www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Peninsula 2007


Guest Morgan
 Share

Recommended Posts

Guest Morgan

Pe situl festivalului peninsula (sau felsziget) de anul asta nu scrie absolut nimic in afara de perioada festivalului: 25-29 iulie 2007. Nu au anuntat nici macar orientativ ce trupe vor veni, nici un pret, nimic. Vreau sa stiu, are cineva idee cat o sa mai dureze pana cand o sa apara ceva informatii?

Link to comment
Share on other sites

Guest septimiu_hm
Eu am fost anul trecut la Toy Dolls si a fost SUPER atat ca organizare cat si ca atmosfera! Sper sa fie si anul asta la fel

 

atunci anu' asta facem forum gather

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

eu imi fac griji ca vreau sa stiu daca merita sa strang bani pentru ala sau daca sa-i sparg pe alte festivale, anume rocklamures si rock'n'coke. Ar fi culmea sa aflu dupa ce merg la astea 2 ca toate formatiile care ma interesau vin si la peninsula

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

in primu rand...hallo ppl...pai din cate am auzit eu, biletul pt tot festivalul va fi 100 RON daca e luat in avans, 140 RON la fata locului...restul nu mai stiu exact...se pare ca vin si Theater of Tragedy, Exploited, Kosheen si trupele cu care ne-am obisnuit, gen luna amara, vita de vie, ocs, cargo...cand mai alfu ceva, va mai anunt (ca aflu direct de la sursa...sunt 'bastinas'...targu mures ruls:P )

Link to comment
Share on other sites

Pretul presupun ca este pe toata durata festului nu ?

E naspa anul asta ca au ingramadit toate evenimentele muzicale mari in aceeasi luna. Daca anul trecut erau doar rock la mures si peninsula+sighisoara(sunt apropiate si stiu multa lume care le servea la comun) anul asta au venit si cu B'estivalul.

Din lista ce am vazut-o pe site recomand pe ungurii de la Zanzibar care sunt foarte tari pentru ceea ce canta (un soi de pop rock). Ca un ahtiat dupa echipamente ce sunt acum doi ani am ramas cu amicul Cearny intr-o usoara mirare cand am i-am vazut pe cei doi chitaristi de la zanzibar.

Si depreszio par sa fie ok desi ma cam nedumereste numarul prea mare de fani tineri si foarte tineri.

Sa speram ca ne vedem acolo :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

intr-adevar, am ajuns sa ne plangem de faptul ca avem prea multe optiuni (si prea putini bani unii din noi), sunt cel putin 4 festivaluri interesante in decurs de aproximativ o luna :peninsula, rock la mures, cokelive si b'estival, asta ca sa nu mai vorbim de concertele separate. Puteau si ei sa le intinda pe o perioada mai lunga. Sincer, pana acum nu sunt impresionat de niciunul din numele afisate pe lista de la Peninsula

Link to comment
Share on other sites

Guest septimiu_hm

cunosc sentimentul :) si eu i/am vazut de zilele targumuresene si am ramas mirat la cate chitari au schimbat, aproape cate una la fie care melodie, in total vreo 5 daca nu ma insel :)

Link to comment
Share on other sites

cunosc sentimentul :) si eu i/am vazut de zilele targumuresene si am ramas mirat la cate chitari au schimbat, aproape cate una la fie care melodie, in total vreo 5 daca nu ma insel :)

Mult prea putin cantat pentru atata schimbat.Parerea Mea

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.