www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bazaie :((


Alin N
 Share

Recommended Posts

de curand am inceput sa ma uit pe youtube la sweep picking lessons si am incercat sa fac unele parti la viteza foarte mica ce'i drept...dar cand ridic degetul de la mana stanga bazaie...adica ca si cum ash face un pull off...la ceilalti cum de suna atat de curat?...adica nu ca un acord pe distors...

Link to comment
Share on other sites

Cand treci pe coarda urmatoare, de exemplu de pe coarda La, treci pe coarda Re, cu aratatorul mainii stangi (dooh) trebuie sa opresti corzile de sub coarda pe care canti, si cu varful aratatorului coarda pe care tocmai ai terminat de cantat. Iar cu palma mainii drepte restul corzilor.

 

De ex: Abia ai terminat de cantat pe La, si incepi sa canti pe Re. Cu aratatorul opresti corzile Mi, Si, Sol, cu varful aratatorului opresti coarda La, iar cu palma coarda Mi.

Edited by guitar88
Link to comment
Share on other sites

Cand treci pe coarda urmatoare, de exemplu de pe coarda La, treci pe coarda Re, cu aratatorul mainii stangi (dooh) trebuie sa opresti corzile de sub coarda pe care canti, si cu varful aratatorului coarda pe care tocmai ai terminat de cantat. Iar cu palma mainii drepte restul corzilor.

 

De ex: Abia ai terminat de cantat pe La, si incepi sa canti pe Re. Cu aratatorul opresti corzile Mi, Si, Sol, cu varful aratatorului opresti coarda La, iar cu palma coarda Mi.

 

 

exact!!!si e doar o parte din ceea ce se numeste muting...pare simplu da chiar nu e...;)ai grija si la efectu folosit...daca nu canti foarte curat pe distorsuri grele sweepu suna foarte deranjant..oricum e recomandat un overdrive ceva...depinde ce procesare ai...a..si sa nu uit..umbla oleaca si la compresor;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.