www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

E Bun De Ceva Amplificatoru?


Guest Narcisbv
 Share

Recommended Posts

RMS output power 40WRMS ---------Speakers 30cm (12"), 40W, 4Ω ???????????????????????????????

 

adica la statie ce scoate "sinus " 40 W nu pui dif de max 40W ar trebui cel putin un dif de 60W puterea ce scoate o statie overdrive , mai ales la chitara .

 

Apoi zice ca external speaker , si cel intern al dezactiveaza ??? la statie de 40W la 4 ohm nu poti adauga inca 4 ohmi extern , caci ajungi la 2 ohmi si se arde finalul caci puterea ajunge la 80 W ptr scurt timp ,apoi se arde siguranta apoi tu pui siguranta ma "tare " si ..si...se arde trafo , diode redr , etaj final.

 

prea scumpa nu-i dar , ce o fi ? ce dif are ?ce traf ...?

 

dupa date mi se pare o pacaleala.

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius
cam scump...

 

 

+1

 

Sa ma scuzi, dar la pretul asta, ar trebui sa aiba ceva resurse, daca ma-ntelegi!

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

ok Narcisbv ..te-ai convins, asta nu e bun..lasa-l deoparte. dar de ce nu te uiti si tu de ampuri pe www.mcmusic.ro .... ca ai de unde sa alegi...sau de ce nu pe thomann.de si eventual cauti pe forum la mica publicitate/servicii (sau ceva de gen) ...userul care aduce scule de pe thomann la un pret f bun...sau imi dai mie pm ca sa iti trimit id-ul lui direct.

 

 

ca sa zic si eu parerea mea despre amp..hmm... firma fantoma+ce a zis karpi= bad

Link to comment
Share on other sites

Guest Narcisbv

Mutumesc pt informatii.As vrea sa spun ca am crezut ca pretul este in lei noi:)))....deabea cand ati spus voi ca e cam scump am sesizat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.