www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cutie De Carton


CeapaROsie
 Share

Recommended Posts

Metro, au multe dimensiuni inclusiv mari dar foarte scumpe (in magazinul online nu gasesti toate dimensiunile se pare): http://www.metro.ro/shop/ro/office/searchProducts?query=cutie+carton&token=906f132c-6f40-404e-93ea-3de0ad4c5400

 

Oricum ai grija cum il ambalezi si prin cine trimiti, lumea pe-aici s-a mai ars cu firmele de curierat, respectiv cu scule rupte/sparte.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Ai nevoie de multe bucati de carton si scoci,nu neaprat de o cutie propriu zisa (bine-cutia propriu zisa o sa contina cabinetul si "airbagul" daca doresti asa)

Mergi la penny/lidl/kaufland/arschland si cere cutii de carton,au destule si ei oricum le arunca,le primesti gratis.Le desfaci acasa cu un cutter si invelesti cabinetul calumea in 4-5 straturi de carton gros,ca sa absoarba socurile si suturile  de la curieri/posta .La final,daca vrei sa si arate frumos,pune-l intr-o cutie de carton mare si gata,atentie la modul in care o sa prinda istetii cutia - sa nu te trezesti ca iti ridica coletul nu stiu cum si cabinetul cade prin fundul cutiei care se desface.

Link to comment
Share on other sites

Eu am trimis un cabinet cu FAN-ul ambalat numai in folie transparenta (groasa, ce-i drept, dar totusi folie) cu manerele libere ca sa poata prinde de ele, anume ca sa se vada ce-i inauntru si sa aiba grija. A ajuns intact. Eventual pe muchii si la colturi mai poti sa ii pui carton, e mai sigur. 

msg-23591-0-72884700-1422274650.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu am trimis un cabinet cu FAN-ul ambalat numai in folie transparenta (groasa, ce-i drept, dar totusi folie) cu manerele libere ca sa poata prinde de ele, anume ca sa se vada ce-i inauntru si sa aiba grija. A ajuns intact. Eventual pe muchii si la colturi mai poti sa ii pui carton, e mai sigur. 

msg-23591-0-72884700-1422274650.jpg.page

 

So, you like to live dangerously! :lol:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.