www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Programul De La Grosmann


lupul alb
 Share

Recommended Posts

Guest Mircea19

l-v 10 - 18 din cate stiu eu

 

il gasesti si pe mess dar nu mai stiu exact id-ul.. si vb exact cu el...daca esti hotarat sa mergi cred ca il gasesti si sambata dar tre sa vb cu el

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Chiperion

Din sexiunea de FAQ citire:

Nume magazin : Grosmann Music Store

Adresa: str.Drobeta nr 19 , Bucuresti

Tel: 0745664654

Orar: L-V : 12 -18 ; S-10.30-16

(desi se prea poate sa plece inainte de 6, cum a zis Sylviu; e al lui, totusi.)

Junky, el cred ca ti-ar face, dar trebuie sa va-ntelegeti la bani...

(stii pe unde vine strada asta? Enfin, poate i-o mai trebui cuiva. Din Piata Romana te duci inspre Lic. Virgil Madgearu, dupa care traversezi [pe unde-oi putea, ca nu prea exista treceri] si mergi tot inainte, inspre Piata Gemeni; dupa ce-ai mers o bucata buna de drum, vreo 6-7 su' de metri, e una din stradutele perpendiculare pe asta pe care te afli, deci ai sa faci la stanga.)

Edited by Chiperion
Link to comment
Share on other sites

Pentru copia de Rickenbacker, cred ca o sa fie cam greu... Si eu am vrut pe vremuri, acum vreo 2-3 ani de zile, sa-mi faca o chitara custom ( o forma mai neobisnuita oricum) si ... sincer nu mai tin minte raspunsul. Parca era ceva de genul "da, dar te costa foarte mult" . Lucrurile cred ca s-au schimbat de atunci ... Nu strica sa incerci ... Va trebui insa sa gaseasca masuratorile pentru corp, eventual sa aiba in fata modelul original pe care sa-l traseze pe hirtie, care sa o transfere pe lemn, care il baga la CNC ... s.a.m.d. . Nu a mai construit "Rickenbackere" , din cite stiu eu ... si totodata nu stiu ce calitati au hollow-body-urile facute de el.

 

Parerea mea ? Iti faci copie de Rick, te-ai scos :)

Edited by Eldrian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.