www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Clifton Valesca :)


Runaway_Girl
 Share

Recommended Posts

Bună dimineaţa. Se poate să îmi spuneţi câteva lucruri despre modelul de chitară clasică Clifton Valesca ? Am încercat să găsesc pe internet mai multe informaţii despre acest model, dar nu am avut prea mult succes... :)

 

P.S. Sunt începătoare şi îmi doresc să învăţ să cânt fingerstyle pe această chitară. Am intrat în posesia ei acum două zile şi mi-e tare dragă. :)

Link to comment
Share on other sites

Bună dimineaţa. Se poate să îmi spuneţi câteva lucruri despre modelul de chitară clasică Clifton Valesca ? Am încercat să găsesc pe internet mai multe informaţii despre acest model, dar nu am avut prea mult succes... :)

 

P.S. Sunt începătoare şi îmi doresc să învăţ să cânt fingerstyle pe această chitară. Am intrat în posesia ei acum două zile şi mi-e tare dragă. :)

 

Ne bucurăm că-ți place ! Nu sunt multe informații despre ea, într-adevăr ! E o chitară entry-level, cum zicea colegul mai sus... Mai multe nu prea sunt de spus deocamdată !

 

Îți urăm spor la învățat și s-o cânți cu plăcere !

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Vă mulţumesc pentru răspunsuri şi pentru urări. :) Am cumpărat-o de la un magazin de muzică, nu de la Lidl. Am încercat să aflu unde anume a fost fabricată, dar n-am reuşit. Se poate, vă rog, să îmi spuneţi ce înseamnă entry-level.. ? Înseamnă "pentru începători".. ? :)

Sausage Assassin, tot ce pot spune despre chitară este că pe eticheta din interior scrie "Clifton Finest Musical Instruments, Valesca, 39 inch Classical Guitar, No. A057435, Hand Made Quality, Streetlife Music GmbH, Steinach 7a, 90765 Furth, www.streetlife-studios.com". :) Este confecţionată din lemn laminat. Faţa este de culoare portocalie, spatele este de  culoare neagră..  :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.