www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

...amp Bun Pana In 12-13 Milioane. Curios


Guest anghelescu
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Un amp decent care se incadreaza in suma data de tine este Crate Powerblock. El suna foarte misto, insa nu este foarte versatil din punctul meu de vedere. Il poti auzi la ProGuitar.

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

de Vox AD50VT ce parere aveti...are un amic si mi s-a parut un amp extrem de versatil...

 

ms Bamwolle pt sugestie dar ma intereseaza combo sau daca head+cab.numai bine

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
am vazut HIWATT

 

STACK AMP 15MILL COXA 4X12" 16MILL

 

COMBO DE 100 w , 2 X12" PARCA 15 MILL

nu prea am inteles ce ai vrut sa zici ?:)

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
Pe avt50 am dat aprox. 12600000 (350 euro) si sunt foarte multumit.

de unde?!?!

 

 

de ad50 vt am auzit numai lucruri bune..cu toate ca e digital.

mai pot sa iau uun mindech , full lampa, (de la grosmann) ,e "vintage" mie mi s-a parut ca suna destul de bine.a incercat vreunu un amp ca asta? .... (eu vreau modelul head cu cab 2x12" care e la acelasi pret ca voxu) si mai cumpar o pedala ...

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

credeti ca peavey valve king 2x12' combo ar fi peste astea? (eu cred ca da.... dar cine stie).astept pareri de la cineva care a cantat pe asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

de unde?!?!

de ad50 vt am auzit numai lucruri bune..cu toate ca e digital.

mai pot sa iau uun mindech , full lampa, (de la grosmann) ,e "vintage" mie mi s-a parut ca suna destul de bine.a incercat vreunu un amp ca asta? .... (eu vreau modelul head cu cab 2x12" care e la acelasi pret ca voxu) si mai cumpar o pedala ...

De la Domnu' Florin Ochescu l-am luat dar am fost norocos ca e in stare perfecta (foot swich-ul nici nu era folosit).Mai era un anunt la mica publicitate la 400 euro dar cum euro a scazut cred ca se merita.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

credeti ca peavey valve king 2x12' combo ar fi peste astea? (eu cred ca da.... dar cine stie).astept pareri de la cineva care a cantat pe asa ceva.

Nu intra in categoria aia de pret. Sau intrebi doar ca sa faci conversatie? Cine da banii aia pe un amp stie exact ce vrea nu intreaba pe RGC. Bine, daca sunt banii lui taticu, atunci nu mai conteaza.

Link to comment
Share on other sites

Hop si eu... :)

La categoria asta de pretz, subscriu la ideea Peavey Bandit 112, este extrem de versatil. Am si eu unul, iar Peavey este o marca beton. Dar am mai vazut astazi la Grosmann si am si probat un amp Mindech sau Mindtech, nu stiu exact, o copie dupa Peavey Classic 30, full lampa, in varianta combo. Mi s-a parut foarte interesant, mai ales la un pretz incredibil pentru o scula pe lampi, vreo 8 milioane parca... Mi s-a parut ca suna absolut ok, si cred ca este o optiune de luat in calcul, mai ales datorita pretzului.

Daca urmaresti ceva de putere mai mare, recomand Bandit 112 - are 80W - daca vrei ceva mai vintage, atunci ampul asta pe lampi la 30W pare o alegere foarte buna. Important este sa poti sa probezi un amp inainte de a-l cumpara.

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
Nu intra in categoria aia de pret. Sau intrebi doar ca sa faci conversatie? Cine da banii aia pe un amp stie exact ce vrea nu intreaba pe RGC. Bine, daca sunt banii lui taticu, atunci nu mai conteaza.

ma...vreau sa cumpar ceva....intelegi? dar intrebam si eu ca poate a testat cineva ampul ala...

 

repet:cant de la bluesy stuff gen hendrix pana la distorsuri gen metallica/iron maiden si tot ce e intre..nu ma bag la suparaciuni...mai urate.

 

Hop si eu... :)

La categoria asta de pretz, subscriu la ideea Peavey Bandit 112, este extrem de versatil. Am si eu unul, iar Peavey este o marca beton. Dar am mai vazut astazi la Grosmann si am si probat un amp Mindech sau Mindtech, nu stiu exact, o copie dupa Peavey Classic 30, full lampa, in varianta combo. Mi s-a parut foarte interesant, mai ales la un pretz incredibil pentru o scula pe lampi, vreo 8 milioane parca... Mi s-a parut ca suna absolut ok, si cred ca este o optiune de luat in calcul, mai ales datorita pretzului.

Daca urmaresti ceva de putere mai mare, recomand Bandit 112 - are 80W - daca vrei ceva mai vintage, atunci ampul asta pe lampi la 30W pare o alegere foarte buna. Important este sa poti sa probezi un amp inainte de a-l cumpara.

Bafta.

as vrea sa iau varianta head+cab de la grosmann

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.