www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Eurovision


Guest recrutul
 Share

Recommended Posts

Guest recrutul

ce parere aveti de eurovisionu de anu asta? dupa prima preselectie mi-au placut desperado si rednex(care s-au si calificat). oricum cred k la helsinki o sa merga simplu cu andra k au o mel cu iz de manea si un subiect la moda pt occident.

Link to comment
Share on other sites

de ce sa ne pronuntam ? uita-te si in strainatate sa vezi ce preselectii se fac ACOLO. Poate ajunge Tokio Hotel la Eurovision, ar fi rupere :))) . Revenind la subiect, astept ultima preselectie, in care tare as vrea sa se intimple ca anul trecut - un telefon suna in studioul TVR, iar respectivul a fost pus in direct . "Buna seara. " s-a auzit . "Sunt domnul Nicu Alifantis.". A amutit toata lumea din platou, chiar si marii "compozitori" o dadeau pe dupa piersic atunci. Nu ma intereseaza cine se duce in Finlanda, atit cit ma intereseaza sa fie un concurs "corect" ...

Link to comment
Share on other sites

asta e thread de eurovision, nu de tokio hotel. oricum nu mi-ar placea sa ii vad la concurs.

cea mai tare surpriza a fost anu trecut. hard! rock! hallelujah! :)

lordi este, dupa nightwish, cred ca singura trupa "adevarata"(adica cu instrumentisti si alea) care a ajuns la eurovision.

oricum dat fiind ce s-a intamplat anu trecut, o sa privesc concursu cu un pic mai mult interes.

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE
lordi este, dupa nightwish, cred ca singura trupa "adevarata"(adica cu instrumentisti si alea) care a ajuns la eurovision.

O fi...

Edited by EPSYLON_CURSE
Link to comment
Share on other sites

Pana pe la sfarsitul anilor '90, concurentii trebuiau sa cante cu instrumentisti in spate(fie ai lor, fie asigurati de organizatori). :)

Edited by Steven
Link to comment
Share on other sites

parerea mea : desperado si rednex au cantat cu adevarat dar nu prea se poriveste muzica country pe eurovision ...ce i-a cam stricat pe rednex au fost aia de la Romania ...si apropo de locomondo aia ...mi se pare groaznic k s-au calificat cu cele mai multe voturi ...vreo 4000 si ceva :) si da ..cred ca andra sau nico merg la helsinky

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE
Pana pe la sfarsitul anilor '90, concurentii trebuiau sa cante cu instrumentisti in spate(fie ai lor, fie asigurati de organizatori). :)

 

O persoana care a vazut si Eurovisioane mai vechi.

Link to comment
Share on other sites

^ Un singur televizor color in cartier si saream pe saracul respectiv, aducind ceaune peste ceaune de ce mincaruri mai avem noi prin casa sa-i vedem pe <<cine naiba mai erau atunci>> ... Luminita Anghel !? Holograf !?

 

...iertati-mi n00b-ismul, dar a fost vreodata Nightwish la Eurovision ? Si ,,,, cu ce melodie ? mi-e lene sa caut pe google, ia sa vad daca va stiti .

Link to comment
Share on other sites

Ca Zdob si Zdub n-or fi trupa adevarata (cu instrumentisti)...

 

Nightwish doar a participat la preselectii, din cate stiu n-a ajuns la concurs.

 

Nico are un accent de toata rusinea pe cealalta piesa cu care perticipa - id est mi s-a facut rusine de rusinea ei ascultand piesa. Urat :)

 

Incep sa cred ca Indiggo chiar au sanse anul asta :) A! Si Trupa Veche sunt chiar... mi-a placut un pic piesa lor.

Link to comment
Share on other sites

niciodata nu mi-a placut eurovizionul. de parca nu stiti inca de pe acum ca rusii or sa voteze cu rusii, nordicii cu nordicii, etc :)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
niciodata nu mi-a placut eurovizionul. de parca nu stiti inca de pe acum ca rusii or sa voteze cu rusii, nordicii cu nordicii, etc :)

Asta-i cea mai mare cretinatate, sa votezi cu "prietenii". In nush ce an, aia de la Zdob si Zdub si-au cerut scuze in numele tarii lor ca Moldova a dat prea putine puncte Romaniei. Pai daca piesa e de ***, de ce sa votezi? :) DOH.

