www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Invat?


vfurdean
 Share

Recommended Posts

Am o problema.de catva timp in coace in mintea mea a inflorit ideea de a canta la voce.trupa mea nu are vocal asa ca pana acuma am facut eu si cu basistu vocea insa nu a iesit foarte bine,noi ne mai cantand la voce pana acum.[(CAUTAM VOCAL!!!)]as vrea sa invat sa cant la voce chiar daca no sa pot sami ajut trupa.pentru mine, insa fara lectii de canto sau ceva sofisticicat(cu prea multa teorie)are cineva o solutie?ma poate ajuta cineva?

Link to comment
Share on other sites

incearca sa canti cantecele tale preferate da cu dintii inclestati, sau cu un creion in gura(vezi sa nu il rupi :)) si dupa aia o sa constati ca iese mai coerent, mai clar, si un pic mai puternic sunetu, si mai ales nu incerca judas priest(vorbeste propria experienta!!), ca o sa te lasi prea repede(decat poate cantecele joase gen livin after midnight da dissident agressor sau painkiller in nici un caz)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest angel_rockgirl18

heloo!! daca anuntul tau mai este valabil eu am gasit solutia. matusa mea este o foarte buna profesoara de canto. preda elevilor,formeaza voci etc. are premii pe tara ft multe atat nationale cat si internationala daca ai fi interesata iti dau detalii contacteaza-ma:angel_of_dark20072001

Link to comment
Share on other sites

Guest Cris_t

Ca sa poti sa canti cu vocea terbuie sa faci ce trebuie facut, asta implica si teorie si tot... app daka canti la bass presupun ca stii si ceva teorie .. oricum Cheia este Solfegiul.. pt ca in cazul in care vrei sa faci o terta din do sa stii aproximativ cat trebuie sa urci... daka nu inveti sa recunosti notele o sa canti si cel mai probail o sa fii expus sa falsezi mult... Majoritatea omenilor canta bine deodata cu o piesa care le place sau ma rog ..

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
Ca sa poti sa canti cu vocea terbuie sa faci ce trebuie facut, asta implica si teorie si tot... app daka canti la bass presupun ca stii si ceva teorie .. oricum Cheia este Solfegiul.. pt ca in cazul in care vrei sa faci o terta din do sa stii aproximativ cat trebuie sa urci... daka nu inveti sa recunosti notele o sa canti si cel mai probail o sa fii expus sa falsezi mult... Majoritatea omenilor canta bine deodata cu o piesa care le place sau ma rog ..

 

doar pentru ca a dezgropat cineva un thread nu inseamna ca mai e de actualitate

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.