www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pariuri Sportive


Guest
 Share

Recommended Posts

Concluzia despre voi doi e ca ati spus niste povesti pescaresti care se rezuma cam asa:

 

"Stiu io pe cineva care castiga la pariuri."

 

Cine era unchiul si care e unchiul si alte rahaturi sunt doar detalii complet irelevante.

 

Pescarii se spune ca sunt cei mai mari mincinosi dar eu nu am cunoscut inca vreun pescar care sa minta cum minte un pairor.

Toti se lauda ca-s in profit si ca fac castiguri la pariuri pana afli ca au datorii.

 

Pana una alta io am venit cu link-uri, argumente logice, dovezi si fapte. Voi ati prezentat niste povesti pescaresti pe care ati ales subiectiv si selectiv sa le credeti.

 

Faceti reclama la pariuri exact ca si aia cu lecurile babesti miraculoase pt. cancer. Undeva cineva, nu se stie exact cine si nici nu se poate dovedi, cica s-ar fi vindecat de cancer cu varza acra preparata special. Cumparati aceasta varza acra preparata special.

 

Se numeste "anecdotal evidence".

Edited by ADIDAS
Link to comment
Share on other sites

 

e un ,,gica contra'' , care cauta scandal cu orice pret.

 

Unde am cautat scandal? Am avut niste argumente si atat.

 

 

get a life man!!!

 

 

Ce inseamna "get a life"?

 

Stii macar sa traduci?

 

Cred ca daca ai stii sa explici ti-ai da seama ca e fix problema de care suferi TU.

 

 

 probabil e un ,,no lifer'' si un ,,hater'' de cariera.

 

"Hater" nu presupune un subiect sau obiect al actiunii? Care e acel obiect/subiect?

 

 

e plin de frustrari.

 

 

Postul tau e o demonstratie clara a tuturor problemelor pe care le-ai exprimat prin clisee pe care nici macar nu stii sa le traduci, sa nu vorbim de intelegerea lor.

 

Multa bafta la pariuri.

 

P.S. Ti-am scris toate astea pt ca pari un tip de treaba si imi pare rau de tine.

Edited by ADIDAS
Link to comment
Share on other sites

merci adidas pt apreciere.

venind din partea ta, chiar inseamna ceva :)

si tu poti fi ok, numai sa vrei :)

 

Canti fain la chitara a mai zis cineva. :)

 

Ca sa inchei subiectul, problema cu pariurile e legata si de timpul pe care ti-l mananca.

 

Chiar daca nu te spanzuri sau pierzi bani multi, ajungi sa petreci foarte mult timp cu sportul si beneficiile sunt infime sau nu exista.

It sucks. Chiar si numai risipa de timp e o chestie trista.

 

Cu asta am terminat. :)

Edited by ADIDAS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Canti fain la chitara a mai zis cineva. :)

man, incerc si eu. ca si in viata, ca la pariuri, de ex, si la chitara e un pic mai greu sa canti ,,instant''

trebuie studiu, analiza, si, noroc. nu-i asa? :)

 

eu consider ca amandoi avem dreptate.

vedem ambii paharul plin pe jumatate, 

eu vad partea pozitiva, insa sunt constient si de ,,other side'', de partea negativa.

pana la urma, orice exces in viata, nu duce la nimic bun :)

Edited by tibimosby
Link to comment
Share on other sites

Eu am spus ca nu joc la pariuri, nu ma pricep si nici nu vreau sa fac asta. Iar nu ai citit ce am scris.

 

 

Atunci, bade, nu te uita în gură la unu' și altu', că poate mâncă kăcat !

  Eu n-am întâlnit până acum parior "în activitate" care să nu zică cât îi el de tobă de informații și ce le știe el pe toate și când phute milioane nu-l mai vezi cu zilele, de oropsit ce-i el de soartă și de ghinion !

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mâine (miercuri) este finala UEFA Europa League, Dnipro Dnipropetrovsk - Sevilla. Cum alegeți casa de pariuri la care pariați? În funcție de cotă sau aveți și alte criterii? Mulțumesc. :)

 

Eu cel putin aleg in functzie de oferta. Adica prefer o casa de pariuri care imi ofera handicapuri si under/over ajustabile. Si in plus sa aiba o oferta pe cat mai multe sporturi si sa aiba la fiecare sport cat mai multe chestii de pariat gen: scor corect, under/over, handicapuri, minim un gol/set, etc. etc.

 

Daca oferta e subtire poa sa aiba cote pana la D-zeu si inapoi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niste ceacanai care se lauda ca ei traiesc din pariuri m-au sunat azi ca cica sa le dau ponturi. Si vor sa si plateasca.

 

Normal puteam sa le iau banii da' n-am chef sa imi bat capul cu ei. Interesant totusi ca traiesti din pariuri dar ai nevoie de ponturi.

 

Sincer eu m-am acrit de povesti de succes cu pariuri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.