www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bacu'


necu'
 Share

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest recrutul

am luat 10. dak as fi putut sa scot 5 sub din alea 100 ce mi-a picat mie as fi scos. bine k m-am descurcat

Link to comment
Share on other sites

Guest cooasha

bai, azi la birou, zic: ia sa ma uit sa vad ce au dat la Bac...wa frate, m-am crucit, bietii copii...deh, metodele astea TRADITIONALE....

Link to comment
Share on other sites

Nici macar Nicolae Manolescu nu a fost deacord cu varianta asta... dar ce sa ii faci?... se putea si mai rau. Faza e ca daca la romana a picat "orice varianta" inseamna ca si la mate poate pica orice varinata si acolo chiar exista diferente de la cer la pamant intre varianta... Faza asta cu variantele date pe internet reprezinta cea mai mare tampenie si culmea ca tot generatia noastra e pe post de cobai la toate ambitiile prostesti ale ministerului... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu
Nici macar Nicolae Manolescu nu a fost deacord cu varianta asta... dar ce sa ii faci?... se putea si mai rau.

 

 

 

cum ar fi ? nici macar textu ala la prima vedere nu am inteles mare lucru din el.. varianta mai naspa k asta chiar nu se poate.. pana si dacia literara + poezie pasoptista era mai ok :)

Edited by Sylviu
Link to comment
Share on other sites

nah, acuma depinde de ce stii si ce ai invatat. pentru mine mai aiurea putea sa fie daca pica Ion Barbu, Dacia Literara sau Eugen Lovinescu... nu multe insa nah... n-ai ce face. Eu am stiut traditionalismul cat de cat, din ce mi-am mai adus aminte de la oral, insa pana acolo incat sa demonstrez ca se aseamana cu simbolismul... e drum lung. A fost intr-adevar o varianta infecta si nu cred ca s-a asteptat cineva sa pice asa ceva.... insa o spun din nou... chiar n-avem ce face. Dam jos praful de pe umeri, ne ridicam si mergem mai departe. Sa speram ca ne descurcam mai bine la restul probelor...

Link to comment
Share on other sites

Guest Breezer

In my oppinion...orice era acceptabil mai putin drama... Macar primele parti n-au fost chiar asa naspa.

Link to comment
Share on other sites

intradevar un subiect pentru care profii sunt nevoiti sa se documenteze putin ca nici ei nu mai stiu mare lucru la traditionalism..oricum..mai rau NU putea sa cada..orice s-ar spune.. in fine..bafta in continuare..ca succesul..presupune sa nu fie 100 de variante cu diferente ATAT de mari intre ele..

Link to comment
Share on other sites

Guest ciprian_d

fratilor..sincer m-a socat s1 decat s3...am facut cat de cat (nu e motiv de lauda)...da' cu banii la voi cum a mers??? la noi s-au strans da' nu i-a primit supraveghetorul...sa vedem ce ne asteapta la istorie (groaza pt mine) ..si geografie...

BAFTA TUTUROR!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.