www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Clean Channel


Radu i
 Share

Recommended Posts

Faceti-va putin timp si scrieti care amp v-a lasat cu gura cascata prin tonul de clean...

 

 

Inainte de a scrie ganditi-va cate ampuri ati folosit sau ati ascultat si...daca sunteti multumiti de nr......atunci go ahead si postati (nu de alta, dar trebuie sa aveti un termen de comparatie)

 

De asemenea daca va face placere spuneti si in ce conditii ati ascultat amp'ul cu pricina si spuneti ce anume v-a fascinat

 

:) nu are importanta ca altcineva a scris despre acelasi amp la care va gandeati si voi. Mentionati'l oricum :)

 

offtopic:/ ca sa nu mai postez in alta parte - cine are un jcm 900 sau un rockerverb de 50?

Edited by Radu i
Link to comment
Share on other sites

Faceti-va putin timp si scrieti care amp v-a lasat cu gura cascata prin tonul de clean...

Inainte de a scrie ganditi-va cate ampuri ati folosit sau ati ascultat si...daca sunteti multumiti de nr......atunci go ahead si postati (nu de alta, dar trebuie sa aveti un termen de comparatie)

 

De asemenea daca va face placere spuneti si in ce conditii ati ascultat amp'ul cu pricina si spuneti ce anume v-a fascinat

 

:) nu are importanta ca altcineva a scris despre acelasi amp la care va gandeati si voi. Mentionati'l oricum :)

 

offtopic:/ ca sa nu mai postez in alta parte - cine are un jcm 900 sau un rockerverb de 50?

 

 

Fender Twin Reverb '63 - dar e doar un vis frumos...

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

marshall jvm410h..pentru un marshall...are un super clean.unii zic ca e cel mai bun clean de pe un marshall ever made.chiar si in general..super super cleanu de pe marshall jvm410h

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

nu am cantat pe multe ampuri, dar bronx-ul lui rares m-a lasat masca la capitolul clean. (ala head+cab, nu combo-ul, desi nici ala nu e de lepadat)

Link to comment
Share on other sites

Pai Fender Concert ala de la Freelancer,si de altfel orice Rivera pe care l-am incercat (Paul Rivera a proiectat modelul Concert II)au un clean fff misto.Twin reverbul are un clean cu putin mai multe K@#$e.Cel mai clean Twin este cel de 135 de W produs in anii 70 si care are difuri JBL din fabrica (cu calota metalica).Al meu e de 80 de W,facut in 69,si e putin mai dirty.Bronxul combo e copie de Fender Hot Rod,iar headul are preamp de Fender Showmaster,care era capul de serie al ampurilor Fender din anii 70,dar suna diferit fata de un Fender,din cauza etajului final cu EL 34.Si cleanul de pe Jazz Chorus e demn de luat in seama,dar duce intr-o alta directie.....adica la Jazz :) .Mie personal cleanul de Vox AC 30 mi se pare putin cam uscat,ca de altfel orice amp in clasa A,dar e doar chestie de gust.In ultima vreme cel mai misto clean l-am auzit la DSL 401-l lui Andrei Balasa.Alte DSL-uri insa nu au avut un clean asa misto :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.