www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Anii '90


Radu i
 Share

Recommended Posts

Guest MrJackson

tigarile Golden Monkey, sucurile Rio, ciocolata Africana... si tarziu, cicolatelele alea Ciuc, Carpati si Bucegi...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prin perindarile mele am ajuns prin 94 intr-un sat din Apuseni si normal ca raman fara tigari.....la alimentara din sat 1 singur fel de tigari- PESCARUS :) pe care le avea de vre-o 10 ani si nu le mai cumpara nimeni. Am luat si eu un pachet dar nu erau fumabile...doar galbene si mucegaite.

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE

Sucul Rio ala cu papagal pe eticheta a ramas dupa mult. Nu se numea Ciucas batonul ala de ciocolata cu nuca de cocos in el, sau ma inseala memoria?

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Nu mai stiu care cum erau batoanele... da stiu ca aveau nume de munti. Oricum, erau marfa pe vremea aia :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Breezer

Si Kinder? (the real deal..nu porcariile de acum) Si surprizele erau mult mai tari: colectii de lei, pinguini,hipopotami, fantome glow in the dark si multe masinute faine.

Eu tin minte de concertul Scorpions din '93,de pe stadionul 23 august. Nu ca as fi stiut prea multe despre formatie pe atunci, dar au fost parintii mei si mi-au adus bratari din alea care luminau. Intr-adevar au tinut vreo sapt pastrate cu grija in congelator,insa nu merge smecheria de fiecare data...

Link to comment
Share on other sites

Guest kdavru
Sa nu uitam si de jocurile de pe atunci. Aparusera 286 si 386 si erau o gramada de joculetze. Mai tinetzi minte jocul cu gorilele (una pe un deal, alta pe alt deal) care aruncau cu banane :) Prince of Persia, Scorched Earth, Golden Axe. Mai zicetzi si voi

Duke Nukem si Doom :)

Link to comment
Share on other sites

Si Kinder? (the real deal..nu porcariile de acum) Si surprizele erau mult mai tari: colectii de lei, pinguini,hipopotami, fantome glow in the dark si multe masinute faine.

 

colectia de lei o am pe toata, e completa :) te referi la acei lei care erau in camping, nu? am o cutie de la papuci, numai cu surprize de la kinder. :)

Link to comment
Share on other sites

Si Kinder? (the real deal..nu porcariile de acum) Si surprizele erau mult mai tari: colectii de lei, pinguini,hipopotami, fantome glow in the dark si multe masinute faine.

Eu tin minte de concertul Scorpions din '93,de pe stadionul 23 august. Nu ca as fi stiut prea multe despre formatie pe atunci, dar au fost parintii mei si mi-au adus bratari din alea care luminau. Intr-adevar au tinut vreo sapt pastrate cu grija in congelator,insa nu merge smecheria de fiecare data...

 

Scorpions a fost pe Dinamo, am fost eu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
Sa nu uitam si de jocurile de pe atunci. Aparusera 286 si 386 si erau o gramada de joculetze. Mai tinetzi minte jocul cu gorilele (una pe un deal, alta pe alt deal) care aruncau cu banane :) Prince of Persia, Scorched Earth, Golden Axe. Mai zicetzi si voi

Dune, "tata la jocurile de strategie"!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Breezer
Scorpions a fost pe Dinamo, am fost eu :)

Adevarat..my bad, am retinut eu gresit. Cred ca eram cu gandul la concertele lui Michael Jackson,tot de prin anii '90. De alea chiar imi pare rau,l-am downloadat pe cel din cadrul Dangerous World Tour si era cu Jennifer Batten la chitara,ce vremuri...

Link to comment
Share on other sites

Care ati fost la Iron Maiden in'95 la Polivalenta?

"Hello Budapest" - a zis Blaze Bayley! :)

 

Eu am fost. A zis "Hello Budapest" dupa care a primit niste fluieraturi binemeritate :)

Apropo de concert, mie cel putin mi s-a parut slab. Plus Blaze Bailey care nu mi-a placut niciodata.. Acum mi-ar placea sa revina

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pustanii citeau "Ciresarii" si "Elevul Dima dintr-a 7-a"

 

Romanii nu stiau de copiator dar stiau de XEROX

 

Aparuse un baton de ciocolata super bun KISS (banane si capsuni)

 

Erau inca tramvaiele vechi care sincer chiar imi placeau cum arata asa rosii si cu vopseaua crapata

 

Pustanii dadeau "spargeri" la ciresii vecinilor. Era super distractie :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Eugen_G

Nu erau chiar toate de rahat.Oricum fatza de toate porcariile dance de acum ,Dr. Alban,de ex.,mie mi se pare chiar bun.

