul lor de pret. Si chiar si la partea de servicii eu unul ma declar multumit, gagiu' mi-a retastat o chitara acu vreun an si ceva absolut bestial. Si mai am prin scandurile astea de p-acilea diverse piese grosman (switchuri, pot-uri si alte prostii) care functioneaza impecabil de o buna bucata de vreme.

Problema mea cu Cristi se refera la paranoia lui si la teoriile astea ale conspiratiei referitoare la RGC, MC Music, CIA, Mossad si cine naiba o mai fi zilele astea pe lista, care conspira domne toti sa il aduca pe el la sapa de lemn.

 

 

Las ... bre ... ca asta da la chitarile lui Personalitate !

Link to comment
Share on other sites

Ca sunt niste chitari bune pentru banii aia nu a negat nimeni, dar ma deranjeaza ca domnul G mai are din cand in cand izbucniri in care compara chitarile lui cu fender, gibson sau mai stiu-eu-ce

 

 

ai sa razi, dar am vazut niste jucarioare pe la cristi care kiar sunau bine, rau de tot + ca m-am jucat pe ele ceva timp si they are HOT!!!... sunt unele probleme pe care i le-am spus si lui, dar in general sunt probleme legate de setari, si oricum astea dupa parerea mea cont mai putin, caci atunci cand cumperi o kitara probabil sti sa ti-o si setezi... apoi daca nu sti, ai garantie iar ceea ce am remarcat placut la cristi este ca daca in timp sesizezi o problema legata de setarea "din fabrica" (caci la urma urmelor am vazut si kitari de firma la bani multi prost setate din fabrica... deh, se intampla) te ajuta fara nici o problema, fara a-ti pretinde ceva (am avut kiar un amic care isi luase un strat d'ala ieftin si cam falsa... s-a rezolvat moca... asta nu inseamna ca-i strambi grifu si apoi i-o duci s-o faca). Revenind la kitarile facute de grossman, pacat ca am mania asta pt Ibanez de care nu pot scapa (si oricum nici bani n-am acum, ca ma batea gandu' la un "sapte-coarde")... altfel... sunt excelente unele dintre ele. Kiar, sunt curios ce parere are Balauru' de kitarutza lui sau Manu de a lui...

 

+N puncte pt Ernie Ball... ca mare fan Ernie Ball ce sunt, iata ca ma declar multumit inc'odata (sh'inc'odata, sh'inc'odata :)) de existenta grosmann :)

 

...si nu, nu iau bani de la Cristi si nici nu-mi face discount-uri, doar ca ne intelegem bine, nush cum se face, dar uite ca fatza de mine e super ok, nah!

 

Iar ca sa fiu on-topic (ca la urma urmelor e vb de un fan-club al posesorilor de produse si servicii).... ma mandresc cu reparatia finish-ului de pe headstock-ul kitarii mele :) (asa cum ma mandream si la vekea kitara cu sapatul cavitatii si montarea noului edge).

Edited by LORD-C
Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu
vezi ca Balauru a facut un review la un grosmann tele aci pe forum, la recenzii

 

 

eu cred k ionutz se referea la les paul-ul ala alb facut custom nu la telecaster :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
eu cred k ionutz se referea la les paul-ul ala alb facut custom nu la telecaster :)

 

si eu cred ca la ala se referea, dar ala n-are review aici, asa ca trebuie sa ne multumim cu ce avem.

Link to comment
Share on other sites

dap, la les paul ma refeream... poate i se face mila de noi si ne spune cat e de multumit de ea... am apucat sa o vad si sa o aud (kitara) la tributul Anathema din preo, si mi-a placut atat ce am vazut cat si ce am auzit... acum insa avem nevoie si de detalii, din partea posesorului, legate de celelalte amanunte....

Edited by LORD-C
Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

Vesti bune despre Grosmann: Pentru modelele noi de serie care or sa apara pe site incepand de la 1 Iulie Grosmann o sa acorde 3 ani garantie , hardware high end ( Wilkinson sau Schaler) si electronica de marca ( EMG, MEC, Bartolini), de asemenea fiecare chitara va avea certificat de autenticitate si serie stantata pe spatele chitarii.

Edited by anghelescu
Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
si care sunt noile modele O_O ? de pe situ ala ?

urmeaza sa se faca un nou site Grosmann...unde v-or fi toate modelele de serie.

Link to comment
Share on other sites

Guest the-mountain-song
HA HA

SI MARMOTA PRELUCRA MANUAL CIOCOLATA

LAS-O JOS CA MACANE

 

nu fi nesimtit, un grosmann poate suna mai bine decat cea mai tare chitara din lume...am auzit ca deja satriani, vai, gilmour, bb king si inca cativa baieti si-au aruncat la gunoi chitarele si acum canta pe grosmann stratocaster...eric johnson si kirk hammet sunt inca in tratative, vor sa isi scoata grosmann signature series, iar lu hendrix ce sa mai...ii pare rau ca a murit prea devreme.....asta e baiete, nu ne lua pe noi cu marmota, ca nu stii despre ce vorbesti...cantati baieti pe grosmann ca sunt bune!!!!!!!! aha aha!

Link to comment
Share on other sites

Guest the-mountain-song
nu fi nesimtit, un grosmann poate suna mai bine decat cea mai tare chitara din lume...am auzit ca deja satriani, vai, gilmour, bb king si inca cativa baieti si-au aruncat la gunoi chitarele si acum canta pe grosmann stratocaster...eric johnson si kirk hammet sunt inca in tratative, vor sa isi scoata grosmann signature series, iar lu hendrix ce sa mai...ii pare rau ca a murit prea devreme.....asta e baiete, nu ne lua pe noi cu marmota, ca nu stii despre ce vorbesti...cantati baieti pe grosmann ca sunt bune!!!!!!!! aha aha!