Link to comment
Share on other sites

asta e thread de eurovision, nu de tokio hotel. oricum nu mi-ar placea sa ii vad la concurs.

cea mai tare surpriza a fost anu trecut. hard! rock! hallelujah! :)

lordi este, dupa nightwish, cred ca singura trupa "adevarata"(adica cu instrumentisti si alea) care a ajuns la eurovision.

oricum dat fiind ce s-a intamplat anu trecut, o sa privesc concursu cu un pic mai mult interes.

 

Oh, yeah! Lordi! :)

 

Pai eurovisionul a fost dintotdeauna o foarte buna modalitate de a afla care natie te iubeste mai mult, ca voturile nu prea au legatura cu ce se petrece pe scena. Anul trecut Lordi a fost o pata de culoare care a insufletit concursul ce de ani buni cazuse in amortire, ca ceilalti participanti au reusit sa-l readuca la starea initiala de letargie. Ma si cata moneda s-a batut pe mihai, traista cu octave in gat, ca a fost de la depateau cel mai bun si alte multe ineptii ... :) . Uite un alt bun motiv de a emigra in Finlanda...

Link to comment
Share on other sites

^ De ziua cind a cistigat Lordi vorbeam "live" cu un finlandez rocker de la "mama lui". Intocmai ca Grosmann, ma reduc la tacere si nu voi dezvalui discutia mea cu finlandezul :) .

Pe Rednex i-o stricat Ro-Mania, pe Andra o stricat-o Andra, ma mira ca n-a venit anul asta o piesa de "Umberto Tomassi" , o fost mare scandal acu citiva ani , si personajul s-o depistat : Era Costi Ionita sub pseudonim :shock: . In rest la ordinea zilei : plagiat, minareala, voturi date cu suta cui se culca cu membrii juriului. Dar nu cunosc, si m-am bagat prea mult. :) Cine va ajunge vreodata atit de departe sa ne zica daca damele din juriu merita cel putin cit de bine arata (NU MA POT ABTINE SA NU FAC O PARALELA CU CHITARILE GROSMANN :)))))))))))))))))) iertati-ma :())))) )

Link to comment
Share on other sites

ce parere aveti de eurovisionu de anu asta? dupa prima preselectie mi-au placut desperado si rednex(care s-au si calificat). oricum cred k la helsinki o sa merga simplu cu andra k au o mel cu iz de manea si un subiect la moda pt occident.

 

cei asta un concurs de chitaristi EU ?

 

LA CE TE UITI TU ? nu ai auzit de VHS ?

 

apoi exista youtube .com ....video....music...

 

vi cu festival de manele EU pe forum de treburi?

 

hehehehe

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod
Asta-i cea mai mare cretinatate, sa votezi cu "prietenii". In nush ce an, aia de la Zdob si Zdub si-au cerut scuze in numele tarii lor ca Moldova a dat prea putine puncte Romaniei. Pai daca piesa e de ***, de ce sa votezi? :) DOH.

iertare penca votul se pare c-ar fi fost masluit.

"Potrivit organizatorilor festivalului, clasamentul anunțat de Republica Moldova în finala acestui concurs a fost stabilit de juriul ad hoc, ci nu în baza votului cetãțenilor" </bbc>

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
iertare penca votul se pare c-ar fi fost masluit.

"Potrivit organizatorilor festivalului, clasamentul anunțat de Republica Moldova în finala acestui concurs a fost stabilit de juriul ad hoc, ci nu în baza votului cetãțenilor" </bbc>

170406BigBrother-1984.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pff manelistii romaniei daca se duceau la eurovision si tot cantau mai bine ca aia de la locomondo...

Mie mi-au placut piesele de la Desperados, sunt superbe dar nu sunt de eurovision.

 

PS: Eu tineam cu marcel pavel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.