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman

Skip (si Skip Rock evident), Sport Activ (de ananas) stins cu coniac Napoleon contrafãcut.

Vodcã Rasputin din ce în ce mai contrafãcutã, chiar dacã avea un medalion cu "hologramã".

Care ați gustat Soldat 33? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman

Pe mine m-a marcat definitiv momentul în care a apãrut pe piațã vodca Scandic la PET de 2 litri. Am fost marcat rãu de tot vreo, douã zile.

ªi "cãrãmizile" alea Scandic la 1 litru Tetrapack, erau utile, dar PET-ul... PET-ul a fost o idee magnificã...

Link to comment
Share on other sites

Pe mine m-a marcat definitiv momentul în care a apãrut pe piațã vodca Scandic la PET de 2 litri. Am fost marcat rãu de tot vreo, douã zile.

ªi "cãrãmizile" alea Scandic la 1 litru Tetrapack, erau utile, dar PET-ul... PET-ul a fost o idee magnificã...

Pet-ul ca pet-ul dar aveau astia la tetra vodka cu cola, draculine si alte cacaturi la 1/4, sugeau cu paiul ... boala curata, genocid neuronic. btw de 90's sa nu uitam de Beavis & Buthead ...

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
Pet-ul ca pet-ul dar aveau astia la tetra vodka cu cola, draculine si alte cacaturi la 1/4, sugeau cu paiul ... boala curata, genocid neuronic. btw de 90's sa nu uitam de Beavis & Buthead ...

Tetrapack-urile alea mici cu pai, erau cunoscute sub denumirea generic? de Motorola.

Vorba ta, mai era ?i vodca aia ro?ie...Dracula parc?.

 

I want TP for my bunghole!

I am the great Cornholio!

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Beavis_and_Butt-head

Edited by radioman
Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
cred c? te referi lichiorul "Draculina", nu? ?la care venea la tetra pack de 200 ml ?i cu pai.

Era vodca.Se vindea si la sticla de 750 ml...Am "lucrat" eu cu ele...

Si cred ca era facuta tot de aia de la Scandic, European Drinks adica.

 

Ah si care mergeati in barul de la Litere din Bucuresti? Ceai cu rom va spune ceva?

Edited by radioman
Link to comment
Share on other sites

Eu nu prea eram amator de pack'uri d'astea de vodka insa stiu ca am intrat in coma prin '97 de la 2 sticle de vodka...sticle mici de juma'..sticle de sticla :) Vodka SF. Si de atunci nu mai pot sa pun vodka nici macar pe limba.

 

Asa tot pe vremea cu pricina erau o gramada de sali de biliard, mai ales pe Polona. Prin aceste sali imi pierdeam timpul (nu stiu nici acum de ce) si eram mare amator de lichior de alune. Nu mai stiu cum se numea.

 

Tot pe vremea aia aparusera bombardierele pe Herastrau. Imi placeau la nebunie. Acum imi pare bine ca le-au scos ca poluau lacul care oricum e vai de el.

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
Eu nu prea eram amator de pack'uri d'astea de vodka insa stiu ca am intrat in coma prin '97 de la 2 sticle de vodka...sticle mici de juma'..sticle de sticla :) Vodka SF. Si de atunci nu mai pot sa pun vodka nici macar pe limba.

 

Asa tot pe vremea cu pricina erau o gramada de sali de biliard, mai ales pe Polona. Prin aceste sali imi pierdeam timpul (nu stiu nici acum de ce) si eram mare amator de lichior de alune. Nu mai stiu cum se numea.

 

Tot pe vremea aia aparusera bombardierele pe Herastrau. Imi placeau la nebunie. Acum imi pare bine ca le-au scos ca poluau lacul care oricum e vai de el.

 

WTF "bombardiere"? Exact ce erau alea? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
Bombardierele erau ski jets, yup :) Aparusera prin '96-'97 parca in Herastrau.

 

Piscina de la Parc exista pe vremea aia? Tare, eu nici acum nu am ajuns sa fac un bazin acolo. Eu mergeam la Floreasca initial si de 2 ori am fost la H. Bucuresti.

Ah, OK...Ma gandeam ca bombardierul e vreo licoare bahica pe care am ratat-o si nu stiam cum sa indrept scaparea... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.