www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel nr. 1


felix
 Share

Votati interpretarea preferata :D  

53 members have voted

  1. 1. Votati interpretarea preferata :D

    • Evilpath
      33
    • Sheriff
      9
    • Moisoiu
      10


Recommended Posts

Guest Azraelle

.......felicitarile mele pt monsieur sheriff , ai pictat ceva frumos scolo B) (sau am eu imaginatia prea bolnava :() ) :)

 

........evilpath.......bafta ;)! ( my vote goes 4 you ) :):)

 

multa bafta in continuare !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Raskolnikov

Inca ceva apropo de backtrak - mi se pare cam siropos pentru o balada a anilor 80 cand imi vin in minte niste titluri din vremea aia... or it's just me?

Link to comment
Share on other sites

Am ascultat acum, recunosc, cam pe fuga, piesele voastre. Inca o data zic ca este o idee tare buna. Imi este destul de greu sa spun care este cel mai bun ... as spune Evilpatch cu toate ca de multa vreme nu prea ma mai impresioneaza viteza unui instrumentist, viteza este un lucru laudabil, dovada clara a orelor de studiu deci a pasiunii pentru chitara. Moisoiu? ... am mai spus si cu alte ocazii ca are imaginatie si ceva ... personal in modul cum interpreteaza sau compune. Faptul ca nu te concentrezi asupra a ceea ce canti ma intristeaza, pentru mine, faptul ca lasi o gherla sau 7 ca sa dovedesti ca aia a fost o improvizatie iarasi ma intristeaza si asta e valabil pentru toti trei ... parca prea multa superficialitate ... oare daca astia 400 si ceva de useri se aflau intr-o sala ati fi cantat la fel? Spun asta fiindca stiu ca voi puteti canta mai bine de atat, mult mai bine ...

sheriff iti dau votul meu fiindca asa cum spune cineva mai sus ai incercat sa "pictezi" ceva acolo ... se simte ca nu esti asa de stapan pe chitara ... dar intentia conteaza, iar muzica (asa cum zice Hendrix) se afla undeva intre note ... Apoi vreau sa-i si enervez (in sensul bun) pe cei doi amici :) ...

 

Oricum e greu sa aleg dintre un tehnic, un vizionar si un pictor ... ce naiba!

 

Piesa cam lunga sau monotona? Asa este ... dar bine ca exista! Bravo Felix ptr. idee!

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

ce ma mira pe mine e ca nici macar nu se apropie ca numar downloadurile fiecarei piese...oare cei care au votat au ascultat fiecare piesa in parte? asa pe fuga...nu ma refer la o analiza profunda

Link to comment
Share on other sites

EvilPath, ok, dar atentie ca dai gherle exact cand se apropie ascultatorul de "orgasm". In rest e OK, chiar imi place lucrarea ta.

 

Sheriff, SCOATE-TI BATZU DIN CUR TATA, de ce ti-e teama, suna prea crispat si nesigur ce faci. Inceputul mi-a placut, sentiment, tot ce trebe, dar usor usor ai incercat sa faci totul "ca la carte" si ai cazut in patima perfectiunii astfel ca ai devenit monoton si gherlele au venit una dupa alta. Nu mai fi asa incordat, si mai umbla putin la ton, da-i "gust". Oricum ideea mi-a placut.

 

Moisoiu, hai salut, ce mai faci?

Link to comment
Share on other sites

eu sunt tare curios ce ar spune cineva care nu a citit posturile de pana acu. ma inteleg eu ca v'a placut foarte mult evilpath urmat de sheriff si dupa aia de moisoiu dar mi se pare ca unii din voi exagerati fara sa stiti despre ce vorbiti. nu mai faceti oamenii sa se simta de kko pana nu faci tu ceva mai bune. iti zic eu ca atunci cand esti in stare sa faci ceva mai bun ca ceilalti, inveti sa ii apreciezi munca pentru a obtine chestia aia.

din punctul meu de vedere, evilpath, inca ai gherle si multe. da, nu dau ultra-prost, dar chiar si unei urechi neantrenate ii suna prost. asta inseamna ca e ceva acolo. sherif, zicea careva de aici de un metronom. ma, nu zicea rau. de fapt, aveai iesiri d'astea in afara masurii, dar ce sa zic, cred ca daca te chinuiai sa mai tragi o data soloul iti iesea mai bine.

moisoiu, la tine in primul rand vreau sa reprosez sunetul. nu stiu ce efecte ai aruncat tu pe acolo, dar ma, nu se prea intelegea ce canti. oricum, nu e rau si .... vreau sa ii felicit pe toti cei care au participat. si vreau sa ii indemn pe toti (de fapt nu chiar pe toti, dar pe cat mai multi) sa participe. numai asa inveti. si la o adica, sa vezi si cum e sa fii criticat. altfel de complaci pe scaunul din spatele monitorului. sa le zici altora de ce au gresit e mult mai usor, tocmai de aceea va rog mai multa ingaduinta si mai multa bunavointa in comnetarii. lasati rautatile pentru alta data.

Link to comment
Share on other sites

oameni..nu stiu ce intelegeti voi prin gherle.... eu inteleg atunci cand dai pe langa..

si am recunoscut k am dat odata de doua ori...dar care sunt alea multe ? :)

ma rog.... eu cum a zis si michael knt destul de tehnic,, ma ghidez ff mult dupa game si mai putin dupa "inima" daca voua asta nu va suna bine...ei asta e . nu prea am ce face. si cant asa tehnic .pt k asa imi place . si stiti cum se zice...fiecare face ce-i place. am 20 de ani...pana la 30 o capat si feelingu dupa care salivatzi toti. ala vine de la sine..cantatnd... nu asa k il vreti voi intr-un an.

Link to comment
Share on other sites

Guest sleepless

felix pune si tu vai- for the love of god

k o sa fie mai interesant :) zic eu.

sau satriani- crush of love

m-ar interesa sa particip si eu

mi se pare destul de intresanta ideea

si astept cu nerabdare sa intru si eu in "joc"

Link to comment
Share on other sites

Ok, dar nu ar fi bine sa votam o piesa? adica sunt 3 participanti, si astia 3 voteaza ce vor sa cante... come on it will be fun, +ca si pe mine ma incanta ideea cu For The Love Of God.

 

Evil Path, uite o mare gherla o dai la min 2.02. Nu e vb de feeling, ci chiar de unele hibe ce tin tocmai de natura tehnica.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Multam fain pt sugestii Lord-c si Preo, am sa incerc sa repet mai des cu metronom.

Pt felix, ma gandeam ca putem sa facem duelurile la o saptamana distanta, adica dupa ce s-a terminat perioada de inscrieri, cand incepe votarea sa se si puna backtracku pt urmatorul duel...

Link to comment
Share on other sites

de acord cu sheriff... io am pierdut prima saptamana si acu m-am tot plictisit asteptand urmatoru backing track :)

16415[/snapback]

Iepure Ex-tra-te-re-stru, nu ne mai per-se-cu-ta... Dar iepurele rade... Ha ! Ha ! Ha ! Ha ! :) Salve omule, ce mai zici... ? Pe cand un nou album in stilul Iepurelui...

 

On topic... Baga ceva aici sa auza si urechili noastri... Tot pe backing trackul ala... ca merje... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.