 

..ok, imi cer scuze in fata tuturor pe care i-am jignit sau i-am necajit in vreun fel...dar mi se pare fOAAARTe ciudat ce am citit pe thread-ul asta....deci fratilor, e adevarat pe de o parte ca omu asta are contracte cu firme de prestigiu, cum ar fi Kahler (care era normal sa scrie ce mare om si ce mare lutier e Cristian Grosu, ca sa dea bine, nu se lauda nimeni ca "uite, un bou foloseste kahler"), dar pe de alta parte, ma numar printre nefercitii care si-au bulit o chitara de cateva mii de euro lasand-o pe mana lu grosu, sa-i puna kahler (l-a montat si stramb si mi-a si crapat lacu)...asa ca imi pare rau pt cei care se lauda cu mana de aur a acestui domn...eu chiar am fost frecvent pe la magazin, nu vorbesc din auzite, stiu ce face si cum face Grosu, dar sunt pana si chitare custom care au probleme de finisaj etc....deci e clar ca avem de-a face cu un suflet bun, dar cu o experienta...hai sa nu zic nesatisfacatoare, dar nici de cum comparabila cu branduri de prestigiu, care faceau chitari de exceptie inca de pe vremea cand noi ne bateam cu turcii...mi se pare lipsa de bun simt, ce dracu...

...cam atat am avut de spus...sa mentionez si eu ca nu primesc bani pt postul asta, ci sunt doar un om dezamagit....respect opiniile celorlalti, asa ca...din partea mea, daca va plac, cumparati cu incredere chitare grosmann...

 

PS:nu e relevant sa ii intrebi pe balauru sau pe savu ce parere au despre chitarile lor...e ca si cum ai zice "vreau sa imi iau neaparat un ibanez RG de 12 milioane...am auzit eu ca sunt bune ibanez-urile, si Steve Vai e multumit"...cred ca nu mai e nevoie de alte lamuriri..

Link to comment
Share on other sites

Omul are web cam instalat la magazin si il puteti vedea online in fiecare zi, duap ora 12...eu asa am vazut :)

Povesteste-mi si mie cum e treaba cu webcam-ul, ca tare-s curios s-o vad si p-asta.Eu nu vreau sa spun decat ca am vrut sa iau un strat si din cate erau in magazin, nici unul n-a putut fi reglat astfel incat sa nu falseze ( octavele nu puteau fi reglate corespunzator ). Am renuntat si am plecat dezamagit si nemultumit la gandul ca, poate cineva fara experienta va cumpara una din chitarele respective.Mai stiu pe cineva care a cumparat un telecaster si n-a primit factura nici certificat de garantie.Nimic.Pe de alta parte nu esti niciodata sigur cand e magazinul deschis si cand nu.M-am dus intr-o sambata la 10:30.Lacat pe usa.L-am sunat pe Cristi si a zis ca vine pe la 11 si a venit le 11:30.Si alte chestii d-astea care pe mine m-au deranjat pt ca n-am timp de pierdut pe la usi inchise. O consider lipsa de respect fata de cei care doresc sa-i cumpere marfa.

Link to comment
Share on other sites

Dap am avut si eu o chitara care s-a stricat dupa 2 zile, se gaseste detaliata la reviewuri. Desi chitara suna bine da avea si minusuri. Pe asta am reparat-o eu

:) si bine am facut.

 

Da am avut o Statie de chitara (in garantie teoretic) pe mana domnului Cristi sau a "electricianului" sau.

Trebuia sa imi repare Reverbul care se defectase ... si mi-a parut f rau ca mi-am pierdut timp si bani degeaba.

3 luni de asteptat dupa "electrician" cica sa se intoarca din strainatate de la cursuri de specializare, cumparat un tank de reverb la "super oferta" adika adaos cam 70% (pretul oferit de domnul Grosmann cica)

Am mers cu ea la un prieten, electronist de data asta, si am desfacut-o am observat ca tankul de reverb nu era nici macar conectat (se conecteaza cu un cablu de in si unul de out cu mufe RCA adika f greu de scos o mufa daia). Si dupa ce l-am conectat clar nu mergea :) si am ars si siguranta la statie.

Deci daca ar fi dupa mine nu mi-as trimite nimik sa fie reparat la domnul Grosmann, dar asta este pur experienta mea personala, fiecare decide.

Si din experienta personala mai stiu iarasi ca domunul Grosmann are si obiceiul sa minta :) : cu trimisul prin curier ba trimis ba nu (desi dansul sustine ca e doar o neintelegere, cu plecarile f dese ale "electricianului" din tara :( ... ciudat e plekat tocmai cand vreau sa vin la magazin sa vorbesc cu el).

Cum ziceam asta e experienta mea proasta fiecare face cum crede.

Link to comment
Share on other sites

Si din experienta personala mai stiu iarasi ca domunul Grosmann are si obiceiul sa minta :) : cu trimisul prin curier ba trimis ba nu (desi dansul sustine ca e doar o neintelegere, cu plecarile f dese ale "electricianului" din tara :) ... ciudat e plekat tocmai cand vreau sa vin la magazin sa vorbesc cu el).

 

Credeam ca numai mie mi-a dat duma asta :)) Oricum eu sunt fan Grossman, face show foarte mijto pe forumuri :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.